Skocz do zawartości
konigstiger

Chłodzenie do procesora Phenom II x4 955BE

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Ponieważ moje boxowe chłodzenie chodzi dość głośno i w stresie generuje temperatury  procesora rzędu 70-80+ stopni , przyszła kolej na wymianę chłodzenia. Nie zamierzam robić jakiegoś oc w tym momencie ( może niewielkie w przyszłości). 

 

Jakie "tanie i dobre" chłodzenie polecacie. Do 50 zł da radę coś znaleźć? Brałem pod uwagę nieco droższego Spartan Pro ale zastanawiam się czy układ moich podzespołów nie wyklucza pionowego chłodzenia? Załączam zdjęcie bebechów.

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten najmniejszy Spartan będzie wydajniejszy od boxowego, ale cisza zaczyna się dopiero przy schładzaczach z 12 cm wentylatorem, które są 2x droższe. Nowa Fera:

http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produktow/id_gl__3/id_produktu__5808/__ch_odzenie_procesora_silentiumpc_fera_2_he1224/

Nie powinieneś mieć żadnych problemów z montażem większości coolerów na tej płycie, więc jak zdecydujesz się na to małe smigło za 50zł to też będzie ok, tylko nie jestem pewien, czy jest sens zmieniać boxowy cooler (20-30zł) na toto maleństwo. Szkoda "prądu";)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te coolery z Arctic Cooling są całkiem ciche, oczywiście nie tak wydajne jak coś większego, ale różnicę w głośności powinieneś odczuć. Mimo wszystko dozbierałbym na coś większego, ALE: z tego co widzę to masz dość wąską obudowę więc przed zakupem upewnij się, że ją później zamkniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty czytać potrafisz?

 

Te goowna sobie daruj.

 

Spartan - niżesz temp ale nie za cicho.

 

Jak kupować to coś z wenatylatorem 120 lub 140mm, w zależności, co do obudowy wejdzie.

 

Minimum Fera PRO, Fortis.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupisz nic dobrego za 50zł do phenoma. Jeśli myślisz o OC to minimum FERA/Fortis. Jeśli bez OC lub małe OC to spartan (ale nie ten najtańszy he922 z 2 Heatpipe tylko 924).

 

Dołóż te 30zł i kup

http://allegro.pl/silentiumpc-spartan-he924-oc-775-1155-1156-am2-am3-i3795000465.html

To jest minimum do tego PC. Te arctici będą mnie wydajne od tego boxa. To badziewnie jest mniejsze niż chłodzenie boxowe na pentium3.

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał używaną Ninje. Fortis jest wydajny, ale po co przepłacać jak można wyrwać za pół ceny Ninje/Mugena?

 

http://allegro.pl/super-zestaw-scythe-ninja-2-cooler-master-i3803493992.html

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za pół ceny? Ta ninja używana kosztuje 90 zł, nowy Fortis 110zł,

 

Spartan czy fortis nie będzie skierowany w dół. Ma być zamontowany tak

Dołączona grafika

 

ps. nie wiatrak tylko wentylator

 

EDIT. Klaus był szybszy ;-)

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za pół ceny? Ta ninja używana kosztuje 90 zł, nowy Fortis 110zł,

No z tą połówką to przesadziłem ale za 50-60zł kupisz spokojnie tylko trzeba allegro obserwować. Ja wyrwałem Ninje 2 za 60zł, kumpel kupił sobie Thermaltake Contac za 120zł i różnice widać gołym okiem. Poza tym mam sentyment do tej firmy ;] Skoro już wybrałeś to nie robie offtopu Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...