Skocz do zawartości
Zielok

Możliwa wymiana procesora?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam laptopa(Acer Extensa 7620) z procesorem Intel T5450 1.66GHz.Wiem że jest on na podstawce PPGA478, więc czy można go wymienić na inny?

Jeśli istnieje taka możliwość to jak to zrobić, czy ta wymiana jest taka sama jak w zwykłym PC? Jaki też najmocniejszy procek tutaj podejdzie(słyszałem o ograniczeniach biosu ale pewnie chłodzenie też tu może troche ograniczać)? Z góry dziękuje za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki tam masz dokladnie chipset? bo z tego co piszesz to Twoj proc śmiga na 667 fsb, a z tego co ja znalazlem to wersja 7620(bez Z bez G) obsluguje tylko 533fsb (i960GL).  Na fsb 667 najmocniejsze mobilne core 2 to T7600, później masz T7400/T7200/T5750 itd

 

edit: literowka

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz link do wiki do pełnej listy porcesorów - http://pl.wikipedia.org/wiki/Intel_Core_2#Modele_mobilnych_procesor.C3.B3w_Intel_Core_2_Duo

 

Róznice pomiędzy tym co masz a co podał Yogi311 to częstotliwość nawet ponad 2GHz i pamięć cache, proces technologiczny jest ten sam 65nm. aha i T5750 ma tylko 2 mb cache czyli tyle samo co twój aktualny,

Edytowane przez Święty spamer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel PM965 Express-to chyba ten chipset.Czyli z tabelki wynika, że najmocniejsze CPU to T7600.

Mam jeszcze jedno pytanie, jak zwiększyć wydajność tego lapka opróćz zmiany proca. Dodałem jedną kość 1Gb więc teraz mam 2Gb, planuję jeszcze zakup jakiegoś SSD.

Zastanawima się jeszcze nad aktualizacją do Windowsa 8 ale wydaje mi się że z sterownikami może być problem(już nieco archaiczny sprzęt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie CPU i wrzuceniu SSD już ci się odechce zmieniać system, bo aktualny będzie latać jak oszalały ;) SSD daje strasznie dużo jeśli chodzi o komfort pracy na laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie jesteś pewny to ściągnij CPU-z i tam w zakładce Motherboard będzie napisane Chipset. Ja mam na tym chipsecie 2x2gb o też jeszcze t5250. SSD nie musi być jakiś wyszukany i tak blokuje Ciebie port SATA ale będzie stabilna max prędkośc bo masz sate 3GB/s ale wykorzystasz to w 100 % czyli ok 200mb powinieneś mieć odczytu i zapisu ciągle (klasczny dysk ma problem przekroczyć 100mb 5400obr) 

 

A o chłodzenie się nie martw takie samo chlodzi te potworki z serii 9xxx ewentualnie wymień wentylatory na nowe żeby były w pełni sprawene.

Edytowane przez Święty spamer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...