Skocz do zawartości
Cool_s

Komputer do grafiki 3D do 6500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem kupna jakiegoś komputera, który pomoże mi w codziennych zmaganiach z grafiką 3D. W związku z ogromem możliwości jakie w dzisiejszych czasach są dostępne na rynku oraz niedostateczną znajomością możliwości obecnych komponentów, prosiłbym o pomoc przy kupnie jakiegoś konkretnego sprzętu do kwoty 6500zł

Przy grafice 3D, a w szczególności podczas renderingu największe obciążenia ponosi procesor i pamięć RAM i dlatego to jest dla mnie najważniejsze. Nie ukrywam ze przydałaby się też mocna karta graficzna, ponieważ są programy renderujące, które całą moc obliczeniową czerpią właśnie z karty graficznej. Przy procesorze przydałoby się również możliwie jak największa liczba rdzeni oraz wątków.

Czyli w skrócie:
Procesor - szybki z dużą ilością rdzeni oraz wątków
RAM - przydałoby się 32 :)
Grafika - mocna :)

i oczywiście do tego inne podzespoły (zasilacz, chłodzenie, płyta główna, napęd i obudowa), żeby chodziło to wszystko płynnie i było wydajne, wchodzi w to także dysk SSD na system i programy liczyłem koło 150 - 200 gb i jakiś 1TB na dane.

Z góry dziękuję i liczę na szybką i konkretną odpowiedź

Pozdrawiam.



 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, nie znam się na tym wiec nie sądziłem ze jest to istotne.

Oprogramowanie to Cinema 4D w wersji 64 bitowej oraz V-ray.
Co do systemu operacyjnego to Windows 7 professional 64-bit

Edytowane przez Cool_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układankę rozpocznij od i7-4930K.

Co do karty to Cinema 4D sama w sobie nie używa GPU do renderingu. Co najwyżej w podglądach i modelowaniu. Są jednak odpowiednie silniki renderowania (iray), które wykorzystują CUDA w kartach nVidii.

 

http://www.m4d.info/index.php?id=15336

 

Także dobór tego elementu bezpośrednio wynika z oprogramowania jakiego używasz.

Edytowane przez radiergummi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale np. jest taki program do renderowania, który nazywa się Oktan render i z tego co mi wiadomo to wykorzystuje tylko kartę graficzną. Program umożliwia renderowanie w czasie rzeczywistym, wiec wszystkie operacje wykonywane w programie pozwalają zobaczyć gotowy render natychmiast - i żeby było to natychmiast jest potrzebna dobra karta graficzna. Jednakże ten program dopiero w przyszłości chce wykorzystywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej płycie głównej to oprzeć ? która pozwoliłaby na obsługę 32 gb pamięci RAM.

I jeszcze pytanie co do karty graficznej, ponieważ znalazłem dwie z rodziny GTX 770:

1. Karta graficzna MSI GeForce GTX 770 Lightning 2GB DDR5 PCI-E BOX

2. Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 770 OS 4GB DDR5 PCI-E BOX

Obie karty w podobnych cenach jednak druga pare złotych droższa i czy jest jakaś znacząca różnica pomiędzy jedną a drugą biorąc pod uwagę ilość pamięci ?

Edytowane przez Cool_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z pamięcią RAM ? Myślałem nad Kingstonem Beast Series 2400MHz i teraz nie wiem czy do tej płyty głównej, którą podał tesel trzeba wpakować cztery kości czy można tylko dwie ? czyli ten dual-channel i quad-channel, jednakże o tym ostatnim czytałem że to tylko chwyt marketingowy. Czy rzeczywiście tak jest ? Czy to nie ma większego znaczenia przy tej płycie głównej czy dam cztery czy dwie kości ?

