Skocz do zawartości
krzysieq

Router D-Link 605L

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dostęp tylko do D-linka DIR-600 ale pewnie opcje nazywają się podobnie. Przyczyną takich konfliktów może być w Twoim przypadku albo za mały "DHCP IP Address Range" który zakres ma ustawiony na np tylko od 192.168.0.100 do 192.168.0.104 i podłączając szóste urządzenie dostaje ono adres z puli a ze już działa coś innego to mamy konflikt. Scenariusz przeze mnie nie testowany (nigdy nie ustawiałem tak małych zakresów) i raczej z założenie nie powinien się zdarzyć. DHCP powstało m.in. właśnie aby zapobiec konfliktom. Drugi bardziej prawdopodobny to, że na lapku (bo to jego wywala po nawiązaniu połączenia na smarku) ustawiony jest na sztywno adres ip który odpowiada adresowy albo na sztywno przypisanemu w konfigu połączenia na lapku albo zarezerwowany dla lapka w dhcpie na routerze. Trochę pokręciłem ale może coś Ci to rozjaśni. Najlepiej ustawić w Ustawieniach DHCP duży zakres np. 192.168.0.100 do 192.168.0.200 a w ustawieniach urządzeń posprawdzać czy na pewno mają ustawione w połączeniach pobieranie adresu sieciowego automatycznie z dhcp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych widelek to jest ustawione od 100 do 199 ale jak sprawdzic to czy maja te dhcp automatycznie to juz nie za bardzo wiem, jednakze dzieki za pomoc ;)


no i niestety od 12 dzialalo wszystko a przed chwila wywalilo mi net na smartfonie i caly czas sie wyswietla 'pobieranie adresu IP'...w ustawieniach przy laczeniu sie komorki z wifi jest ustawione dhcp wlasnei zauwayzlem ta opcje czyli caly czas jest te dhcp wybierane a i tak przestalo dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...