Skocz do zawartości
RaaDeeK

Obudowa + dysk ssd 128

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podłącze się do tematu. Mam pytanko o kartę GTX 770 gaming 2gb lub 4gb i wersje lightning. Z tego co piszecie to nie opłaca się brać wersji 4gb - OK. Ta grafa 770 gaming 2gb jest przyszłościowa? Obecnie posiadam msi gtx 570 twin frozr III 1,28gb (chyba 2 lata temu kupowana) - i dobrze mi służyła, ale już nowy batman na max detalach (rozdzielczość FULL HD) przycina mi w walce, więc stwierdzam, że niedługo czas na zamianę. Ta grafa lightning jest coś warta? Czy to tylko wyrzucanie kasy? W moim kompie jest tez i5 2500k - 3,3ghz - nie podkręcany, bo wzrostu wydajności w ogóle nie zauważyłem. Do tego zasilacz XFX Core 550W - da rade? Do tego mam jeszcze 8gb ramu 667MHZ - goodram i płyte główną asrock p67 pro 3.  Modernizację kompa chciałem ograniczyć do minium - grafa za 1000zł+; obudowa (mam cooler master elite 330, która jest stanowczo za mała); + dysk SSD na windowsa - ten z polecanych zestawów - i teraz pytanie: opłaca się kupować: Plextor M5 Pro 128 GB za 460zł? czy lepiej Plextor M5S 128GB za 360? Pozdrawiam

 

Dzięki dla moda za stworzenie nowego tematu - nie chciałem robic smietnika :P Następnym razem nie będę już kombinował :D

Edytowane przez RaaDeeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez gaming 2gb, ssd m5s. gaminga podkrecisz i bedzie dzialal jak lighting. roznicy w codzienny uzytkowaniu nie zauwazysz pomiedzy m5p a m5s.procka podkrec przy 770 jak to nvidia lubi papu i wzrasta minimalna liczba klatek bardziej niz ta maksymalnazasilacz powinien dac rade. 770 jest mmiej pradozerna niz 570. ram moglbys pomeczyc podkrecic i pozaciesniac alphy.Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W przyszłym roku wychodzi kilka ciekawych pozycji, a modernizacja kompa za jednym razem bedzie za droga. Więc na święta chce sobie kupić porządną obudowę i dysk ssd.

Posiadam CoolerMaster Elite 330, która jest stosunkowo mała i dosyć leciwa.

Z tego co czytałem na forum to ciekawą obudową jest:

 

Dołączona grafika

Obudowa SilentiumPC Regnum L50 Pure Black  ~około 300zł (to mój budżet na obudowę)

Teraz mam wsadzoną kartę MSI GTX570 twin frozr 3, która ledwo się zmieściła (chyba 1,5cm luzu), a teraz wszystkie dobre karty są podobnych gabarytów.

 

dysk ssd, z polecanych zestawów to:

Plextor M5S 128 gb - 350zł (mój budżet),

ale jest też Crucial m4 (C400) 128GB (wg. tematu z dyskami SSD) w takiej samej cenie.

A może warto dołożyć te 100zł i kupic:
 

Od 430zł - Plextor M5 pro 128GB solidny, najwydajniejszy SSD z kontrolerem [MARVELL], 7mm, 5 lat gwarancji,

Od 489zł - Samsung 840 pro 128GB najszybszy i bezkompromisowy SSD na rynku, [sAMSUNG], 7mm, 5 lat gwarancji,

 

 

Chyba, że ten przyrost wydajności jest tylko teoretyczny, i osiągalny w programach sprawdzających?

Pozdrawiam

Edytowane przez RaaDeeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial m4 jest najstarszy z tych na Marvellu i jednocześnie najwolniejszy. Warto jedynie przy dobrej relacji ceny. M5S jest w Twoim założonym budżecie najlepszym wyborem.

Albo SanDisk Ultra Plus, też Marvell.

 

Droższe wersje Pro są wydajniejsze nie tylko w benchmarkach ale w codziennym zwykłym używaniu zauważyłbyś to wyłącznie w pewnych sytuacjach (np intensywne kopiowanie wewnątrz dysku, instalowanie czegoś dużego przy szybkim źródle pliku).

Jedynie 5 lat gwarancji jest bardziej wymierne tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obudowy , to czytałem sporo na temat Silentiumpc L50 i ludzie piszą, że wykonanie przycisków reset/power oraz pokrętła obrotów jest na szokująco niskim poziomie. Pokrętło pada po 3 miesiącach, a przyciski potrafią się zapaść, albo odpaść... serio jest taka masakra? Jak tak to czemu ta obudowa jest tak wychwalana?

Może lepszym wyborem bedzie: Cooler Master 690 II Advanced lub Cooler Master 690 III trochę droższa, ale porządna?

Edytowane przez RaaDeeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką obudowę jak poniżej jestem zadowolony, dużo miejsca umożliwia montaż długich GPU(do 420mm) cichutka, dużo miejsca oraz miejsc montażowych na wentylatory, dobrej jakości plastik na obudowie wady jakie zauważyłem to max 157mm wysokości coolera i ludzi skarżą się na mylenie się pomiędzy reset a power ale ja tego jakoś nie odczuwam, co do SSD to Tylko Samsung Pro miałem na testach 256GB wersje i sczena opada jak system uruchamia się w szybciej niż zdąży się zabrać rękę z power i zacząć pisać na klawiaturze. 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Święty spamer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gladius M40 https://www.youtube.com/watch?v=7xctiQj8jcE recenzja tej obudowy

 

nie zwróciłem uwagi na kable :D szukałem grafiki i obudowy pokazanej z boku i nie zauważyłem tego jak ktoś potraktował te kable a je się najbardziej da poukładać ja mam wszystko tak ułożone że praktycznie niczego nie widać a mam 6  hdd i w kijowym miejscu wyjścia sata na płycie, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pochwalę się trochę. Zakupy zrobione:

Obudowa: Cooler master 690 II Advanced Black & White Edition - nówka sztuka (2 lata gw) - za 200zł :D

Dysk SSD: Samsung 840 pro 128GB - nówka sztuka (5 lat gw) za 430zł :D

Allegro.pl - I'm lovin' it

Póki co, wszystko jest jescze w pudełkach, ale na dniach zabiorę się do zabawy :)

Trochę lipa, że moja płyta Asrock p67 pro3 nie ma wejścia na usb 3.0 do przedniego panelu na obudowie :/ ale póki co, nie mam żadnego takiego urządzenia, najwyżej za kilka miesięcy kupię nową (razem z grafą pod GTA V i Watch dogs).

Dzięki, pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...