Skocz do zawartości
kotlet9696

Którego Core 2 Quada wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum i nie wiem jeszcze czy w dobrym dziale pisze i wgle. Mam płyte główną Asrock g41c-gs (http://www.ceneo.pl/6118065) i chciałbym kupić jakąś karte graficzną bo na całego kompa mnie narazie nie stać, z kasą raczej ciężko będzie łatwiej będzie na podzespoły uzbierać np w tym miesiącu na to a za pare miechów na to itd. No ale przejdźmy do rzeczy. Mam taką płytę główną i nie wiem czy ta karta grafy będzie do płyty pasowała(http://www.ceneo.pl/19686481#tab=reviews).Teoretycznie wejścia takie same tylko tam jest wersja 3.0 a tu chyba 1.0 ;d Jeśli macie jakieś inne warianty za średnią cene a stabilna dobra i wgle to podajcie link lub nazwe. Macie tutaj reszte podzespołów mojego kompa wrazie czego:

Procek: Pentium Dual Core CPU e5200

Ram: 4gb (bodajże kingstona nie pamiętam dokładnie a nie chce mi się obudowy zdejmować ;p)

Płyta główna: Asrock g41c-gs

Karta graficzna: NVidia GeForce 9500GT 1gb ddr2 128bit

Kompa tak przygotowuję najbardziej do gier 2014 to będzie rok pełen premier w które trzeba by pograć ;D

Szczególnie Wiedźmin 3 to jest coś co musi mi pójść (zabójcy królów cięło się na najwyższych a bf3 nie)

Nic nie było podkręcane itd. Z góry dzięki za pomoc Dołączona grafika

Edytowane przez kotlet9696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o tym GTX660 , masz za słabego procka do niego .

 

Max. to HD7750 DDR5 , choć i tak będzie hamowana przez tego procka .

 

Zresztą za cenę tego GTX-a możesz zmodernizować połowę kompa . 

 

I zapomnij o graniu w W3 czy innych nowych grach na E5200 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego miałem zamiar stopniowo ulepszać tego kompa. Stary ale jary jak nawet bf3 chodził i to płynnie!! ;D Powiedzcie mi tak od czego zacząć najlepiej  Myślałem że karte się zamontuje trochę pochodzi z tymi podzespołami i się skombinuje płytke nową i procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbądź się tego, tu już nie ma czego ulepszać, płyta jest słaba procek to samo. Sprzedaj to na alegro i za uzyskane pieniądze kupisz coś znacznie lepszego. Ulepszanie tego to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Za 600zł które chcesz dać za kartę można kupić np coś takiego http://allegro.pl/i5-2400-asrock-p67-pro3-1155-i3701831227.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz będzie dobrze ? ;D

 

Za 600zł które chcesz dać za kartę można kupić np coś takiego http://allegro.pl/i5...3701831227.html

W sumie to masz rację ale na używane rzeczy jestem ostatnio przewrażliwiony odkąd kupiłem taśme lcd do telefonu ze sliderem za 6dyszek i padła po 4 dniach ;-/ No ale tu nie o telefonach gadamy tylko o moim starym pracusiu. Czyli nie ma co ulepszać i kase lepiej na nowego kompa zbierać ? No to fajnie. Dzięki za odpowiedź. To trzeba kase zbierać na nowego kompa. Polecacie składać samemu czy pójść do Media Markt i tam coś wybrać ? ;d

Edytowane przez kotlet9696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Łopian .

 

Tyle że za 600 zł w tym linku jest tylko procek i płyta .

 

Musi dokupić na pewno ram ( chyba że ma DDR3 - ten Asrock to hybryda z DDR2 i DDR3 ) . 

 

A jak napęd i dysk ma ATA to także je musi kupić . 

 

Jak ma pamięć DDR3 i dysk/napęd SATA to niech bierze te 2 części .

 

Jak nie to proponuję coś takiego :

 

 

CPU : Pentium G3220 - 202 zł

MB : MSI H81M-P33 - 169 zł

RAM : Crucial 4GB DDR3 1 333 mhz CL9 - 134 zł

HDD : WD Blue 500GB - 190 zł

DVD-RW : Samsung SH-224DB - 62 zł

 

Bez DVD i HDD wychodzi 505 zł , z  nimi trochę ponad 750 zł .

 

Ceny z morele.net . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kotlet9696: Kupując używane części do peceta zazwyczaj wychodzi się na plus, natomiast co do "Media Markt vs składanie we własnym zakresie" - tu też chyba znasz odpowiedź...

Ten ASRock i i5 2400 to całkiem łakomy kąsek, na Twoim miejscu bym nabył.

Swoją drogą jakim dysponujesz zasilaczem?

