Skocz do zawartości
Caparzo

Nowy dysk, wd red 1tb, działa ale nie widzi w Windows

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

złożyłem nowy komputer, a w nim dysk ssd 128gb i hdd na:

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z87-extreme4-z87-dualddr3-1600-sata3-gblan-raid-atx-z87-extreme4-583114/

http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-m5-pro-2-5-128gb-sata-iii-read-write-540-340mb-s-px-128m5p-524268/

http://www.morele.net/dysk-western-digital-red-3-5-1tb-sata-600-7200-64mb-cache-wd10efrx-498600/

 

Po złożeniu całości zainstalowany Windows 8.1 64-bit na ssd i wszystkie ładnie startuje, ale nie widzi hdd. Niestety dysk był niewidoczny w WIndowsie w zarządzaniu dyskami, podobnie w biosie, aż do momentu gdy nagle jeden raz się pojawił, jednak gdy kliknąłem na niego i wybrałem Zainicjuj, to pojawił się błąd. Od tego czasu dysk w biosie jest widoczny i cały czas mieli (w kółko powtarzany ten sam schemat dźwięków). Obecnie gdy próbuję wejść w zarządzanie dyskami, to stoi na "Trwa łączenie z Usługą dysków wirtualnych". Podobnie zawiesza się każdy program do odzyskiwania danych z dysków na momencie skanowanie w poszukiwaniu dysków. Wszystko staje.

Podejrzewam, że trafiłem na uszkodzony egzemplarz, ale chciałbym się upewnić, czy może o czymś nie zapomniałem, ale po prostu nie wiem.

Na początku jak jeszcze nie był widoczny nawet w biosie i kombinowałem, zmieniłem AHCI na IDE, to stał się wykrywalny, ale oczywiście zniknął ssd i komputer nie startował. Potem przywróciłem ustawienia fabryczne biosu, spróbowałem podłączyć 320gb WD z poprzedniego kompa i działa wszystko idealnie, więc ani płyta, ani kabel zasilający, ani kabel sata nie są walnięte, więc jak na moje zostaje dysk.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pusty, świeżo kupiony, dodam, że na ten moment kolejny raz dysk przestał być widoczny, nawet w biosie, chociaż cały czas chodzi i wydaje dziwne, w kółko te same, dźwięki. Jak jest podłączony do kompa, to system startuje w ~15-20 sekund, a bez niego, jak jest sam ssd, to 3-4 sekundy.

Edytowane przez Caparzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, nic, dysk cały czas wydaje te dziwne odgłosy, chociaż go nie wykrywa, natomiast mój stary hdd działa. Doszedłem jednak do tego, że w biosie mam zarówno hdd, jak i ssd po wejściu w poszczególny ustawiony na hard disk drive, a jak w ssd zmienię ręcznie na solid-state driver, to hdd przestaje być wykrywany(oczywiście mam na myśli ten mój stary hdd), a jak oba mają ustawione hard disk driver to stary działa prawidłowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają moje ustawienia. Na górze muszę mieć AHCI, bo inaczej ssd nie działa, na dole próbowałem zmieniać AHCI na IDE, ale nic nie zmienia. W opcjach dysków (zdjęcia 2 i 3) muszę mieć w obu Hard Disk Driver, jak zmienię w SSD na Solid State Driver, to hdd przestaje być wykrywany.  Zaraz spróbuję przełożyć jeszcze sata do jednego z dwóch gniazd, których unikałem, bo w instrukcji płyty wyczytałem, że jak podłączę coś przez esata, to te dwa gniazda przestają być aktywne.

No, to teraz chyba najśmieszniejsze, po podłączeniu do jednego z tych dwóch gniazd, które stają się nieaktywne po podłączeniu esata(jak rozumiem, to te są na asm1061, bo jeśli nie, to nijak nigdzie nie jest to opisane które by to mogły być) obojętnie którego dysku (ssd, stary dobry hdd, czy nowy hdd) nie są one widoczne w biosie, ale w windowsie są wykrywane Dołączona grafika

 

Chyba pozostaje mi po prostu zareklamować dysk, bo skoro wd green 4 letni 320gb jest wykrywany od razu, to coś z tym musi być nie tak.

 

 

 

.

 

 

Zagłębiłem się jeszcze raz w instrukcję płyty i z tego co zrozumiałem to:

Jest 8 sata3 obsługujących prędkość do 6 Gb/s.

Jeżeli zostanie z tyłu podłączone coś przez eSata, to 2 górne wejścia przestają działać(więc do nich nic nie podpiąłem)

2 wejścia pod tymi, które przestają działać to "Intel Z87 SATA ports", których mam użyć do urządzenia bootującego, ponieważ znacznie to przyspieszą i właśnie do jednego z nich mam podpięty SSD. 

Nie działający hdd oraz dobry, ten stary, podpiąłem już chyba pod wszystkie pozostałe gniazda i nowy nadal nie działa.

post-133467-0-36918200-1387042784_thumb.jpg

post-133467-0-10872500-1387042788_thumb.jpg

post-133467-0-41127600-1387042790_thumb.jpg

Edytowane przez Caparzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...