Skocz do zawartości
martian1

Tani i wydajny zestaw do wszystkiego - możliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Wracam na forum po kilku latach :). Od paru dni próbuję poskładać sobie coś sensownego i ostatecznie postanowiłem się poradzić was. Niestety z komputerowego obiegu wypadłem już dobre kilka lat temu i mimo pewnego obycia czuję się trochę przytłoczony.

 

Szukam komputera, a właściwie podzespołów bazowych czyli mobo+proc+ram+graf+zasiłka. Niestety fundusz mam skromny i chcę wydać jak najmniej. Założyłem optymistycznie, że na sprzęt wydam 1000-1200 zł. 

 

Komputer będzie używany do wszystkiego - internet, programowanie, filmy, grafika, obróbka wideo, a jako wisienka na torcie - od czasu do czasu granie. Minimum, które chcę przeskoczyć to mój obecny laptop - procesor P8600, 4gb ram, 9600gt.

 

Moje pytania:

1. Czy lepiej kupić coś nowego i bardziej przyszłościowego (np. na podstawce LGA 1150?), czy używanego i mocniejszego?

2. Jeśli używka, to jak mocno wstecz jest sens się pchać?

 

Do tej pory rozważałem rózne opcje. Zestawy oparte na nowym pentiumie g3220, starym i5 750 i różne inne... W tym momencie sam nie wiem co będzie lepszym wyborem. Chciałbym po prostu móc cieszyć się kompem, który da radę więcej niż np. odpalić grę z 2010 Dołączona grafika

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez martian1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...