Skocz do zawartości
CriXu

EVGA z68 - po upgrade biosu problem z temp i oc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zaktualizowałem sobie bios na płycie poniewaz byl juz dosc stary, bo az z poczatku 2011r a nowy jest tegoroczny z marca. Po aktualizacji liczylem na duze zmiany i tak tez sie stalo jednak w tej chwili nie jestem pewien czy na lepsze.

Dziwna sprawa bo po aktualizacji temp w idle na CPU po O/C wzrosla o 3-4 stopnie (52stopnie po aktualizacji / 48 stopni przed). Aby tego bylo malo to jeszcze zmiana mnoznika na 46x wywala blu screena i reset pc-ta, a mnoznik ustawiony na 45 hula jak ta lala w stresie 76-77 stopni na prime95.

 

W ustawieniach biosu brakuje opcji: INTERNAL PLL VOLTAGE - przez ktora byc moze nie moge przekroczyc mnoznika 45x.

 

i tu pytanie: Moze ktos wie czy ta opcja całkiem znikla z ustawien czy ja jej znalesc nie moge, czy moze tez zostala zastapiona inna nazwa. Badz byc moze cos innego musze zmienic w ustawieniach aby wyzej wykrecic CPU?

 

Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonałeś ten krok:

 

 

After the flashing is finished, the system will automatically shut down. Then power on again and go into BIOS, Load Defaults, Save and Exit.

Go into BIOS and make sure it says release 15 on Overview page.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonałeś ten krok:

 

tak tak oczywiscie Dołączona grafika

 

PS. wlasnie wykonalem testy OCCT, prime95 oraz 3dmark11

 

wszystko stabilne, temp w stresie max 75C - ale najlepsze jest to ze 3dmark11 mimo ze mam zamiast 4,6GHz ustawione 4,5Ghz- to mam wiecej punktow w marku jak przed aktulizacja biosu. ahh dziwna sprawa

http://www.3dmark.com/3dm11/7643296

Edytowane przez CriXu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...