Skocz do zawartości
Misyo

Zestaw do oceny za ponad 7000PLN....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Intel Core i7-4770K, OEM  (myślałem jeszcze nad 2011 ale ostatecznie odpuściłem).

ASUS ROG MAXIMUS VI FORMULA (1050 - chyba najciekawsza pozycja na ten socket).

DIMM DDR3, 16Gb (2x8Gb), Corsair Vengeance Pro red, CMY16GX3M2A1866C9R (czerwone, będą pasować do płyty Dołączona grafika )

SSD 256Gb, 2.5", SATA III, Samsung 840 PRO Series, MZ-7PD256BW

- Zasilacz ATX Corsair AX860i, CP-9020037-EU, 860W (z baaardzo dużym zapasem mocy, jednak bardziej chodzi mi o pewną cechę tego zasilacza, że do 20% obciążenia procuje pasywnie.....).

- Obudowa Corsair Obsidian 750B

 

Karta graficzna - jeszcze nie zdecydowałem. Wacham się pomiędzy Ati R9 290 a GFX780. Ati w testach wypada lepiej ale jest dużo cieplejsza. No i Nvidia jest trochę droższa... Tutaj testy (słupki) to jedno a opinie na forum to drugie..... Dołączona grafika)))

 

Całość będzie chłodzoną wodą ale na to jest inny temat w innym miejscu Dołączona grafika

 

Jakieś uwagi? Sugestie?

 

 

Edytowane przez Misyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten zestaw ma być przedłużeniem e-penisa to tak dasz rade nim to zrobić. Pierwsze pytanie do czego pc będzie służyć, pytając na forum i po złożeniu w/w zestawu mniemam że nie będzie do extream oc tylko założysz na niego zwyczajną wodę. Nie rozumiem więc po co ci płyta za 1100 zł ( sory ale nie potrafię przeliczać na twoją walutę a różnica jest niewielka wiec będę pisał w zł). Kupując topową płytę za 450zł bądź max maxów 700 uzyskasz to samo i tak samo podkręcisz proca. Więc nie widzę profitów przepłacania 400 zł za nic.

 

Co do zasilacza to uwierz że można zrobić to o kolejne kilka stów taniej, obecne pc przy 1 gpu pobierają 350-450W możesz kupić Thermaltake Toughpower Grand 650W 80+ gdzie kupisz tańszy zasilacz z certyfikatem 80+ gold który i tak będzie niesłyszalny i będzie lepszym i tańszym wyborem.

 

Co do karty graficznej mogę tylko powiedzieć że powyżej 1500 zł przyrost wydajności jest niemiarodajny do ceny, jeśli będziesz wodował kartę to wybrał bym Ati R9 290 z racji łatwego odblokowania do 290x i tego że po założeniu bloku nie będziesz miał problemu z jakim ludzie wahają się kupić tą kartę czyli z temperaturą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy na taką płytę i ten RAM - spokojnie znajdziesz tańsze, które równie dobrze nadadzą się do OC i też będą miały czerwone motywy.

 

Jako zasilłka spokojnie wystarczy AX760i (lub Seasonic X-750), szkoda kasy na więcej. Kartę bierz od nV - radki 290 to pomyłka identyczna, jak pierwsze Fermi (GTX 480).

 

Co z resztą podzespołów (HDD, DVD, karta dźwiękowa itp)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...