Skocz do zawartości
Folk

Komputer mini-ITX - kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.
 
Zamierzam złożyć sobie komputer o niewielkich rozmiarach (format mini-ITX) do pracy, multimediów, a w przyszłości do gier. Wybór padł na konfigurację składającą się z następujących komponenów:
Procesor: INTEL Core i7-4770 3,4GHz
Płyta: Asus Maximus VI Impact
Obudowa: Cooler Master ELITE 120 Avanced USB3.0
Zasilacz: Be Quiet! L8 CM-530W
Pamięć: Crucial Ballistix Sport DDR3 8GB 1600MHz CL9 BOX albo G.SKILL DDR3 2x4GB 1600MHz CL7 RipjawsX
Dysk: Plextor M5 Pro 128 GB
 
W przyszłości chciałbym dokupić jakaś kartę graficzną pokroju Geforce-a GTX 770.
 
W związku z czym mam kilka pytań.
 
Czy zasilacz Be Quiet! L8 CM-530W będzie tu odpowiednim wyborem pod względem zapasu mocy i czy "wejdzie" do obudowy mini-ITX? 
Ma jakieś znaczenie czy wrzucę tu pamięć 8GB w jednej czy w dwóch kościach (płyta ma tylko dwa sloty)?
 
Dzięki za odpowiedzi.
Edytowane przez Folk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś procesor bez "K" i chyba najdroższą płytę m-itx przeznaczoną do podkręcania, jesli zamierzasz podkręcać to kupuj 4770k, jeśi nie to spokojnie możesz płytę główną wymienić na coś tańszego z chipsetem B85 zamiast z87.
Co do zasilacza: http://www.coolermaster-usa.com/product.php?product_id=3102 producent obudowy podaje maks. długość 180mm więc wejdzie tam prawie każdy zasilacz a 530W spokojnie wystarczy do każdej konfiguracji z 1GPU

Jeśli chodzi o pamięć to stałem przed takim samym wyborem. Kupiłem 1 kość 8GB żeby w przyszłości mieć możliwość rozbudowy do 16GB, wybór należy do ciebie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki earthmover za sugestie. Mam jeszcze pytanie odnośnie pamięci. Czym są pamięci Low Profile i czy własnie takie należy instalować w płytach ITX i małych obudowach?

Low profile czyli pamięci o niskim profilu - po prostu niskie, bez radiatorów. Do ITX nadają się ze względu na ograniczoną przestrzeń, żeby nie kolidować np. z coolerem. Jeśli wybierasz pamięć, to sugerowałbym właśnie jakieś niskoprofilowe 1600-tki. Pamięci z wyższym taktowaniem mają radiatory, dlatego są wysokie i nie bardzo się nadają do formatu ITX.

Edytowane przez grzechotnik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...