Skocz do zawartości
macgor

Następca HD 4770

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Padł HD4770 i potrzebny następca.

Konfiguracja:

1. Płyta główna: GA-790XTA-UD4
2. Procesor: AMD Phenom II X4 965 BE
3. RAM: GeIL DDR3-1333 2x4GB, 2x2GB
4. Dysk: 2xSeagate Barracuda 7200.12, 3.5'', 1TB, SATA III, 7200RPM, 32MB
5. Zasilacz: Enermax Pro82+ 425W

6. Rozdzielczość monitora 1920x1200

 

Którą kartę brać by nie żyłować zasilacza, któremu wybija właśnie 4 lata funkcjonowania i pochodziło jeszcze przynajmniej 2lata.

Kwestię finansową pomińmy na początek, co od strony technicznej najmocniejszego pasuje do tej konfiguracji ?

Edytowane przez macgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź jeszcze pod uwagę HD7850, powinien bez problemu chodzić Dołączona grafika

 

A jakbyś chciał sobie policzyć czy zasilacz da radę, tu masz kalkulator.

 

Wg. sieciowych kalkulatorów do aktualnej konfiguracji zasilacz jest za słaby a co dopiero do  7790 nie mówiąc już o 7850.

Edytowane przez macgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wyliczyło - Radeon 4770 ma 80 W poboru, tyle samo ma Radeon 7770 OC, natomiast polecany przez mnie Radeon 7790 ma uwaga 85 W... więc nie wiem jak wychodziły diametralne różnice. Jeśli do tej z zasilaczem było wszystko ok , to nic nie stoi na przeszkodzie by brać którąś z tych grafik. Co do wyższego modelu Radeon 7850 on ma 130 W poboru i tu bym się zastanawiał ewentualnie. Polecany GTX 650 TI też jest w porządku, ma 110 W poboru, ale jak koledzy stwierdzili że ten zasilacz jest dobry, to tylko teraz kwestia gustu i zasobności portfela. Dołączona grafika

Edytowane przez mrwhoope

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...