I jeszcze jedno pytanie czy jak bym kupił na początek dwie kości po 8Gb to mógłbym w przyszłości dokupić jeszcze dwie takie same ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem, poszukałem, posprawdzałem i do tej pory chciałbym skompletować następujący zestaw, jednak brakuje mi jeszcze obudowy, chłodzenia CPU i DVD:

RAM - Kingston 2x8GB 2400MHz DDR3 CL11 DIMM XMP Beast Series

Płyta główna - MSI X79A-GD45 PLUS, X79, QuadDDR3-1600, RAID, SATA3, USB 3.0, ATX (X79A-GD45 PLUS)

Procesor - Procesor Intel Core i7-4930K (12M Cache, do 3.90 GHz) BOX BX80633I74930K

Karta graficzna - Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 770 OS 4GB DDR5 PCI-E BOX

Dysk SSD - Plextor SSD 128GB SATA3 PX-128M5S

Dysk HDD - Dysk WD Green WD10EZRX (1TB, 64MB, SATA/600)

Zasilacz - Seasonic X-Series X-650 KM3 (SS-650KM F3) 80Plus Gold 650W

I teraz nie wiem jaką obudowę wybrać żeby się to wszystko pomieściło i jakieś dobre chłodzenie CPU :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tesel, tylko mam takie pytanie o co chodzi z tym zasłanianiem banków pamięci ? Dołączona grafika

Czy do tego radiatora, który mi podałeś pasuje któryś z tych wentylatorów?:

1. Be quiet! Shadow Wings SW1 PWM 140mm BQT-T14025-MR-PWM BL027

2. Be Quiet! SilentWings USC 140mm, czarny 16,5 dBa, FDB, (BL014)

3. NoiseBlocker Black Silent Pro PK2 140 mm

 

i który by był najwydajniejszy?

Edytowane przez Cool_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po świętach zdecydowałem się na zestaw, który znajduje się poniżej jest trochę droższy niż te 6500zł jednak taki koszt jeszcze mogę przeboleć:
 

RAM - Pamięć Team Group Xtreem LV DDR3 2400 8GBx2 TXD316G2400HC10QDC01
 
Płyta główna - MSI X79A-GD45 PLUS, X79, QuadDDR3-1600, RAID, SATA3, USB 3.0, ATX (X79A-GD45 PLUS)
 
Procesor - Procesor Intel Core i7-4930K (12M Cache, do 3.90 GHz) BOX BX80633I74930K
 
Karta graficzna - Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 770 OS 4GB DDR5 PCI-E BOX
 
Dysk SSD - Plextor SSD 128GB SATA3 PX-128M5S
 
Dysk HDD - Dysk WD Green WD10EZRX (1TB, 64MB, SATA/600)
 
Zasilacz - Seasonic X-Series X-650 KM3 (SS-650KM F3) 80Plus Gold 650W
 
Obudowa - Obudowa SilentiumPC Gladius X80 Pure Black
 
DVD - LG GH24NSB0 Black
 
Chlodzenie - Chłodzenie CPU Prolimatech Armageddon
 
Wentylator - Be quiet! Shadow Wings SW1 PWM 140mm BQT-T14025-MR-PWM BL027

I teraz pytanie drodzy forumowicze, a w praktyce forumowiczu tesel, czy to wszystko złoży się w jedną sensowną i wydajną całość ??
Mam wątpliwości co do obudowy czy pomieści ten radiator z wentylatorem i czy zasilacz nie będzie za słaby ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD - Plextor SSD 128GB SATA3 PX-128M5S

 
Zasilacz - Seasonic X-Series X-650 KM3 (SS-650KM F3) 80Plus Gold 650W

 

 

Zasilacz spokojnie sobie poradzi.

Tylko SSD zmień z M5S na M5M lub M5P - dostaniesz duży przyrost szybkości zapisu (z 200MB/s na 320MB/s lub 330MB/s)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz spokojnie sobie poradzi.

Tylko SSD zmień z M5S na M5M lub M5P - dostaniesz duży przyrost szybkości zapisu (z 200MB/s na 320MB/s lub 330MB/s)

I ciekawe, gdzie miałby sobie wsadzić tego M5M? Chociaż nie, nie chcę jednak tego wiedzieć...

 

Kartę graficzną lepiej wziąć z 2GB pamięci - szkoda dopłacać do wersji 4GB, ponieważ przyrostu wydajności z tego nie będzie, a 200zł w kieszeni. Dopłaciłbym za to do większego HDD, w końcu dysk zawsze należy kupować z 2 razy większy, niż potrzeba (by nie było problemu ze spadkiem wydajności przy zapełnieniu powyżej 60%).

 

A zasilacz poradzi sobie z tym wszystkim bez problemu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...