Skocz do zawartości
PanRafall

Zestaw dla gracza [4000zł] Pomoc z wyborem paru części

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje pomocy w wybraniu paru komponentów do komputera zestaw za 4300 z obudową, którą wybiorę pod koniec tj. jak wybiorę inne części. 
 
 
Płyta główna: ??
Procesor: Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/
Chłodzenie CPU: ??
Pamięci ram: Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical
Dysk twardy: ??
SSD: Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)
Napęd optyczny: Samsung SH-224DB SATA 
Karta graficzna: MSI GeForce GTX 770 TwinFrozr 2GB DDR5 256bit (1098/7010) 
Zasilacz: ??
 
Poniżej kilka przykładów do części na które jeszcze się nie zdecydowałem.
  • Płyta: Nie wiem czy opłaca wydać się te 150 zł więcej skoro i tak na tej tańszej płycie wycisnę max z procka. Jakieś dodatkowe funkcje za te 150 zł, lepszy dźwięk? Proszę napisać dlaczego warto/nie warto wydać te 150 zł
 
  • Chłodzenie: Macho najlepsze? miedzy tymi chłodzeniami nie ma wielkiej różnicy cenowej. Chodzi mi o najlepszą jakość produkt, cichość pracy. 
 
  • Dysk Twardy: tutaj ceny minimalnie sie różnią, liczę na najlepszą jakość, wydajność, najmniejsza awaryjność, cicha pracę, gwarancje. 
 
  • Zasilacz: Tutaj również ceny za bardzo się nie różnią. liczę na najlepszą wydajność, jakość, markę, testy, gwarancje,. 
 
 
Mógłby ktoś mi pomóc w wyborze?
Edytowane przez PanRafall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo, z MSI Z87-G43 ludzie miewają problemy, na naszym forum nie odnotowano tego, na innych forach ludzie zgłaszają różna problemy z tą płytą.

H87, nie wiadomo czy pewnego dnia ktoś nie ukróci OC na tym chipsecie, lepiej brać z87. Kieruj się wyposażeniem.

 

Macho bezapelacyjnie najlepsze w tym przedziale cenowym, dokładać nie warto do droższego chłodzenia.

 

HDD, brałbym WD, oba podane to ten sam model.

 

Pamięci, specyfikację sprawdzaj na stronie producenta, nigdy na stronie sklepu.

 

Linki, 

Lepszy Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 [WD10EZEX]

niż http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=14459

A to dlatego, że jak się siedzi na desktopie, laptopie ze sztywnym łączem, nie ma problemu. Odpal ten temat na telefonie, tablecie z netem po GSM'ie. Przekonasz się jaka jest różnica pomiędzy linkami.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten RAM na stronie producenta i wszystko sie zgadza z tym z ESC.pl, znalazłem nawet te ramy na morale Dołączona grafika wystarczy poszukac

 

8GB Kit (4GBx2), Ballistix 240-pin DIMM, DDR3 PC3-12800 memory module

Morale - Pamięć Crucial Ballistix Tactical 8GB (2x4GB) BLT2C4G3D1608ET3LX0CEU

 

No i masz rację z tymi linkami, ładniej wyglądają i ogólnie może przeczytać specyfikacje bez wchodzenia w link. 

Edytowane przez PanRafall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytanie rożnych opinii i testów wybrałem sobie coś takiego:
 
Nadal jednak nie mogę się zdecydować co do zasilacza pomiędzy:
 
Różnią się one ceną i mocą oraz jak dla mnie mało znaczącymi zabezpieczeniami i certyfikatami i właśnie dla tego nie wiem czy jest warto przeznaczyć te 100 zł więcej, skoro i tak 530W wystarczy mi spokojnie do tego zestawu, tym bardziej, że nie mam zamiaru rozbudowywać komputera. Co o tym sądzicie? 
 
Aha no i obudowa do 400 zł, choć nie wiem za bardzo czym się różnią od tych z ceny 200 zł, może mi ktoś to wyjaśnić? Moje propozycje:
Oczywiście jestem otwarty na inne budy Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

530W wystarczy mi spokojnie do tego zestawu, tym bardziej, że nie mam zamiaru rozbudowywać komputera.

Więc go kup, nie ma co przepłacać.

 

Obudowy mogą różnić się wykonaniem, złączami na przednim panelu, posiadaniem stacji dokujących, dołączonymi wentylatorami/filtrami, łatwością instalacji LC...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jeszcze raz przemyślałem i poczytałem testy, zmieniłem trochę zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/5GbVkl/

 

Brakuje chłodzenia i obudowy bo mam dylemat.

