Skocz do zawartości
silencer7

jaki procesor i RAM do mojej płyty?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

Brat poprosił mnie o skompletowanie mu zestawu do grania. Chciałbym rozważyć dwa warianty:

1. do 2000 zł

2. do 3000 zł

Kiedyś składałem kompy i byłem na czasie z nowinkami. Natomiast teraz kompletnie nie wiem co w trawie piszczy i jakie sprzęty chodzą na rynku.

Czy moglibyście pomóc skompletować mi takie dwa zestawy (bez monitora)?

Proszę o wylistowanie poszczególnych komponentów wraz z przybliżonymi cenami i wszelkimi za i przeciw.

Z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie takie jak są w proponowanych zestawach na grudzień, chyba nic ciekawszego (i rozsądnego) z nowych nie znajdziesz

 

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_grudzien_2013

Edytowane przez mloncur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Obecnie mam płytę główną Gigabyte GA-MA790X-DS4 a w niej zamontowany procesor AMD Athlon 64 X2 4200+

Procesory jakie obsługuje ta płyta wg instrukcji to:

AM2+/AM2 socket motherboard for:

1. AMD Phenom FX

2. AMD Phenom

3. AMD Athlon 64 FX

4. AMD Athlon 64 X2 Dual-Core

5. AMD Athlon 64 / AMD Sempron

Natomiast jeśli chodzi o RAM to jest tak:
- 4 x 1.8V DDR2 DIMM sockets supporting up to 16GB od system memory

- dual channel memory architecture

- support for DDR2 1066/800/667 MHz memory modules

 

Chciałbym jednak troszkę zmodernizować tego kompa. W związku z tym pytanie brzmi: jaki najlepszy procesor mogę włożyć do tej płyty?

Czy te Phenomy są lepsze od Athlonów? Czym się różni zwykły od FX?

 

Natomiast jeśli chodzi o RAM to mam obecnie 2x1GB DDR2 DIMM GEIL PC2-5300 (667 MHz).

Chciałem zapytać czy do tych kości mogę dołożyć np. jakieś 4 GB albo 8 GB w jednej kości ale innego producenta? Czy te pamięci będą chciały ze sobą gadać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany AII/PII X4. Z tym, że ten drugi potrafi na allegro mieć tak śmieszne ceny, że nie warto tego licytować.

Ile zł możesz wydać na modernizację tego zestawu? Jaki masz zasilacz, kartę graficzną i do czego chcesz używać komputera?

 

I polecam zapoznać się z regulaminem działu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...