Skocz do zawartości
S.K

Zestaw za 5000pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na kupnie nowego sprzętu i proszę Was o pomoc w wyborze jak najwydaniejszych i najmocniejszych podzespołów.
Kwota jaką mogę przeznaczyć to około 5K sama buda bez monitora , systemu i pierdół typu mysz , klawiatura , głośniki... . A więc do rzeczy , komputer ma być bardzo wydajny ponieważ będzie wykorzystywany do :
 
-Montażu i post-produkcji video (nie jakieś tam 720p lets playe z majnkrafta , zajmuję się HDSLR gdzie pracuje się z dużymi roździelczościami i sporym bit rate'em materiału) 
 
-Obróbka fotograficzna oraz grafika (Praca z RAW'ami w sporych roździelczościach).
 
-Rendering 3DsMax / VRAY - (Praca z fotorealistycznymi CGI) .
 
-Jakiś tam gaming skoro powstanie bardzo mocny zestaw (Wszelkiego rodzaju sandboxy (Source , CryEngine itp.) także te z zaawansowanymi silnikami fizycznymi (soft body) , GTA IV z high end'owym confingiem ENB  konwersjami texturowymi i nowymi modelami ( samochody , mapy itp.) , (Dla nieobeznanych w temacie przy tak skonfigurowanym i zmodyfikowanym silniku gry GTA V to pikuś z wymaganiami sprzętowymi o kilka półek) głównie do machinim lecz czasem pograć te kilka godzin też nie zaszkodzi .
 
Na co chciałbym zwrócić uwagę przy wyborze , napewno będzie to i7 , obecność SSD obowiązkowa i dobre chłodzenie nie musi być koniecznie ultra-ciche , jedyne co wymagam to utrzymywanie dogodnych temperatur przy większym obciążeniu ponieważ nie raz zjadałem nerwy przy tworzeniu czegokolwiek na grzałce (czyt. notebook) który pracował zazwyczaj w stresie z i5 430m/hd5650m 1gb/4gb 1066mhz z strachem o to żeby zaraz mi się nie wyłączył od wysokich temperatur. Co do OC to zupełnie jestem niezaznajomiony w temacie choć nie stawiam tu krzyżyka bo zawsze można się nauczyć i wykorzystać w pełni potencjał podzespołów . Myślę że opisałem Wam moje zapotrzebowanie w miarę klarownie ,liczę na Waszą pomoc ! Z góry dzięki i pozdrawiam ! ~S.K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz trochę nie realne wymagania - szczególnie w kontekście tego fragmentu :

 

 

GTA IV z high end'owym confingiem ENB konwersjami texturowymi i nowymi modelami ( samochody , mapy itp.)

 

Do tego może być potrzebna GTX780 / Radeon R9 290X ( albo nawet i dwie ) aby utrzymać przyzwoite FPS-y. 

 

Bez tego da się jeszcze złożyć kompa i do gier i do renderingu w tej cenie choć nie będzie on tak wydajny jak by był robiony tylko w jednym celu .

 

Kwestia OC - u Intela dopłacasz za możliwość OC , różnice może by kwocie 5k zł nie są duże ale zawsze to coś - 300-500 zł można dołożyć do czego innego np. lepsza karta czy więcej ramu .

 

LGA2011 leci z miejsca , przy tym budżecie co masz sensowny procek z 6-rdzeniami + płyta do niego i ram to ponad połowa budżetu .

 

Zostaje Haswell i LGA1150 .

 

Proponuję coś takiego :

 

CPU : I7 4770K - 1 229 zł / Xeon E3 1230V3 - 935 zł 

 

Chłodzenie CPU : Raijintek EreBoss - 152 zł / Raijintek Themis - 103 zł 

 

MB : MSI Z87-G43 - 375 zł / MSI B85-G43 - 299 zł 

 

RAM : Team Group Elite BR 2x8GB DDR3 1 600 mhz CL11 - 514 zł 

 

VGA : Gigabyte GTX770 2GB DDR5 ver. OC - 1 269 zł 

 

SSD : Plextor M5S 256GB - 679 zł 

 

HDD : Seagate 2TB SATA III (ST2000DM001) - 310 zł 

 

DVD-RW : Samsung SH-224DB - 60 zł 

 

Buda : SPC Gladius M40 - 199 zł 

 

PSU : SPC Deus M1 550W - 230 zł 

 

Razem : 5 017 zł ( wersja z I7 ) / 4 598 zł ( wersja non-OC z Xeonem ) .

 

Jak widać przy wersji non-OC oszczędzasz ponad 400 zł , które można dołożyć do czego innego .

 

A jak zrezygnujesz na razie z dodatkowego chłodzenia to możesz brać GTX780 . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrew777 Wystarczy spojrzeć na optymalizacje gry i całokształt w jaki sposób jest ona renderowana dodatkowo brak tych bardziej zaawansowanych czynników jak np. sposób prowadzenia pojazdu który w V'ce jest beznadziejnie oskryptowany i o realistycznym zachowaniu budy pojazdu możemy zapomnieć , tekstury shadery cienie i odbicia - GTA V zrobiła pod tym względem duży krok w tył dlatego napisałem że IV w mojej konfiguracji będzie biła na łeb stockową V'kę nawet na PC (do pewnego czasu kiedy to ludzie zaczną robić tweaki graficzne) bo wątpie żeby zachciało się im robić połowe gry na nowo dodając fhd texturki , lepsze modele itp... 

 

@reyden

Zestaw wygląda bardzo ciekawie , poczekajmy na innych jakie mają zdanie w temacie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...