Skocz do zawartości
Gość

jaki DDR3 8gb do Asrock p67 Pro3 i IvyBridge

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Ostatnio (chyba z 3 lata temu) nie posłuchałem i zamiast G.Skill kupiłem OCZ - źle opisane na aukcji, no ale człowiek się uczy, zresztą pamięć nie okazała się taka zła, bo do dzisiaj na niej pracuję.

Skłaniałbym się ku pamięciom 2133 - raczej nie szybsze, najlepiej 1.5V, ale dobre 1,65 też ujdzie, oczywiście 2x4gb.
Może Mushkin Blackline :
http://jello.pl/p/274/746022/mushkin-dimm-8-gb-ddr3-2133-kit-997015-blackline-serie-pamieci-ddr3-pamieci-ram-komputery.html

,czy może coś tańszego?

Testy w Battlefield4 wskazują, że szybki ram jednak sporo daje.

Procesora jeszcze nie mam, ale skłaniam się ku i5 3350p - tylko ceny coś powariowały ostatnio i jest droższy od szybszych ze zintegrowaną grafą, ale nabędę w takim razie po świętach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy w Battlefield4 wskazują, że szybki ram jednak sporo daje.

Testy producentów pamięci zapomniałeś dodać. To co pokazał Corsair to bujda na resorach.

 

Tak jest na prawdę: Battlefield 4 - Memory Performance

 

Kup najtańsze 2x4GB 1600MHz CL9 (koniecznie z niskimi radiatorami) i kasę dołóż do 2500K/3570K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.
Nabyłem właśnie 3350p - pojawił się w ludzkiej cenie:D

Rozglądam się za fajnym ramem, jeśli 1600mhz, to tylko 1,5V i niskie timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pamięć fajna , tylko cena nie fajna...

wychodzi ~300pln z przesyłką - a to sporo jak na 2x4gb 1600mhz

 

może dołożyć do 2x8gb 1600mhz, CL10 niestety..., 1.5V - Kingston HyperX

 

EDIT2:
ok, znalazłem za 264 z wysyłką, cena wydaje się do strawienia:

 

http://www.sklepit.pl/crucial-ddr3-ballistix-sport-8gb1600-24gb-cl99924-p-26023.html?okres=k

zna ktoś ten sklep? godni zaufania?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz tanio 2x8gb 1600mhz, CL10 1.5V to bierz. na 99% zrobi CL9. Zresztą róznicy wielkiej nie ma. 

 

sklepu nie znam. Na pamięć masz wieczystą gwarancje producenta więc w tym przypadku bym się nie przejmował gdzie kupic.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do sklepu sklepit - próbowałem złożyć zamówienie, nie idzie - komunikat jest następujący:

"Wybrane towary muszą mieć wartość min. 1000000.00 zł aby móc złożyć zamówienie."

 

krótko mówiąc kolejne zombie, co zachęca ceną i wprowadza zamęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wdepłemDołączona grafika

 

Zamówienie wycofane - brak towaru. Pieniadze dawno przelane, zwrotu brak, kontaktu  - również. Numer podany na stronie nie odpowiada. Zostanę na świeta bez kompa Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czułem, że nie będzie towaru. Ta cena jest niska w porównaniu do cen reszty asortymentu w tym sklepie. Trzeba było brać te 20zł drożej jutro byś już pewnie je odebrał od kuriera.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym brał w morele, to pewnie w środę bym miał (wczoraj)

edit - twierdzą, ze mają 7 dni na zwrot kasy. powołują się na regulamin - oczywiście w regulaminie nie ma o tym słowa. Jest 7 dni na wysyłkę pocztą.

Ręce opadają : kozak.pl

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupione w morele.net

Niezła jakość obsługi, choć potwierdzenie dostępności towaru i możliwość zrobienia przelewu były na 6godz. przed terminem wysyłki - czyli mimo zrobienia przelewu od razu, system go nie przemielił, ale i tak wysłali tego samego dnia (wieczorem).

Ad. Pamięci - dotarła, Memtest86 5.01 zawiesza się na teście nr 7: Block Move - ale widzę, że to typowa przypadłość tej wersji memtesta i IvyBridge. Odpaliłem stareńkie v4.2 i 2,5 godz. bez błędów na 2133 przy standardowym napięciu 1,5V - także nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilne, ale timingi z automatu dziadowskie - ustawiłem na @2000mhz 11-11-11-30@1,5V i memtest86 i Intelburntest stabilne.

