Skocz do zawartości
krysztek

Swiftech H220 czy warto kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałem się z taka opinią

 

H220/320 są na pewno wydajnymi urządzeniami ale ze względu na projekt i problematyczne napełnianie a zwłaszcza odpowietrzanie jak również wibracje pompy które są przenoszone na obudowę komputera przez socket procesora, problemy z wirnikami - trzeba się zastanowić nad sensem tego wszystkiego. Pompa do powiedzmy 1200 obrotów (pod warunkiem że nie ma jaj z wirnikiem) pracuje naprawdę wydajnie i to nawet z dwoma grafikami (GTX680 z blokami koolance). Jednak jakiekolwiek przekroczenie tej wartości nie tylko nie przynosi zauważalnego zwiększenia wydajności ale również powoduje zupełnie niepotrzebny hałas.

 

Ogólnie pomysł był dobry a na pewno lepszy niż wszystkie AIO razem wzięte, Jednak umieszczanie pompy, która zawsze wibruje na czymś co te wibrację będzie świetnie przenosić (socket CPU) jest co najmniej chybione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywa i tak.

 

Ostatnio zacząłem czytać forum (wiele ciekawych tematów do przyswojenia), przez te 7+ miesięcy głównie byłem skupiony na portalu.

 

Co nie zmienia faktu że Swiftech H220 dalej widnieje w ofercie różnych sklepów.

 

Może ktoś inny skorzysta - chłodzenia AiO to coraz częściej wybierane zestawy ;)

Edytowane przez Marucins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja odkopię temat i może komuś pomogę w podjęciu wyboru.

Mam tego Swiftecha kilka miesięcy, wcześniej miałem potężną Noctuę NH-D14.

Swiftech jest zawuażalnie wydajniejszy ALE...

No właśnie, problemy z zapowietrzaniem pompy, kilka dni temu komp zaczął mi walić BSODy, nie wiedziałem o co chodzi i nagle patrzę a pompa nie działa i procek się przegrzewał.

Myślałem że totalnie padła ale okazało się iż zapowietrzyła się po prostu , bo raz miała 0 RPM potem wbijała na 2300.

Jakoś sama z siebie zaczęła działa znowu ale muszę dolać trochę wody destylowanej (to mi polecili w pomocy technicznej Swiftecha).

 

Tak czy owak, to doświadczenie mnie mocno zniechęciło.

Zastanawiam się nad złożeniem porządnego zestawu LC z możliwością rozbudowy o bloki wodne na GPU.

Ewentualnie powrót do chłodzenia powietrznego, np Noctua NH-D15.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos ma/korzysta ze swiezutkiego Fractal Kelvin S24/S36 ? Jakies opinie ? Poki co ze 4 sklepy maja to w ofercie, cena troche zaporowa bo 599pln w cooling.pl :|

Dokładny test jeszcze się nie pojawił ale już są wyniki w tabelce 19 min

 

 

---edit---

 

Z tym chłodzeniem AiO jest jeden mankament. Ani to wydajne ani ciche :)

 

Gdyby chłodnice 240/280 albo 360 dostała grubszą chłodnicę w zestawie taką jaką ma 120/140 byłoby to coś bardziej konkretnego. Oczywiści cena byłaby większą ale z tym idzie także komfort.

Edytowane przez Marucins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...