Skocz do zawartości
Caparzo

Pełen zestaw do 8000 zł, prośba o ocenę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję kupno całego zestawu od 0, łącznie z monitorem, klawiaturą, myszką itd. Cena za komplet około 8000 zł, całą tę kasę muszę wydać.

 

Bardzo Was proszę o sprawdzenie czy wszystko do siebie pasuje, czy może coś odstaje od reszty i dobrze byłoby to zmienić?

 

Chyba jedyna rzecz nie do zmiany to r9 290 nie referent, na którego czekam i rezerwuję 1700 zł. 

http://www.morele.net/inventory/info/J7FovK/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego ma być przeznaczony ten sprzęt ?

 

Jak do gier to odpuść sobie I7 i 16GB ramu .

 

W tej cenie i pod kątem gier proponuję coś takiego :

 

CPU : I5 4670K - 869 zł 

 

Chłodzenie CPU : Raijintek EreBoss - 152 zł

 

MB : Asrock Z87 Extreme 4 - 489 zł 

 

RAM : Team Group Vulcan Gold 2x4GB DDR3 1 600 mhz CL9 - 299 zł 

 

VGA : Palit GTX780 3GB DDR5 SuperJetStream - 1 964 zł 

 

HDD : Western Digital Caviar Blue 1TB SATA III 64 mb cache (WD10EZEX) - 223 zł 

 

SSD : Plextor M5Pro 128GB - 445 zł 

 

DVD-RW : LG GH24NSB0 RBBB - 59 zł

 

Buda : Cooler Master HAF 932 Advanced - 481 zł 

 

Zasilacz : Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W - 318 zł 

 

Całość bez karty wynosi ok. 3 400 zł , ~600 zł taniej niż w twoim zestawieniu a wydajność w grach podobna .

 

Z tą kartą zestaw kosztuje ~5 200 zł , do tego reszta sprzętu który chcesz - choć jak dla mnie w niektórych przypadkach mocno przesadzone cenowo .

 

GTX780 SJS ma wydajność na poziomie Titana i jest szybszy niż R9 290 . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat klawa, mycha, głośniki, słuchawki to chyba wyłącznie względy estetyczne przeważyły, biorąc pod uwagę opinie o nich na morele. Chcę całość utrzymać raczej w jednym kolorze, wybór padł na czerwony. 

Obudowę posiadałem do tej pory nzxt Tempest i nie wyobrażam sobie mniejszej :/

 

Monitor to totalny strzał wyłącznie po ocenie. Zależy mi, żeby miał 23-24 cale, oraz hdmi i mile widziany tuner tv, do 1000 zł.

 

Jeżeli ktoś miałby chwilę czasu i chciał przedstawić swoje propozycje, to byłbym bardzo wdzięczny.

 

Dodam, że mój zakup jest troszkę niecodzienny i MUSZĘ wydać 8000zł, bo te pieniądze po prostu przepadną, a komputer ma być wyłącznie do grania, który wytrzyma jak najdłużej. Jeżeli 4770k będzie o 1% wydajniejszy w grach od 4670k a zmieszczę się w budżecie, to biore 4770

Edytowane przez Caparzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć mocno się na nim opierałem tworząc swój. Dyskom bardziej ufam WD, 1TB mi wystarczy. Do tej pory nie korzystałem z SSD w ogóle, więc stwierdziłem, że trochę wolniejszy od polecanego będzie dla mnie i tak kolosalną różnicą, ale może rzeczywiście jak już brać to lepszy. To wszystko są podobne części mimo wszystko.