W SPD i XMP są parametry dla częstotliwości 977mhz = 1954ddr - ale zapewne o tym wiesz. Skopiowałem te parametry i ustawiłem je dla @2000. Mimo wszystko zależy mi na małym grzaniu, bo komp półpasywny:)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cl11 to jest przy 2000mhz. przy 2133 to było 12, albo 13 (przy 1,5V)

Generalnie, to IVY Bridge jest mało wrażliwe na timingi, a dostaje kopa od częstotliwości.

Nie robiłem porównania niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cl11 to jest przy 2000mhz. przy 2133 to było 12, albo 13 (przy 1,5V)

Generalnie, to IVY Bridge jest mało wrażliwe na timingi, a dostaje kopa od częstotliwości.

Nie robiłem porównania niestety.

Twierdzisz , że nie reaguje na luzowanie timnigów , a póżniej dopisałeś , że nie robiłeś porównania.

 

W większości zastosowań 1866mhz cl9 będzie wydajniejsze od 2133 cl11. Prócz podstawowych timingów masz jeszcze inne , które mogą ci dać większego kopa niż 200mhz , ale co ja tam wiem Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie - piszę na podstawie testów takich jak ten:
http://www.xbitlabs.com/articles/memory/display/ivy-bridge-ddr3_4.html

 

zwróccie uwagę, że w wiekszości sytuacji DDR3-1867 9-9-9-27-1N jest słabsze od DDR3-2133 11-11-11-33-1N;

Jako, że zależy mi także na wydzielaniu ciepła, wybrałem odpowiedni dla siebie kompromis:
2000 11-11-11-27-1N (generalnie WSZYSTKIE timingi ustawione ręcznie jak default XMP dla 1866)

 

testy takie jak 3dmark Physics pokazują, że jest pewien potencjał w RAMie - różnica między 1333, a 2133 to 10% - uważam że wcale nie mało. W Winrar to aż 19%, a Farcry 2 to 13%.

 

W większości aplikacji różnice to 2-5%, ale szybciej to jednak szybciej Dołączona grafika

Mogłem wydać 260pln na dziadowskie kości, albo 300pln na fajne i polecone Cruciale - nie żałujęDołączona grafika

 

Sam byłem maniakiem timingów, ale arch. Core ma świetną predykcję i duży cache - praktycznie zawsze warto podnieść częstotliwość kosztem timingów.

Podobnie APU AMD, podejrzewam że FX-y też (duuuży cache)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach nie widzę różnicy (granica błędu pomiarowego), w syntetykach będą zawsze ale to nie ma znaczenia. My nie mówimy o różnicy 1333 a 1866 względem 2133 z wyższymi timmingami.

@sideband możesz zdradzić, które tmmingi ruszyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie masz w grach różnice?? 0,xx fps Dołączona grafika syntetyki mnie nie obchodzą bo to ma się nijak do rzeczywistości. Nawet w WinRar miedzy 1866 a 2133 jest różnica wynikająca z błędu pomiaru 1,1%. Sprawdziłem moje ramy i chodzą bez problemu na 2133 CL11, spróbuje zejść z timmingami w dół.

 

 

Dołączona grafika

 

 

Zostawie te 2133 CL11 1.5V i sprawdzę czy jest 100% stabilne.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4fps przy 230 to jest 1.8% różnicy względem 234fps . Dalej jest to dla mnie błąd pomiaru i nie widzę różnicy, to takie udowadnianie na siłe Dołączona grafika Zostawie te 2133MHz jak będzie stabilne. Jak nie to wracam na 1866 CL9. 

 

Edit. Zrobiłem test w benchmarku Mafia2 z wszystkim na max włącznie z AA

 

Physx HIGH

2133 CL11 66,3 FPS

1866 CL9   68,3 FPS

 

Physx OFF

2133 CL11 112,4 FPS

1866 CL9 115,7 FPS

 

Zostanę przy 1866MHz 9-9-9-24. Resztę (tWR 12, tRFC 240, tRRD 4, tWTR 6, tRTP 6, tFAW 24, tCWL 8 )mam na auto. Warto to ruszać? Jeśli tak to na jakie wartości?

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...