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tylko ~600 zł to CPU+MB+RAM z mojego posta ( ew. zmiana płyty na MSI B85M-G43 ) .

 

Jak masz 750+ zł to CPU i płyta z posta #4 , procek dużo lepszy niż G3220 ( 4 rdzenie vs. 2 ) i płyta także dobra .

 

Choć to już używki - więc wiadomo co i jak z tym . 

 

Sprzedajesz swoje graty i jak będziesz miał trochę kasy to kupujesz lepszą kartę ( przy czym jak wybierzesz opcję z I5 2400 to musisz zostawić na razie tego 9500GT , Asrock P67 Pro3 tak jak każda płyta na P67 nie obsługuje iGPU w prockach ) .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacza nie da rady sprawdzić ;D Nie pisze nic na nim. A pudła od kompa ciężko będzie znaleźć. Jedyne co pisze to : zasilanie 230v - 50 Hz na obudowie. Myślę że nie ma co się pchać w używki i nie wiele lepsze zestawy za niecałego tysia bo to nie ma sensu tylko poczekać pare miechów aż kasa się rozmnoży ;p Złożę wtedy coś do 3koła i będzie okej. Dzięki wszystkim za pomoc, jak o tego kompa zadbam to pochodzi ;) Temat do zamknięcia, usunięcia czy tam co się robi wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mój komputer do najmłodszych nie należy ma już swoje lata i niestety nie daje rady już z nowszymi grami (ACIV:BF itd) a w nowy zestaw będę się zaopatrywał dopiero w czasie wakacji dlatego pomyślałem żeby zmienić procesor na Core 2 Quada. Na Allegro pełno takich używanych. Opcjonalnie wymieniłbym do tego karte grafy.

Oto mój komp:

Procesor: Intel Pentium Dual Core e5200 2x 2.5GHz

Płyta główna: Asrock g41c-gs

Karta grafy: NVidia GeForce 9500GT DDR2 128bit

Zasilacz: Nie wiem jaki nie, da rady sprawdzić ponieważ brak na nim jakichkolwiek naklejek itp (chyba że bym go odkręcił i pod spodem by coś było ale w to wątpie)/

Oto podzespoły które myślałem żeby wsadzić do kompa:

Procesor:

http://allegro.pl/intel-core-2-quad-processor-q9400-6m-2-66-1333-hit-i3735515284.html

Karta Grafy:

http://www.ceneo.pl/19683127

Warto to zrobić pod względem pieniężnym i czy będzie jakakolwiek różnica w grach ?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako że mój komputer jest już przestarzały i zaczyna nie dawać powoli rady postanowiłem zrobić upgrade. W nowy komputer będę się zaopatrywał dopiero po najbliższych wakacjach. Myślałem żeby kupić narazie do mojej maszynki jakiegoś core 2 quada jako że posiada 4 rdzenie. Oczywiście używanego będę kupywał myślałem nad q6600, q9400 i q9550. Cena takiego q6600 to jakieś 200zł z gwarancją na 6 miechów znowu q9400 za 3 bańki a q9550 za 4... I tu moje pytanie którego procka wybrać ? A może macie jakieś swoje propozycje.A tak gwoli ścisłości tutaj są parametry mojego obecnego sprzętu:

GPU NVidia GeForce 9500gt ddr2 128bit

CPU Intel Pentium Dual Core e5200

Mobo Asrock g41c-gs

RAM 2x2gb Goodram ddr2

i to chyba tyle. Apropo zasilacza nie moge sprawdzić bynajmniej ciężko będzie się do niego dostać... ;( Niestety mam obudowe od Qolteca a montowanie zasilacza jest naklejką do obudowy i musiałbym go wyjąć ;D

PS. Zestaw ten ma być przedewszystkim do gier(AC IV itd). Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez kotlet9696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej trójki to albo Q6600 albo dołożyć do Q9550 - choć za jego cenę można mieć już sensowne nowe cpu . 

 

Q9400 nie ma sensu brać bo jest wolniejszy niż Q6600 choć różnica nie jest duża . 

 

Zresztą nie wiem czy jest sens pakować Quada do tego sprzętu co masz , w kwestii wydajności zmieni to nie wiele .

 

Może lepiej zbieraj na nową platformę . 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

9500 na ddr2 ~= GF8600 ddr2

Nie wiem dlaczego często tak piszą. Przecież 8600 jest starszym modelem i chyba wolniejszym. No ale nie miałem doczynienia z nim więc dlatego pytam się ekspertów ;)

 

Zresztą nie wiem czy jest sens pakować Quada do tego sprzętu co masz , w kwestii wydajności zmieni to nie wiele .

q6600 można za 2 bańki kupić, ale skoro mówisz że niewiele to zmieni to chyba dam sobie spokój z tym. Nowego kompa jak mówiłem dopiero gdzieś bliżej wakacji będę miał i tak kuoując tego procka chciałem przetrzymać te kilka miechów jakoś a później bym go opchnął. A jeśli już coś wymienić to co byście mi tak polecali i na co ? Tak żeby w 500zł się zmieścić bo więcej to chyba nie ma sensu w niego wydawać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam Q6600 zmienił by dużo w w kwestii wydajności jak byś miał sensowną kartę ( HD7770 lub lepsza ) a nie tą padakę co masz . 