Największy problem to chyba monitor, bo czytałem opinie o tym przeze mnie wybranym i były pozytywne, a okazuje się, że radiergummi pisze, że monitor to dramat :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz brał:

11 540834 Mad Catz R.A.T. 7 GLOSS BLACK ( MCB4370800C21 ) 1 310,22

310,22

Bądź świadomy że mysz kosztująca 310zł jest gorsza od A4 tech X750 z avago 9500 i to dużo gorsza, ponieważ posiada G...wniany laser zwany pixart który nadaje się, hmm... do niczego? Moje propozycje myszy powyżej 200zł+ to: steelseries sensei raw/MLG/XAI, razer deathadder 2013 (uważać trzeba na podróby i mieć świadomość że są dość awaryjne), logitech g500s. Ta klawiatura która wybrałeś za bagatela 390zł też jest mierna... jeśli taką kwotę przeznaczasz na klawiaturę to kup np. steelseries 6Gv2 (280-300zł) lub zalman K500 (150-180zł) te klawiaturki są mechaniczne i do gry idealne. Procesor i7 4770K do gier? Kup i5 4670K i w kieszeni zostają 2 stówki i do gier lepszy. Słuchawki dla gracza to:creative fatality (100zł,  bardzo dobre pozycjonowanie) albo na bogato steelseries siberie v2 (280-300zł, pozycjonowanie lepsze od fatality do gier idealne). Jeśli chodzi o ram to kup 8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak floyd napisał, weź tamten zestaw, tylko zamień procka na I5-4670k.. Dysk HDD 2TB też się przyda - pamiętaj, że twardziele dobiera się 2x większe niż potrzeba, ze względu na znaczny spadek wydajności przy zapełnieniu powyżej 60%.

 

Monitor - lepiej wziąć taki wysokiej jakości, a jak potrzebujesz tuner tv to zawsze możesz dokupić osobny DVB-T/S za kilkadziesiąt złociszy (i tak pewnie będzie lepszy, niż ten wbudowany w tego LG).

 

Co do myszy i klawy się nie wypowiem - to po części sprawa indywidualna (komfort itp...), ale na podkładkę weź zwykłego QcK m-sized. Ta, którą wybrałeś, ma aż 6mm grubości - to oznacza, że będzie bardzo miękka i stawiać będzie duży opór, a poza tym ocierając o nią nadgarstkiem szybko się postrzępi na krawędzi. Ja mam QcK mini do laptopa i jest to naprawdę świetna podkładka. Polecam też zainteresować się Roccat Sense. Szmacianka, ale z dość sztywną powłoką na wierzchu - dobrze sprawuje się z laserami i jest gładka niczym twarde podkładki, ale przy tym nie wyciera ślizgaczy (sprawdzone u mnie od 3-ech lat Dołączona grafika ).

 

Jeśli chodzi o dźwięk - dokup Xonar DX. Jest to dobra karta, wgniata w ziemię każdą integrę. Do tego słuchawki AKG GHS-1/Sennheiser PC-320 i głośniki Microlab Solo 6C lub 7C (nie umieszczam tu żadnych kompletów typu wzmacniacz hi-fi i kolumny podstawkowe - to zbyt szeroki temat), i masz całkiem przyzwoity zestaw.

 

Obudowa - jak Ci się podoba CM HAF - to lepiej weź mniejszego HAF 912 (masz tylko 2 dyski i jedną kartę graficzną, zupełnie nie wykorzystasz przestrzeni większej 930). Zastanów się też nad modelami takimi, jak CM Silencio, Bitfenix Ghost, czy Fractal Define R4 - ich największą zaletą jest fabryczne wyciszenie.

 

To tyle ode mnie.

Edytowane przez Dammeron
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te AKG ja bym przemyślał. Maja naprawdę niezły dźwięk i dobre pozycjonowanie, które bije na głowę niejedne słuchawki 5.1/7.1, ale jakość wykonania tych słuchawek jest bardzo słaba. Mi póki co się jeszcze nie połamał pałąk, ale wiele osób zwracało je do serwisu z tego powodu. Słuchawki pękały podczas normalnego użytkowania.... Każde pękają  to tylko kwestia czasu kiedy. Poza tym reszta podzespołów jest nad wyrost. Jak tylko grasz to tylko i wyłącznie i5 4670K + MSI Z87-G45 np. Do tego Palit GTX 780 Super JetStream.  Dobry monitor 27' na matrycy VA i 8GB Ram spokojnie wystarczy. Myszka któraś z polecanych tu wyżej.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AKG na okrągłych pałąkach (seria k***) nie pękają nawet po wielu latach, nawet nie ma objawów, by to się mogło stać, te moim zdaniem też powinny wytrzymać. Ja już miałem okazję zobaczyć, na czym polega "normalne użytkowanie" u niektórych, w stylu "ktoś do mnie coś mówi więc odsłaniam jedno ucho biorąc nausznicę 5-10cm na bok od głowy". Absolutnym rekordem było tu założenie pioneerów MJ5 na dwie głowy naraz.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale akurat ten model co poleciłeś bardzo jest łamliwy. Poczytaj sobie komentarze:

