Skocz do zawartości
goldi11

Buczenie karty graficznej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

czy ktoś spotkał się z przypadkiem "buczenia" karty graficznej przy obciążeniu? Mam Radka 7970 Sapphire, ale zauważałem to też na poprzedniej karcie 5870.

Gdy karta przechodzi na wyższe obroty np. przy odpalaniu gry, zaczyna buczeć naprawdę głośno. Buczy co najmniej dwa razy głośniej niż dźwięk całego komputera. Mam zwodowany komputer.

Dźwięk przypomina ten gdy coś w obudowie buczy od wibracji, np. źle spasowana ściana boczna czy coś :) 

Przysłuchałem się bardzo dokładnie i jestem pewien że to coś na karcie graficznej, z tym że to nie wentylatory, sprawdziłem. 

Czy ktoś się spotkał z podobnym zjawiskiem? Może jest jakieś rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak coś podejrzewałem. Czy wymiana standardowego chłodzenia na WC powinna załatwić sprawę? Mniejsza temperatura pomoże ? 

 

Nie. Masz 2 wyjścia: przyzwyczaić się lub sprzedać kartę. Generalnie z tym buczeniem/piszczeniem to loteria - zależy od konkretnego egzemplarza i najczęściej nie podlega gwarancji niestety. Żeby się upewnić, że chodzi nam o ten sam dźwięk, poszukaj na YouTube "coil whine" i daj znać, że to ten odgłos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zdecyduj czy jest to buczenie czy piszczenie. piszczeć mogą cewki, jak karta po gwarancji pogadaj z dobrym elektronikiem, może coś poradzi. Jesli buczenie powodowane jest wibracjami, zobacz wentylator, Mozna go rozebrać i nasmarować, a na pewno dobrze wyczyścic z kurzu.

 

A jesli jest gwarancja, to może warto reklamować.

 

Ja mam 6870 i oprócz głośniejszej pracy wentylatora przy wyższej temperaturze, żadnego buczenia czy piszczenia.

Edytowane przez mktiger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie taki dźwięk, to nie piszczenie, mój to zdecydowanie buczenie, takie jak od wibracji w obudowie. 

Ciekawe że to buczenie występuje tylko przy odpalonej jakiejś grze. Normalnie nie występuje. 

Zatrzymywałem wentylatory i jestem pewny że to nie one. 

Myślicie że podlega to gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej to cewki. Karta jest sprawna, stabilna, chłodzenie też dobre, więc producent nie widzi problemu w takich przypadkach, a piszczące/buczące sekcje zasilania to przypadłość wielu kart na rynku. Niektórzy sie z tym godzą, inni sprzedają takie karty i liczą, że z następną problemu nie będzie, a jeszcze inni zalewają cewki sylikonem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...