Skocz do zawartości
TorgarN

Procesor + płyta do 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuję zakup płyty głownej, procesora (i dd3 drogą dedukcji).

 

Na samym początku napiszę co już posiadam:

 

Grafika: Asus Radeon 1GB 7790,

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fera Pro,

Zasilacz: OCZ StealthXStream 600W SLI,

Obudowa: Antec Gamer Three Hundred Case.

 

Do tego - potrzebuję - jak wyżej wspomniałem - płyty, cpu i ramu. Nie jestem maniakalnym graczem, ale od czasu do czasu poza zwykłym korzystaniem, lubie odpalić jakąs produkcję. I chciałbym zdrowego FPSU. 

 

Zależy mi aby zestaw nabyć na morelach. Chcę fizycznie odebrać w punkcie. Taka fobia. Przeznaczenie - gry.

 

Ktoś na `innym forum`, polecił - i wedle opini reszty był to mocny zestaw bo cena zamykała się w 993 zł.

 

RAM: Crucial 4GB 1600MHz CL8 Ballistix Tactical 
CPU: Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155

 

MOBO: Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

 

Z tym że tego zestawu na morelach nie znajdę (dla mnie pierwszy minus, ale jeżeli config urywa dupę że tak brzydko powiem, jestem w ostateczności skłonny nabyć go i odebrać drogą kurierską:)). Chciałem upewnić się tutaj, czy w cenie oscylującej w okolicach 1000 zł nic lepszego nie znajdę? Zaznaczam - iż nie interesują mnie części używane. 

 

Pozdrawiam, i z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://i.imgur.com/79Lf8du.png na i5 4440 + Mobo od MSI

 

albo

 

http://i.imgur.com/3DxSwbC.png cos takiego na i5 4570

 

Cos takiego bym brał, od reki, osobiscie, wyjdzie kolo 1300. Jak oceniacie ten config?

 

2gi zaczerpnięty z `polecanych do 2500 zl`.

Edytowane przez TorgarN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dopłacać do 4570. Masz 300 MHz (w turbo) więcej za 60 zł więcej. Różnica w wydajności w granicach błędu pomiarowego (szczególnie przy twojej karcie graficznej). Weź procesor z pierwszego zestawu (4440) i do tego płytę z drugiego (gigabyte). Ram dowolny. Wyjdzie taniej o około 150 zł, a wydajność ta sama ;) Tapatalk 4 @ SGS 3

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ludzie, chciałbym jeszcze potwierdzenia czy ten setup jest dobry i czy za taka kase brac? Nie chce dluzej kombinowac, bo co uzytkownik to opinia. Przegladnalem jeszcze inne fora, pare pm i znow mętlik. Ale zdecydowalem ze wezme:

 

MOBO: Gigabyte GA-B85M-D3H

CPU: Intel Core i5 4440

RAM: 8GB 1600MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...