Skocz do zawartości
zielok100

Instalator Windows 7 nie widzi dysku SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 2 dyski SSD Samsung 840 120Gb, bezproblemowo działały na płycie GA 970A-UD3 w Raidzie 0, a na laptopie i mojej płycie MSI B75A-G43 nie widzi ich instalator. Dodam, że na mojej płycie Kingston V300 działa bez problemu. Co zrobić, żeby były widoczne w Biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, faktycznie zbyt chaotycznie, ale denerwuje mnie to, że nie mogę dojść do przyczyny problemu. A więc:

-W biosie jest widoczny

-Gdy uruchamiam system z mojego Kingstona V300 w systemie jest widoczny

-wkładam płytę z instalatorem i instalator widzi tylko Kingstona a Samsunga nie

-wgrałem najnowszy Bios płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki :

http://obrazki.elektroda.pl/8756085400_1385380754.jpg

 

Jako, że teraz mam Intela i nie mam 2x sata 3 sprzedałem już jednego SSDeka, doszedłem do wniosku po przeczytaniu kilku tematów, że na płycie instalacyjnej Windowsa brakuje sterowników od dysków i dlatego nie wykrywa mi tego Samsunga ;[, i nie wiem co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak sterownik do dysków a co najwyżej do kontrolera. Ale windows 7 ma takie sterowniki.

Spróbuj innych portów Sata.

 

BTW

Z Twojego screena też nie bardzo widzę sens Raid 0 - 24MB/s Dołączona grafika chyba że dla zabawy i już w to nie wnikam.

Edytowane przez rafa
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak, starej płyty już nie mam - sprzedałem koledze, ale poszedłem do niego i bez Raidu też nie chciało działać, zrobiłem cały proces według instrukcji w pierwszym poście pod linkiem podanym wyżej i wszystko poszło, aktualnie SSD jest zainstalowany u siostry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie mam Raida, sprzedałem jeden dysk Samsunga, na koszt 1x SATA 3 w mojej płycie i intela i5, jeden Samsung 840 poleciał do PCeta siostry (chociaż pewnie jak kupimy taniego HDD to go sprzedam, bo jej do internetu nie jest potrzebny taki dysk), osobiście korzystam z Kingstona V300 na mojej płycie MSI B75A-G43.

 

Ciesze się, że udało mi się rozwiązać problem.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...