Skocz do zawartości
nastukers

Kilka pytań laika o złożenie nowego zestawu?

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do złożenia zestawu opartego o chipset 1150 za ~3500, przeszukałem forum, więc wiem mniej więcej czego się spodziewać, ale nie chciałem zakładać nowego tematu w dziale co kupić bo nie jestem zdecydowany co do kupna przeciągu tygodnia. komputer ma być do gier i chodzić pod tv 47" w FHD więc muszę trochę zainwestować.

1.Czy zaoszczędzę trochę kasy jeżeli zakupie części po nowym roku?

2. Posiadam dyski ze starego komputera, ale nie wiem czy będą dobre do nowego. Są to dyski Hitachi 3'5 1TB i 2 x 500gb wszystkie sata 3.0gb/s 7200RPM , a do nowego powinny być sata III 6 gb/s czy wystarczy, że kupie nowy ssd na sam system (master), a te będą działały jako dodatkowe (slave)?

3.Czy jeżeli będę chciał w przyszłości zrobić OC to będę musiał zainwestować w chłodzenie cieczą?

4.Czy opłaca się inwestować w lepszy ram chodzi mi czy jest znacząca przepaść pomiędzy 1600mhz a 2133 mhz czy 2400mhz ?

Edytowane przez nastukers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od zestawów polecanych przykładowo za 3000 Intel do tego obudowa i system, czy tak naprawdę trudno zacząć od lektury polecanych zestawów.

 

Ad 1. Kryształowa kula jakaś zamglona ;) teoretycznie ceny powinny spaść w praktyce któż to wie. Ja wiem natomiast tyle że czekając na spadek cen nigdy nic by się nie kupiło. 

Ad 2. Dyski jeżeli są w pełni sprawne to jasne że będą ok (jedynie jak są uszkodzone sektory to wtedy na mniej ważne dane)

Ad 3. Nie, wystarczy dobrze przewiewna obudowa i ewentualnie wymiana chłodzenia box'owego na jakieś lepsze.

Ad 4. Zależy od różnicy w cenie, osobiście bym szukał złotego środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki twoja odpowiedź pozwoli mi zaoszczędzić 300zl na dysku nie maja bad sectorów używane góra pół roku głównie zapychane filmami,bałem się, że sata a sata III ,to prawie jak miedzy ata a sata;) Patrzyłem już polecane zestawy na stronie głównej otóż w tej chwili stać mnie na 4660k i 650TI a celuje w trochę nowszy sprzęt jak 4760k i może GTX 770-780 jak spadną z ceny po świętach do tego MSI Z87-G45 zasilacz XFX 550W chłodzenie ZALMAN CNPS10X  Pamięć Kingston 2x4GB 1600MHz i ta pamieć mnie zastanawia bo jak ma to sens, to ja czas mam i zaczekam na jakąś promocje , dysk ssd 128gb wd czy inny samsung i powinno styknąć.

Edytowane przez nastukers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej kwocie naprawdę warto przeznaczyć te 350 zł na SSD (120GB), nawet kosztem troche gorszego procesora. 5 fps mniej, ale działanie całego systemu 10x lepsze. Mówię to jako wieloletni posiadacz SSD (chwilowo siedzący na hdd i z tego powodu płaczący ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...