Skocz do zawartości
Adler91

Zestaw PC około 6,5k - i7 i GTX780Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
co prawda dawno już nie udzielałem się na forum, ale aktualnie składam kompa i chciał bym się poradzić Was.
Cena nie gra głównej roli, ma być wydajnie i opłacalnie.
Zestaw będzie służył do głównie do grania/programowania oraz weekendowo Blender/3ds max i Autocad.

Narazie zestawienie wygląda tak:
 

1 Procesor Intel  CORE I7-4770K 3.5GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I74770K 1225,00
2 Płyta główna ASRock  Z87 EXTREME4, Z87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX (Z87 EXTREME4) 489,00
3 Pamięć Crucial  Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP8G3D1609DS1S00CEU 496,66
4 Dysk SSD Plextor  M5 Pro 2,5'' 128GB, SATA III ( Read/Write 540/340MB/s) PX-128M5P 481,00
5 Zasilacz Be Quiet!  Pure Power BQT L8-CM-630W, 80 plus BRONZE, activePFC, 4xPCI-E (BN182) 352,00
6 Obudowa Fractal Design  Define R4 Black Pearl Window USB 3.0  (FD-CA-DEF-R4-BL-W) 389,00
7 Karta graficzna Gigabyte GTX 780Ti, 875MHz (928MHz Boost), 3GB 1750MHz, 384 Bit - (GV-N78TD5-3GD-B) 2485,53
8 Chłodzenie wodne Corsair  Hydro Series H100i (CW-9060009-WW) 416,00
9 Gigabyte  Advanced Pro Laser Gaming Mouse GM-M6980X 118,78
Suma 6452,98


Głównie ratowałem się zestawieniem z purepc(dzięki redakcjo:) )

Najbardziej boli karta graficzna, gdyż za 600zł mniej jest bez Ti, która osiąga według testów purepc około 10 klatek mniej średnio.
Co mogę jeszcze zyskać kupując GTX z Ti? Czy rzeczywiście te 10 klatek jest aż tak odczuwalne?
Aktualnie będę grał w 1980x1200 - być może w przyszłym roku dojdzie drugie tyle.

Jak będzie sprawdzać się to WC? Czy w idlee zaznam błogiej ciszy, a podczas OC wyciągnę więcej niż 4.2GHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem doplacac 600zl nie warto skoro w marcu bedzie nowa rodzina maxwell. to pseudo chlodzenie wodne to szajs lepiej brac thermalrighta machco ciszej o niebo albo dwa a wydajnosc ta sama. zreszta bez ciecia czapy co nie zalozysz to na jedno wyjdzie. reszta wydaje sie ok ewentualnie wez lepsze szybsze ramy.Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gry będą zajmować większość czasu to nie ma sensu brać I7 bo tylko przepłacasz . 

 

I5 spokojnie wystarczy do prostej , weekednowej zabawy z ww. programami a nawet jeśli nie to masz jeszcze kartę i wspomaganie CUDA . 

 

Olej to kompaktowe WC i bierz normalne AC w rodzaju Macho HR-02 czy Erebossa .

 

Ta płyta też w sumie nie potrzebna za bardzo , jak nie będziesz w przyszłości robił CF/SLI czy potrzebował 8 gniazd SATA III to nie ma sensu jej brać ale na razie zostanie .

 

Karta to zdecydowanie GTX780 - Palit SJS lub EVGA SC ACX . 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem to WC, jest Ereboss.
Mobo poleciało, jest MSI Z87-G43.
Zamiast 780Ti jest 780 od EVGA.

Mówicie żeby nie brać tego i7?
Przy kompilowaniu w gcc mam załączone korzystanie z wszystkich wątków, aczkolwiek nie wiem czy wykorzysta on też HT?
Zmieniać czy zostawić?
Z tego co widać strategia Intela to ciągła zmiana podstawki, więc może rzeczywiście nie ma sensu się pakować w I7. Mam zamiar popracować na tym sprzęcie minimum 2lata :)

Jeżeli szybsze pamięci to jakie?
Mobo może być?

Link do zestawu
http://www.morele.net/inventory/info/VSnbM/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile ci da HT w I7 względem I5 - jak masz zyskać kilka-kilkanaście sekund przy kompilacji to za bardzo nie ma sensu dopłacać do I7 .

 

Co innego jak I7 da znaczący wzrost . 

 

Szybszych ramów za bardzo nie ma sensu brać , raczej ich nie wykorzystasz .

 

1 600 mhz to optymalnie , chyba że kompilator znacząco zyska na szybszych ramach to 1 866 mhz lub szybsze .

 

Ew. polować na tanie DDR3 2100 / 2400 mhz , jakiś czas temu w morele były akcje ( i nie tylko u nich ) że ramy 2 400 mhz były tańsze niż 1 600 mhz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem o 60zł droższe RAMy tylko pytanie czy warto. Nie znam tej firmy, ani opinii o nich. Jak myślicie?
Czy zasiłka 
http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-bqt-l8-cm-530w-80-plus-bronze-activepfc-2xpci-e-bn181-418344/

 

uciągnie GTX780 i i5?
Czy lepiej zostawić te 630W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 Chłodzenie wodne Corsair  Hydro Series H100i (CW-9060009-WW) 416,00

To nie żadne chłodzenie wodne a jedynie jego namiastka. Ludzie od razu wymieniają tam wentylatory przez co jest to nieoplacalna opcja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...