Jump to content
FaK3e

Jaką karta dzwiekowa - 100zł

Recommended Posts

Witam,
Jestem tutaj nowy, to tak na samym początku.

Szukam prezentu na święta dla siebie samego a konkretnie karty dźwiękowej do ceny ok. 100zł (staram się tego progu nie przekraczać)

Nie jestem jakimś audiofilem ale z drugiej strony wolę dla siebie jak najlepszej jakości dźwięku.
- Głównie gram w gry, oglądam filmy i słucham muzyki (kolejność od najważniejszych rzeczy)
- Moimi typami są: ASUS Xonar DG PCI 5.1 (99zł) lub Creative Sound Blaster Audigy SE OEM (89zł)
- Mój sprzęt: Creative Inspire P5800 (5.1) + JVC HA-RX300

Prosiłbym was, która jest lepsza dźwiękówka do mojego sprzętu, a może macie lepsze propozycje? Oczekiwałbym lepszego bassu i większej głośności - jeśli to możliwe.
Czekam na wasze odpowiedzi z niecierpliwością.

FaK3e

Jaką masz zintegrowaną kartę na płycie głównej? (lub ewentualnie jaką płytę główną?)

Prosto z mostu i bez ogródek - na tym zestawie głośników i tych słuchawkach nie zauważysz różnicy, no chyba, że masz jakąś naprawdę przedpotopową integrę. Żeby mieć więcej basu, należałoby zmienić głośniki (od karty przy P5800 aż tyle nie zależy); żeby mieć głośniej w słuchawkach - przydałby się zewnętrzny wzmacniacz - słuchawki z małymi wyjątkami są generalnie trudne do napędzenia prosto z karty dźwiękowej.

Generalnie, na dźwięk mają wpływ (w tej kolejności): głośniki/słuchawki  --- wzmacniacz ---- źródło/karta dźwiękowa. Wpływ tych ostatnich jest zdecydowanie najmniejszy i zmieniałbym je na samym końcu.

Edited by Night_Bird
  • Upvote 1