Skocz do zawartości
radiusbo

Gigabyte GA-970A-UD3P - odblokowywanie rdzeni

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję przesiadkę z obecnej płyty na tą w temacie. W sieci pojawiają się tematy dotyczące problemów z odblokowywaniem dodatkowych rdzeni na AM3+. Na obecnej mój 960T śmiga jako Phenom X6 bardzo dobrze.

 

Bardzo prawdopodobna jest sytuacja, że na chipsecie AMD 970 będzie problem z "ekstra rdzeniami"? Mieliście takie sytuacje?

Edytowane przez radiusbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przesiadłem z 870 na 970 i nie było problemu na Asrocku. Jak się odblokowuje to znaczy że ma sprawne dodatkowe rdzenie wiec jak kupisz nową płytę to masz 2 sposoby na odblokowanie rdzeni. Któryś zadziała ;-)

 

Wysłane z mojego ZTE V970 przy użyciu Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Możesz albo ręcznie w biosie ustawić albo automatycznie przez jakiś tam program startowy (przy starcie tam się zazwyczaj jednym klawiszem aktywuje )

 

Wysłane z mojego ZTE V970 przy użyciu Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro działało to znaczy że rdzenie są sprawne. Jak to odblokowujesz? Przez UCC (czy jak to sie tam nazywa)? Czy w biosie ręcznie? Oczywiście bierzesz pod uwagę, że musisz włączyć kalibracje i podnieść VID (bo dla 4 rdzeni VID jest niższy niż dla 6ciu - co jest raczej logiczne).

 

UEFI najnowsza wersja?

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiałem w biosie.

 

VID podnosiłem na 1,4 V (takie jest nominalne dla Phenoma X6). Nie pomogło. Narazie jest jedna wersja biosu dla tej płyty. Nic nowszego nie wyszło. Pozostaje chyba czekać na nowszą i liczyć, że poprawią działanie tej funkcji.

 

Próbowałem odblokować rdzenie także przez program ET6, ale tam nie ma w ogóle opcji Core Boost. Jeśli płyta jest kompatybilna z funkcją ACC to chyba powinna byś dostępna również w tym programie. Mam rację?

Edytowane przez radiusbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GA-970a-ud3 (bez "p") kompletnie nie radziła sobie z odblokowywaniem rdzeni. 
Na MA-770t-ud3 miałem w pełni odblokowanego Phenoma X2 do X4, który na 970a po 30 sek. obciążenia padał. 
Teraz mam tą samą płytę co Ty - najprawdopodobniej Gigabyte dało - umyślnie, lub nie - cielska w tych płytach. Nie odblokujesz tego procka z tym mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...