Skocz do zawartości
BrandoPG

Upgrade kompa, jaki dysk/ram/system/grafa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Planuję mały upgrade kompa i zastanawiam się co kupić. Dawno już nie siedzę w sprzęcie i mam kilka pytań, możliwe że śmiesznych, ale za moich czasów kiedy upgrade kompa to było kupienie 32mb sd ram żeby giery super chodziły niestety już dawno minęły :PP

 

Ale do rzeczy, mój obecny sprzęt to:

 

Pentium Dual Core G620 SR05R 2.6GHz

Asus P8H61-M LE R3.0 

2GB DDR3 1333 Good ram (jedna kość)

(które to kupiłem kilka miesięcy/rok temu temu zastepując e2140 i jakąś starą płytkę z 512 mbddr2 xd)

 

Do tego moja wspaniała karta:

Palit GF8600GT!

Matrox 120GB sata2/3/1? nie wiem dokładnie xD

Zasilacz noname ibox350W.

 

Całością zarządza win xp zainstalowany w 2006 roku i nieformatowany do dziś.

 

Sprzęt w zupełności mi wystarcza (no może nie do konca, stąd ten upgrade), w nowe gry nie gram, monitor mam 1366x768, nie potrzebuję niewiadomo czego. Z gier gram w LOLa (chodzi na 50-70 fps w high), w Diablo3 (gram od premiery, ale często bardzo bolą spadki fps mimo że gram na low w w/w rozdziałce). Od święta w S.K.I.L.La, bez problemu, w BFp4F ( tu jakieś 40 fps ale czasem spadki itp. Ostatnio nawet Metro2033 przeszedłem :D Szału nie było, ale dało się grać. Jak widać nie jestem jakimś hardcorowym graczem (mam już pare lat na karku i mało czasu na gry ;p) komp więc nie musi być pod BF4.

Co mnie najbardziej wnerwia:

Spadki wydajności nawet podczas przeglądania neta. Zakładam że jak by zrobić format to znów wszystko by chodziło płynnie no ale już mi się nie chce pchać w XPeka w dzisiejszych czasach. Do tego coraz częściej trafiam na program wymagający conajmniej win7 (adobeaa na przykład?, nie pamietam już wszystkich) więc postanowiłem się przesiąść na coś noweszgo (najwyższy czas?)

Więc po kolei:

 

RAM:

Chce kupić 4 GB, mam 1 slot wolny, w drugim siedzi 2GB. Cena jest dość niska więc myślę że nie warto kupować 2GB i się blokować w ostatnim slocie. Czy teraz tak można? Mieć 2 i 4GB? Czy musze kupić 2 GB?

 

Dysk:

Nowy system więc nowy dysk bo nie wiem czy znacie to uczucie ale nie mam nic na dysku a to 100 GB zajęte xD No ale zbieram od 2006 wiec nic dziwnego xD

Wybrałem:

Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003).

Polecają go w zestawach, cztałem dobre opinię o nim itp.

Czy to dobry wybór czy lepiej coś innego w podobnej (niskiej!) cenie?

 

 

System:

Ciagle nie wiem, chyba będzie to win8.1. Zastanawiam się czy wybrać win 7 czy win 8 ponieważ zakładam pracować na tym sprzęcie (na dysku, bo procka planuję w przyszłosci zmienić na i3/i5 itd.) z 5 lat albo dłużej :P A nie chcę takiej przykrej niespodzianki jak z xp że połowa potrzebnych mi programów nie ma wersji pod stary system.

 

 

 

Grafa:

Wiadomo że zmienię zasilacz kiedy będę zmieniał grafę, ale na razie zastanówmy się nad grafą.

Teraz latam na tym GF i jestem bardzo zadowolony, niski pobór prądu (to wbrew pozorom znaczący aspekt kiedy samemu płaci się rachunki xD) i wydajność pozwalająca mi grać we wszystko co chcę (fallout3/NV bez problemu ;p). Przeszedłem na nim nawet GTA IV jeszcze na e2140 i 1 gb ram;p).

Nie potrzebuję niczego super wydajnego, wystarczy że to co gram teraz będzie super działać, jakieś nowe gerki może też?

Zagrać w gta5 nawet na low w 1366x765 też było by miło ;p

Myślałem nad 7750/70 albo nad 7850. Budżet? Chciałbym się zmieścić w 300zł, bo jak wspomniałem nie potrzebuję super wydajności, nie gram zbyt często/dużo. Co polecacie?

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk dobry, ram uzywke z allegro 4GB za 80zl dostaniesz jak troche nad tym posiedzisz. Co do grafy to tak jak napisałeś lub ew 7790 jesli dostaniesz w dobrej cenie.

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...