Skocz do zawartości
STi

Od czego zacząć modernizacje PC?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuję zwiększyć wydajność swojego PC i chciałbym się Was poradzić od wymiany czego najlepiej zacząć. Komputer służy mi wyłącznie do gier, do pracy i całej reszty używam Mac'a.

Chciałbym stopniowo i w miarę tanio polepszyć działanie gier, tylko właśnie nie mam pojęcia co może być "wąskim gardłem" i wymiana czego przyniesie najlepszy rezultat.

Co powinno wylecieć na początku? Z czym nie muszę się spieszyć? A może coś może zostać tak jak jest? Od czego radzicie zacząć? I co konkretnie na co wymienić.

 

PC:

 

CPU: AMD Phenom II x4 965 Black Edition (3,4 GHz)

GPU: GeForce GTX660 Windforce II

MB:   ASUS M5A78L-M LX

MEM: 2 x 4GB Kingston HyperX Genesis DDR 3 1600 MHz

HDD: WD Blue 1TB 7200 obr/min 64 MB

SYS: Windows 8.1 64 bit

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowane przez STi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - jakim budżetem dysponujesz?

Na pierwszy rzut oka, trzeba zacząć od procka i mobo. Na co zmienić te 2 rzeczy, oraz na co ewentualnie wymienić grafikę, to kwestia budżetu.
SSD było by dobrą inwestycją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za odpowiedzi.

Jeśli chodzi o budżet nie mam jakiegoś ograniczenia bo i tak co wezmę to w raty, w granicach rozsądku wszystko po prostu i opłacalności. Zasilacz Chieftec 600W modelu niestety nie pamiętam a w tej chwili nie sprawdzę, nie najtańszy, ale też nie najdroższy.

O dysku SSD sam myślałem żeby zakupić model od Samsunga EVO tylko czy dysk SSD przyśpieszy działanie samych gier? Bo na prędkość działania systemu nie narzekam. Jeśli chodzi o procesor i płytę główną myślę, że mogę na te dwie rzeczy wydać koło 1000 zł (+/-). Procesor rozumiem jest najgorszym elementem zestawu? Ma 4 rdzenie i jest wysoko taktowany wydawało mi się, że to wystarczy na jakiś czas. Bardziej stawiałem na kartę, że to przez nią nie osiągam pełnej płynności na wysokich wymaganiach w niektórych grach (głównie winiłem o to zmianę generacji konsol;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor

Płyta

SSD nie przyspieszy działania gier, najwyżej przyspieszy wczytywanie samej gry czy poziomów itp.

Zasilacz jest ok.

Niestety phenomy są już przestarzałe, w niektórych grach dostają od nowych pentiumów po tyłku.

Co ciekawe, teoretycznie twoja płyta nie obsługuje twojego procesora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...