Jump to content
Sign in to follow this  
TorgarN

Procesor + płyta do 1000 zł

Recommended Posts

Witam,

planuję zakup płyty głownej, procesora (i dd3 drogą dedukcji).

Na samym początku napiszę co już posiadam:

Grafika: Asus Radeon 1GB 7790,

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fera Pro,

Zasilacz: OCZ StealthXStream 600W SLI,

Obudowa: Antec Gamer Three Hundred Case.

Do tego - potrzebuję - jak wyżej wspomniałem - płyty, cpu i ramu. Nie jestem maniakalnym graczem, ale od czasu do czasu poza zwykłym korzystaniem, lubie odpalić jakąs produkcję. I chciałbym zdrowego FPSU. 

Zależy mi aby zestaw nabyć na morelach. Chcę fizycznie odebrać w punkcie. Taka fobia. Przeznaczenie - gry.

Ktoś na `innym forum`, polecił - i wedle opini reszty był to mocny zestaw bo cena zamykała się w 993 zł.

RAM: Crucial 4GB 1600MHz CL8 Ballistix Tactical 
CPU: Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155

MOBO: Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

Z tym że tego zestawu na morelach nie znajdę (dla mnie pierwszy minus, ale jeżeli config urywa dupę że tak brzydko powiem, jestem w ostateczności skłonny nabyć go i odebrać drogą kurierską:)). Chciałem upewnić się tutaj, czy w cenie oscylującej w okolicach 1000 zł nic lepszego nie znajdę? Zaznaczam - iż nie interesują mnie części używane. 

Pozdrawiam, i z góry dzięki.

Polecili zestaw na starej podstawce, lepiej brać najnowszą, dopłacasz 50 zł i masz full wypasik. Zestaw z polecanych na grudzień, bierzesz tego CPU, mobo według uznani mAtx lub ATx się coś znajdzie i pamięć ram, wszystko kupisz w morelach.

Lepsze będzie to co podał andrew777

Nie ma co iść w 1155 skoro w podobnej cenie masz nowszą podstawkę i wyższą wydajność.

Nie ma sensu dopłacać do 4570. Masz 300 MHz (w turbo) więcej za 60 zł więcej. Różnica w wydajności w granicach błędu pomiarowego (szczególnie przy twojej karcie graficznej). Weź procesor z pierwszego zestawu (4440) i do tego płytę z drugiego (gigabyte). Ram dowolny. Wyjdzie taniej o około 150 zł, a wydajność ta sama ;) Tapatalk 4 @ SGS 3

Edited by Lanc

Ok ludzie, chciałbym jeszcze potwierdzenia czy ten setup jest dobry i czy za taka kase brac? Nie chce dluzej kombinowac, bo co uzytkownik to opinia. Przegladnalem jeszcze inne fora, pare pm i znow mętlik. Ale zdecydowalem ze wezme:

MOBO: Gigabyte GA-B85M-D3H

CPU: Intel Core i5 4440

RAM: 8GB 1600MHz