Skocz do zawartości
lewo

Laptop używany - szkoła i proste multimedia do 1k-1.2k zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam laptopa używanego. Nie orientuje się, lecz ze względu na zasoby i awaryjność chciałbym coś sprawdzonego. Typu IBM T60, tylko zastanawiam się czy jest coś z lepszymi bebechami i baterią?

Wymagania:
- czasem jakaś mathematica, jakieś programowanie raczej bez zaawansowanych rzeczy typu autocad czy photoshop
- oglądanie filmów itp w domu i przeglądanie neta na dworze ( zależy mi głównie na matowej matrycy , nie znam się na rodzajach, ktoś podpowie? )
- żeby bateria trzymała nie tak krótko jak w T60, dobrze by było z 1h-1.5h
- bezawaryjność, cichość, wykonanie

i potrzebne mi jakieś praktyczne tipy, czy te refurbished są warte uwagi czy połowa podzespołów noname i głośna i nie warto brać? na co zwracać uwagę w laptopach używanych? jak to jest z gwarancję typu 3miechy czy coś udzielaną przez sklep, warto do tego dopłacać czy ta gwarancja to pic na wodę?

np. coś takiego:
http://allegro.pl/laptop-ibm-t400-2x2-4-2gb-ddr3-160gb-xp-fv-torba-i3741613290.html
będzie dobre? czy rozdzielczość już zbyt słaba?
ten z trochę lepszym ekranem:
http://allegro.pl/thinkpad-t400-p8600-2-4-2gb-160g-14-1-wxga-led-fv-i3737355268.html

Edytowane przez lewo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu brałbym coś z procesorem i3, co prawda troche więcej, ale przepaść wydajnościowa. Lepiej kup miesiąc później i ciesz się z wydajniejszego sprzętu.

 

Bateria 1,5h przy tak starym sprzęcie to musiała by być, chyba wymieniona niedawno. Ponieważ spora grupa użytkowników myśli, że skoro laptop jest podpięty na stałe do sieci/ albo bateria jest schowana w biurku, to się nie zużywa. Żeby bateria trzymała to musi być używana na bieżąco, mieć cykle ładowania rozładowania. A jak ja widze jak sprzedają dwuletnie macbooki i pisza że bateria ma 40cykli to mnie, aż coś bierze. Jakby to było coś dobrego.

 

To tak jak z sprzedawanymi autami "jeżdzil dziadek do kościoła", a na youtube filmik z uno z dziadkiem w roli głównej. Wpisać w search "dziadek uno". Dobra troche mnie poniosło. Pozdrawiam

Edytowane przez Spyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele nie szukalem, a tu aukcja od osoby prywatnej w cenie 1000zl z windowsem.

http://allegro.pl/asus-k52f-sx002v-i3-2-13ghz-4gb-ram-320gb-dysk-i3744240324.html

 

Także radzę dobrze poszukać i na pewno coś znajdziesz, w licytacjach napewno uda się wyrwać taniej.

Edytowane przez Spyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje, że okazje w tych cenach muszą być czymś spowodowane, mi się wydaję że lepiej kupić dobrze wykonany model, bo raczej z wydajnymi laptopami sprawnymi , ludzie nie sprzedają okazyjnie.
po za tym za 1100 chyba już są nowe jakieś lapki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sie zastanowic nad jakims acerem. Brat kupil dawien dawno temu i dziala do dzis. Byl to wtedy najtanszy nowy laptop na allegro. Czyli reguly nie ma czy topowa marka, trzeba troche szczescia do elektroniki. Ale wynalazki typu "medion" bym sobie odpuscil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sugerował np. HP EliteBook 8440p. Uzasadnienie:

- matowa matryca przy używaniu laptopa na zewnątrz to moim zdaniem mus

- rozdzielczość 1600 x 900 jest wygodniejsza niż standardowe 1366 x 768

- skoro będziesz nosić komputer to 14" jest bardziej poręczne niż 15,6"

- procesor i5 pierwszej generacji jest ciut wydajniejszy niż Core2 Duo

 

Teraz nie znalazłem dobrej oferty, tylko jedną bez dysku za 920 zł, ale widywałem je poniżej 1000 zł. Z drugiej strony to może być dobra oferta, bo i tak sugerowałbym wymianę dysku na SSD - to przyspiesza pracę komputera bardziej niż szybszy procesor czy więcej pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak hp w tej serii jest wykonany, ogólnie wolałbym tą firme omijać.
bardziej skłaniam się na lapka w granicach 700zł w parameterach coś:
matryca: 1366+ x 768+, matowa
dysk: 100/160gb
ram: 2gb ddr2/ddr3
procek c2d 2ghz
bateria: 1.5h przy średnim użytkowaniu
i sprawdzone wykonanie
grafa: oby nie z tych wadliwych GeForców

to co proponujecie jest gdzieś 300zł droższe, niewiadomo jak z sprawnością i wykonaniem tych modeli ( nie znam się ), nowsza technologia proca != sporo lepsza wydajność przy tej samej ilości ghz, jedynie co przemawia to fajne matryce i lepsze baterie. tylko boję się trochę kupować jakieś asusy/hpki używki, jeśli widziałem nówki które są wadliwe u kolegów i akurat ja tutaj nie mam wyboru odnośnie modeli.

edit: skusiłem się na tego laptopa
http://allegro.pl/hp-probook-i3-380m-4x2-53ghz-3gb-250gb-biznes-i3756876398.html
jak oceniacie wybór?

Edytowane przez lewo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bedzie potworem w porównaniu z początkowym zarysem. Dobra cena, przyzwoite wnetrzności. Fajnie, że mogliśmy Cię nakierować. Mam nadzieję, że z zakupu będziesz zadowolony. Pozdrawiam

Edytowane przez Spyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...