Nie wiem czy chłodzenie macho Hr-02 BW wejdzie do obudowy M40

Niby tutaj pisze, że wejdzie, a tutaj już nie. No ale załóżmy że wejdzie na styk, ale wentylator będzie mi wiał do środka obudowy, a nie na otwory wentylacyjne. I co z kartą graficzną? 

 

W sumie najchętniej wziął bym inną obudowę tylko jaką? Na prawdę nie mam pojęcia którą wybrać, nie wiem za bardzo czym się różnią te za 200 zł od tych za 400 zł oprócz lepszej jakości wykonania i USB 3.0.

Najbardziej zastanawiam się nad 3 ostatnimi budami, którą wybrać, wasze sugestie, opinie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na Fractal Design Define R4 Black Pearl

tylko, nie wiem czy nie kupić dodatkowego wentylatora na przód i górę? Bo ta obudowa wydaje się taka szczelna. 

czy tem. będą w miarę dobre na 4670 4.5ghz ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie na temat zasilacza.

Posiadam: Be Quiet! Pure Power L8 500W,(BN223)

W spoczynku żeby go usłyszeć (słychać tylko szum powietrza) trzeba ucho przyłożyć więc jeśli szukasz czegoś cichego to jest ciekawą opcją, ewentualnie trochę mocniejszy i modularny: Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W,(BN181)

Minusem ich jest przeciętny oplot i (w moim modelu) to że przez chwilkę sterownik podaje na wentylator 12V żeby był pewny start wentylatora przez co na chwilkę zaszumi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, iż Macho BW jest niedostępne na moralach to wybrałem Be Quiet! Dark Rock Advanced

Chciałem złożyć na esc, ale podzespoły były o 120 zł droższe, to wolałem wybrać inny cooler i kupić go na moralach.

 

Zestaw prezentuje się tak: http://www.morele.net/inventory/info/5UYK7i/

Najprawdopodobniej jutro z rana zamówię go zamówię, ale  nie jestem pewien czy jak zmówię jutro to czy paczka przyjedzie do mnie w piątek, bo jeżeli nie to nie ma sensu kupować tego jutro, jeszcze bym sobie coś poczytał i może zmienił :P

 

Jak sądzicie czy kurier będzie u mnie w piątek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra złożyłem sobie taki zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/4XH0z3/ + cooler Macho BW na esc.pl

 

Wszystko zamówię na esc.pl w pon. Chyb wybrałem jeden z lepszych zestawów za 4500 zł do gier, być może trochę przepłaciłem za płytę, ale przyda się na przyszłość.

 

Jeśli macie jakieś uwagi do zestawu to proszę pisać, w pon zamawiam.

 

No i dziękuję za wszystkie odpowiedzi Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wez tansza plyte, tanszy zasilacz, tansze pamieci i tansza obudowe. Dolozysz cale 20 zl  i zobacz co uzyskasz:

 

http://www.morele.net/inventory/info/J8SEQs/

 

Wydajnosc nie dosc ze wyzsza, bo GTX 780 to jeszcze niewiele drozej. Zobacz jak sie da zaoszczedzic i zlozyc cos znacznie lepszego nie przeplacajac za bajery. Odpowiem z gory zasilacz da rade i jest porzadny. Obudowa to kwestia gustu, ale przyznaj ze wyglada ciekawie i do tego jakosc wykonania jak na ta kase niezla. Pamieci to obojetnie jakie wemziesz. GoodRam to rowniez dobra firma.  Plyta do OC wystarczy w zupelnosci. O przyszlosci w Intelu nie ma co myslec, bo oni co generacje zmieniaja podstawke, wiec nie ma co przeplacac za plyte. Chyba ze mysli sie o SLI i wiekszej ilosci USB/Sata  Gdybym mial zamawiac to w ten zestaw i w tym sklepie lub Agito. ESC sobie daruj. Opowiedz znajdzesz na forum jak dobrze poszukasz. 

 

P.S zlozenie zestawu w morele masz za darmo (prawie bo 1 zl Dołączona grafika ) po wpisaniu kodu promocyjnego:

  • Umieść w koszyku produkty wraz z usługą montażu
  • W polu „Wpisz kod promocyjny” wpisz: W3FHN58JFW

Razem Cie wyjdzie 4358 zl. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...