Skocz do zawartości
adamzloc

Zasilacz awaryjny - pomóżcie dobrać coś sensownego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;) Mieszkam na nowym osiedlu i mam problemy z przerwami w dostawie prądu. W związku z tym już nieraz utraciłem efekty pracy. Myślę, czy awaryjny zasilacz nie rozwiązałby problemu, przynajmniej na jakiś czas, dopóki przestaną zabierać prąd ;) Niestety nie znam się na kupowaniu tego rodzaju sprzętu, więc liczę na Waszą pomoc. Na jakie parametry zwrócić uwagę itd. Przykładowo taki byłby dobry http://alegratka.pl/ogloszenie/ups-fildeltronic-f650pro-22997071.html?h=0d24cc2f63347fbd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że dobre są UPS firmy APC . Porządnie zrobione, łatwo wymienić akumulator, przez otwarcie jednej klapki - przynajmniej w modelu PRO wymieniałem, ale w tych listwowych powinno być analogicznie (i akumulator nie jest bardzo drogi). Do domu kupiłbym coś pokroju APC Back-UPS ES 700VA - z powodu klasycznych gniazdek - może robić jako listwa do innych sprzętów (4 gniazda to zwykły filtr), a do kolejnych 4 możesz podłączyć nawet klasyczne sprzęty, które mają być podtrzymywane. ... szkoda tylko, że nie ma wyświetlacza wskazującego poziom baterii, jak modele "PRO" ... ale tamte nie mają zwykłych gniazd, więc do domu moim zdaniem są mniej trafnym wyborem.


ps. dodam, że w firmie mieliśmy różne UPS i na prawdę ... tylko APC mogę polecić - inne są już na złomie.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...