 

Twój procek to nadal dobry sprzęt , proponował bym kupić lepszą kartę - używkę HD4850 lub nowa HD7750 DDR5 i do tego markowy zasilacz .

 

Wyjdziesz na tym lepiej niż pakując Q6600 do 9500GT .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego często tak piszą. Przecież 8600 jest starszym modelem i chyba wolniejszym. No ale nie miałem doczynienia z nim więc dlatego pytam się ekspertów Dołączona grafika

 

akurat miałem obie te karty i to w wersji DDR2 ;p prosto z demontarzu z marketówek.

to są właściwie te same konstrukcje - tylko w niższym procesie produkcyjnym i z podkręconymi shaderami.

Co nie zmienia faktu że obie się za bardzo do grania nie nadają -

pomiędzy nimi a np. GF9600 DDR3/GF240 DDR5 jest olbrzymia przepaść.

 

@up trocheś wypadł ponad budżet Dołączona grafika

 

gdyby była ~500-setka to chyba lepiej coś z s1155/1150

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie napisałeś tutaj?

 

Jeśli chcesz pograć w nowsze gry to bym celował przynajmniej w 4 rdzenie i coś na poziomie  GTX 460 1GB oraz nowy zasilacz. Zmieścisz się w około 500zł.

Bawienie się w dwurdzeniowe procki sprzed 5 lat to średni pomysł.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o samym Radeonie o takim : www.ceneo.pl/19683127#tab=spec i quadzie q6600 ? Wtedy jakoś by te 8/9 miechów wytrzymał a i AC IV by się tak nie ciął. I opcjonalnie Fortrona tego który jest gdzieś wyżej.

CPU 180zł

GPU 300

i zasiłka jakieś 40.

Razem nieco ponad 500zł. Nawet niech do 6 baniek dobije. Byle żeby to jakoś chodziło a nie xD System czyszczony ostatnio 200gb wolnego z 320 a użycie procesora dochodzi do 50% (nawet 80%) przy włączaniu mimo iż są przy autostarcie tylko systemowe programy włączone. Znowu z RAMu nie spada poniżej 30% z włączonym internetem...

Tak wgle to odkręce zasilacz i sprawdze jaki mam. Trochę roboty będzie bo ciężko się do dziada dostać ale lukne i wam napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie warto pchać w się w tak słabą kartę. Jest na poziomie HD5770 (czyli mniej więcej poziom HD4870) i słabsza od GTX 260 216 core, którego można dostać używanego za 150zł.

Gdybyś kupił Q6600 i kartę za 200-250zł oraz troszkę przekroczył 600zł to możesz od razu kupić zasilacz, który będziesz mógł zostawić przy wymianie komputera na coś lepszego.

Edytowane przez andrew777
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy w dobrym dziale pisze ale wrazie czego to przenieście temat. Ostatnio dużo patrzę po allegro po komputerach i zauważyłem że za dużo mniej pieniędzy można kupić mocny nawet bardzo zestaw komputerowy a patrząc tak po częściach na np morele czy ceneo i składając samemu za taki zestaw musielibyśmy zapłacić dużo więcej. Macie jakieś zastrzeżenia przed kupowaniem komputerów z allegro ? Bo naprawdę dużo taniej można kupić taki zestaw lub bardzo podobny, który na tym forum jest prezentowany za np. 7k. Wie ktoś czym to wogóle jest spowodowane ? Z góry dzięki za odpowiedzi.

PS. Administratorzy nie scalajcie tego tematu z innym który jest o czym innym i wgle ani nie banujcie, poprostu chcę się dowiedzieć o co chodzi. Z góry dziękuję Dołączona grafika

 

Apropos macie tutaj link do tych komputerów z allegro:

http://allegro.pl/komputery-stacjonarne-486?a_enum[4329][3]=3&a_enum[4329][5]=5&a_enum[4329][7]=7&a_enum[22808][2]=2&a_text_f[82][0]=1000&a_text_f_enabled[82][0]=1&a_text_i[135][0]=8000&a_text_i[171][0]=3500&a_text_i_enabled[135][0]=1&a_text_i_enabled[171][0]=1&counters=1&order=pd

Edytowane przez kotlet9696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...