Skocz do zawartości
Misyo

Dobieranie klocków do nowego układu...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie, 

 

Na dniach zamówię poniższy sprzęt i chciłem was prosić o pomoc w doborze konkretnych elementów. Wypadłem trochę z obiegu więc sami rozumiecie :-)

 

Intel Core i7-4770K, OEM  (myślałem jeszcze nad 2011 ale ostatecznie odpuściłem).

ASUS ROG MAXIMUS VI FORMULA (1050 - chyba najciekawsza pozycja na ten socket).

DIMM DDR3, 16Gb (2x8Gb), Corsair Vengeance Pro red, CMY16GX3M2A1866C9R (czerwone, będą pasować do płyty :-) )

SSD 256Gb, 2.5", SATA III, Samsung 840 PRO Series, MZ-7PD256BW

- Zasilacz ATX Corsair AX860i, CP-9020037-EU, 860W (z baaardzo dużym zapasem mocy, jednak bardziej chodzi mi o pewną cechę tego zasilacza, że do 20% obciążenia procuje pasywnie.....).

- Obudowa Corsair Obsidian 750B

 

Karta graficzna - jeszcze nie zdecydowałem. Wacham się pomiędzy Ati R9 290 a GFX780. Ati w testach wypada lepiej ale jest dużo cieplejsza. No i Nvidia jest trochę droższa... 

 

Co do klocków WC: 

- Blok na procesor

- Blok na GPU

- Blok na sekcje zasilania MOBO

- 2 chłodnice - 3x120 + 2x140 (grubasek jakiś)

- pompka + rez - obecnie mam kilkuletniego Laing-a z rezem z plexy - na upartego moze być chociaż wolałbym coś mocniejszego co w przyszłości umożliwi mi dorzucenie kolejnego bloke na GPU (chce dorzucic drugą karate gdzieś w wakacje).

 

Czekam na propozycję dobrego zestawu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza, nie myślałeś nad corsairem RM? mają model 850 wg tego testu pracował w trybie pasywnym aż do 60% obciążenia

http://www.techpowerup.com/reviews/Corsair/RM850/5.html

 

nie mówię że są lepsze, elektrycznie pewnie trochę gorsze niż ax, ale przynajmniej patrząc na ceny u nas, seria RM jest zauważalnie tańsza. A też dostajesz full modular, całe czarne kable, certyfikat gold.

 

Jeżeli chodzi o klocki do LC to zależy od dostępności. Najpopularniejsze są części od EK, duży wybór. Mają ładne bloki z przezroczystymi gładkimi topami niklowane. Osobiście nie jestem fanem tej edycji z "kółkami" grawerowanymi na wszystkim.

Jak chcesz egzotyczniej i drożej to jakieś niemieckie, koolance np, ceny full coverów tej firmy zabijają.

A jak chcesz się bardzo wyróżnić to zamawianie np. bitspowerów z usa.

Pod względem wydajności wszystko jest porównywalne, decyduje raczej gust, dostępność, i cena. Wybierz pod tym kątem.

Najłatwiej skompletować zestaw od EK, z racji na dostępność dużej ilości części w europie, wszystko dobrze do siebie pasuje (łącznie z rezami, topami do pompek itp).

Nie zapomnij też o złączkach, potrafią stanowić sporą część budżetu.. podobnie jak wąż, czy ostatnio popularne rurki wyginane przez podgrzewanie, stosowane zamiast węży.

 

Chłodnice najładniej wyglądają chyba grube hwlabs SR1, zobacz np. worklog heata, ma takie. Mają bardzo dobrą jakość wykończenia.

Chociaż można np. brać chłodnice od EK też solidna jakość. Wybór jest spory, z tym że niektóre firmy trochę dużo chcą za swoje chłodnice, co moim zdaniem jest nieopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maestro, 

 

Mam 2 mozliwosci - zamawiam z USA (o dziwo nie ma z tym problemu jak w przypadku Polski) do Rosji.

Kupuje z EK bo jest tego tu dużo... Jak na razie z EK wybralem ponizszy zestawik:

 

EK Water Blocks EK-Supremacy Clean CSQ - Nickel 3830046990822 - lubie topy z plexi i jak wode widac w bloku Dołączona grafika Tutaj zastanawiam się tylko czy nie lepiej brać wersje ELITE (ktoś porównywał wersję Clean do Elite? 140pln drożej wychodzi Elite w wersji Niklowanej).

 

- Płyta ciach!a . 

EK-FB ASUS M6E - Nickel

Dołączona grafika

 

- grafika - jezeli wezme gtx780 to pewnie od palita wiec ten blok: EK-FC780 GTX Jetstream - Nickel  Ale to zamówię w Polsce bo w Rosji nie znalazłem w sklepach. Sprawdze jeszcze które karty pasują do tego - EK-FC780 GTX Ti - Nickel - bo podoba mi się dużo bardziej a skoro karty jeszcze nie kupilem to wole dobrac karte do bloku niz odwrotnie Dołączona grafika))

Mam jeszcze pytanie - wersja dedykowana dla Palita zakrywa całą karte a wersja uniwersalna jest znacznie krótsza... czy to tylko kwestia wyglądu czy faktycznie wersja dedykowana chłodzi więcej "karty" Dołączona grafika PS, szkoda ze nie ma wersji full z plexą tylko jakieś czarne same...

 

Co do chłodniczek, faktycznie dużo tego... znalazłem nawet takie ładne, czerwone Dołączona grafika może na top właśnie taką dam... 

 

Napisz jeszcze proszę co z pompką... czy zostawić to co mam obecnie czy od razu brać coś nowego (d5? jedną czy 2?)....

Edytowane przez Misyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...