Skocz do zawartości
haceka

Prośba o pomoc w odratowaniu grafiki [Opolskie]

Rekomendowane odpowiedzi

Historia zaczęła się gdzieś w lipcu, kiedy rozczarowany słabymi efektami konwencjalnego OC postanowiłem wgrać nowszy BIOS do mojego HD5770 z techpowerup.com. Sam proces przebiegł pomyślnie, jednak po restarcie karta już nie wstała.

Byłem przygotowany na taką ewentualność, bo jeśli OC dalej by mnie nie przekonało, kupiłbym nową kartę.

 

I tak niesprawny software'owo Radeon leży w pudełku od kilku miesięcy, ale postanowiłem się za niego wziąć.

Niestety, nie mam dostępu do sprzętu z dwoma slotami PCI-E (ci, którzy mają boją się, że ich komputery się uszkodzą...). Więc zwracam się z prośbą do forumowiczów: czy ktoś (głównie chodzi o Opolskie) byłby w stanie mi pomóc? Na szczęście zabezpieczyłem oryginalny BIOS, który był na karcie.

Zostaje w sumie druga opcja, czyli karta na PCI. Czy takie coś może zadziałać?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie zaprogramować eproma programatorem zewnętrznym, tylko musialbys wyslac mi karte :)

 

ew spróbuj po omacku - pendrive z bootowalnym win98, atiflash i odpowiednio wyedytowany autoexec.bat, tak się swego czasu bawiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pix3l: a system się uruchamia z niedziałającą kartą? Bo z tego co pamiętam piszczeć przestawało dopiero po wyłączeniu kompa.

 

Edit: Sprawdziłem to. Z niedziałającą kartą jednak w ogóle nie piszczy, ale nie reaguje na nic oprócz wyłączenia zasilacza, diody na klawiaturze nie świecą.

Edytowane przez haceka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bonusso3: Kędzierzyn, czyli do Nysy kawałek Dołączona grafika

Muszę się jeszcze zapytać brata, który mieszka we Wrocławiu czy przez niego dam radę to załatwić.

A w ogóle to jutro będę gadał z gościem, który może załatwi mi na miejscu kartę PCI, także dam znać jutro.

 

Edit: no i udało się :) dostałem za darmo kartę PCI i wszystko poszło gładko bez żadnych problemów, karta śmiga.

Spowodowane było to pewnie tym, że mój egzemplarz HD5770 ma device id HD5750... Przy wgrywaniu BIOSu oryginalnego atiflash krzyczał, że SSID się nie zgadza. Ale to nie pierwsza dziwna rzecz jaka mi się przytrafia z tą kartą.

 

PS. Sprzedam Radeona HD5770, nówka sztuka nie kręcona.

Edytowane przez haceka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...