 

http://www.ceneo.pl/11616331#tab=reviews_scroll

 

Wątpię by to były pojedyncze przypadki. Owszem słuchawki naprawdę są warte swojej ceny. Ostatnio była promocja w Komputroniku to wziąłem jedną sztukę, ale mam obawy. Normalne użytkowanie to takie że sie na nich nie siada, nie rzuca nimi itd. A tu ludzie opisują że traktowali je delikatnie. Gdzies jeszcze widziałem więcej komentarzy niż na Ceneo i tam gość opisywał że założył je delikatnie na głowę i przy zakładaniu mu pękł pałąk. Wolałem więc o tym wspomnieć w przypadku tego modelu, gdyby autor się zdecydował na ich zakup.  Tak po za tym warto kupić cos od AKG, ale nie koniecznie ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogromne dzięki za dyskusję, bo recenzje recenzjami, a i tak najlepiej usłyszeć coś od kogoś, kto przez dłuższy czas z czegoś korzysta ;)

 

Widzę, że wszyscy piszą o 4670k do gier, ale czy czasami 4770k (nie biorąc pod uwagę w ogóle ceny) nie będzie miał obecnie w najgorszym wypadku w grach takiej samej wydajności jak 4670, ale przyszłościowo będzie lepszy?

 

Domyślam się, że to mój ostatni taki zakup w życiu, w przyszłości będę co najwyżej wymieniał pojedyncze podzespoły, ewentualnie jak zmieni się całkowicie technologia(tak jak obecnie, bo posiadam e8500 z p5q pro, a więc z ddr2, pcie 2.0, sata II) to najwyżej przesiadka na coś ze średniego/niższego segmentu.

 

Dlatego też chcę kupić coś, co wystarczy na jak najdłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak Ci zależy na tym HT w i7, to weź tego procka, ale na gry, które zaczną wykorzystywać więcej, niż 4 wątki, jeszcze długo poczekasz (większość obecnych gier nawet poza 2-wątkowość nie wyszła). A jak już wyjdą takie gry, to Twoja karta graficzna i tak będzie zbyt przestarzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi mi raczej o sens takiego zakupu. Czy to w jakiś sposób wykorzystasz. Bo w grach tego nie wykorzystasz. Wydajnośc będzie taka sama jak na i5 4670K. Na pewno nie większa. Oczywiście nie piszę tu o OC, bo to sprawa bardzo losowa i nie wiadomo jaka sztuka Ci się trafi. Fakt masz sporą sumę  i móżna poszaleć. Osobiście jakbym dysponował taką sumą tylko do wydania na komputer (jakiś gift od kogoś np) to wziąłbym i5 4670K, MSI Z87 - G45, 8GB DDR3 1600,  Palit Super JetStream GTX 780 lub 2xGTX 770. W przypadku SLI  do tego jakiś monitor 27'  z rozdzielczością 2560x1440 i resztę jak myszka, klawiatura bym dobierał tak by się zmieścić w danej kwocie.  Sam zdecyduj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje zaszaleć z dodatkami Dołączona grafika

Dzięki za odpowiedzi.

 

 

PS

radiergummi, proszę Cię, konsole to się nadają co najwyżej do jakiś wyścigów/Fify. W inne gry nie da się grać na padzie tak przyjemnie jak na klawie ;)

Edytowane przez Caparzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu i przyzwyczajenia. Ale to Twoje zdanie i masz do tego prawo. Osobiście mam obie platformy do grania, bo nie w każdą gre zagrasz na PC od razu, albo w ogóle (np RDR, Uncharted, God Of War, Killzone). Każdy jakieś tam ma wymagania, więc to zrozumiale. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...