Skocz do zawartości
Eladril

Ceny procesorów s1155

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, pytanie mam krótkie, chciałem sie dopiąć do istniejącego tematu ale z jakiegoś powodu w tematach typu 'co kupic' dawno nikt sie nie wypowiadał, więc: 

 

Kiedy można sie spodziewać obniżek procesorów na tej podstawce (s1155) ? Konkretnie myśle o i5-3350p, kupiłem tańszego 2rdzeniowca z myślą o wymianie ale na razie nie moge, czy ceny (nowych cpu) np w połowie przyszłego roku będą niższe niż teraz? Dzięki.

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W połowie przyszłego roku ceny w teorii będą niższe .

 

Ten okres to tradycyjnie sezon ogórkowy w branży , ceny sprzętu ( nie tylko CPU ) powinny być niższe .

 

Oraz mamy obecnie okres sprzyjający pompowaniu cen . 

 

Do tego dochodzi fakt że S1155 już jest platformą starą zastąpioną przez Haswellowskie 1150 .

 

Możliwe że ceny będą niższe , ale jak naprawdę będzie to ci nic nie powie . 

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy mówisz 'ten okres' masz na mysli lato, rozumiem tak.

Właśnie wiem że ta podstawka jest wycofywana, dostepność produktów bedzie pewnie spadać przez co i cena może być wyższa..

 

Moje pytanie wynika z tego, że np ramy ddr2 są droższe niż ddr3 jak wiadomo, idąc wiec tym tropem myslenia, doszedłem do wniosku że cena tylko będzie gorsza, po to żeby .. nie wiem, za rok czy dwa spaść do dużo mniejszej (ale z allegro używki etc).

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...