Skocz do zawartości
Eltaris

Laptop. Jaką podstawkę chłodzącą kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .
Od jakiegoś czasu planuje kupić podstawkę chłodzącą dla mojego laptopa Samsung NP550p7c-s01pl

http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/ultra-mobile-pc/pc-archives/NP550P7C-S01PL-spec
Tutaj daje spód mojego laptopa https://imageshack.com/i/0jw8u6j
Laptop ma 17 cali wymiary obudowy to 41x27cm.
Gdy nic nie robię to temperatura rdzeni procesorów oraz gpu wynosi ~50 stopni C . Po godzinie gry odczuwam straszne spadki fps'ów a temperatura rdzeni i GPU zazwyczaj wynosi wtedy ~90-96 stopni C .
Pytałem już na innym forum ale odpowiedziano mi , że nie warto kupować bo to nic nie da .Dlatego piszę tutaj bo chce się upewnić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup taka: http://proline.pl/?p=SPC+GLACIER+NC400B

 

cicha tania i wygodna. sam taka posiadam i jestem z niej bardzo zadowolony. lapek przestal sie grzac nawet latem gdy gralem w civ 5. polecam

 

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem odpaloną gre bez przerwy nie odczuwałem spadków fpsów . Po zamknięciu gry GPU miał temperature 70 stopni a rdzenie procesora po ~83
Więc czuję poprawe wcześniej po zamknięciu gry miałem wszystko zbliżone 95stopni C Dołączona grafika .

Czyli pomogło Dołączona grafika .
Wielkie dzięki !

PS. Okazało się , że jeszcze LoL'a miałem włączonego , a wcześniej musiałem mieć wszystko pozamykane a mimo to czułem spadki Dołączona grafika .

Edytowane przez Eltaris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to super wentyl miales ustawiony na low czy high? proponuje jeszcze kupic sprezone powietrze i dobrze przedmuchac wentylator laptka i radiatory. a na tym innym forum to im napisz ze sa gimbusami i znaja sie jak swinie na gwiazdach :lol::lol:Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężone powietrze może zrobić więcej szkody niż pożytku w laptopie, syf z radiatora cudownie przecież nie zniknie tylko przemieści się na płytę główną. Kolejna sprawa ze kręcenie wentylatorem przez to powietrze może doprowadzić do zwarcia. Laptopa jak juz czyścic to po ludzku czyli rozebrać obudowę wyciągnąć radiator dać nowa pastę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha dziękuję . To raczej będę musiał poczekać bo teraz samemu nie mogę rozebrać bo nie chce gwarancji stracić .

Znalazłem serwis niedaleko mnie więc w poniedziałek do nich zadzwonię i zapytam czy coś takiego robią :) .

Edytowane przez Eltaris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...