Skocz do zawartości
BorysVasiliev

Monitor 24-27 cali do 1800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam della 2209Wa. W sumie byłem i jestem z niego zadowolony. 4 latka mu stuknęły, a że mam kupca za 300 zł więc czas na przesiadkę.

Cene jaką postanowiłem to 1500 zł + 300 zł ze sprzedaży = 1800 zł

Od monitora siedzę około 0,5m i obawiam się trochę 27 cali, z drugiej strony jak to się mówi ekran nigdy nie jest za duży (jak z TV).

Z drugiej storny przesiadka z 22 cali na 24 cale to chyba wielkiej różnicy nie zrobi.(chociaż może)

Monitora używam do Internetu i dokumentów 55% czasu , natomiast 35% czasu to filmy. 10% to gry (czasem sobie w coś zagram)

Przetasowałem trochę forum i :

Dell U2713HM

Nec EA244WMi

Eizo EV2436 WFS

 

Eizo i dell 1800 zł , natomiast Nec 1500 zł ( z tego co widzę często trafiają się felerne czego gwarancja nie obejmuje)

Co polecacie żebym chociaż znacząco odczuł różnicę i był zadowolony na kolejne 4 lata ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

1. Od monitora siedzę około 0,5m i obawiam się trochę 27 cali, (...)

1. i ad1.

50cm dla 27" to raczej za mało.  będziesz solidnie kręcił gałkami.

50cm dla 24" to również mało, ale przejdzie. 

bardzo prosta zasada : optymalna komfortowa odległość = przekątna ekranu. 22"=55, 24 = ok60cm, 27= ok70cm...

 

2.osobiście z 24" (mowa o S2431W; 24", 16:10, 1920x1200, 0,27mm), przy głębokości biurka 100cm, siedziałem od lcd ok60cm, czasem się odchylając dalej dla spojrzenia na tzw 'pełny obraz' tego na co patrzę, czasem dla szczegółów bliżej na ok 45cm. komfortowa była i odległość od matrycy, i przestrzeń na blacie przed monitorem.

 

teraz na stałe (lecz tymczasowo) używam T430s, 14" 1600x900. więc po jakimś czasie męczenia oczu dokupiłem zewnętrzne 24" (właśnie EV2436W; parametry jak tamten). obecne biurko ma głębokość 75cm, i czuje, że minimalnie brakuje mi miejsca przed ekranem. jest to spowodowane po części tym, iż podstawka montowana w EIZO EV potrzebuje dużo przestrzeni z tyłu i zabiera troche miejsca z biurkiem przy ścianie. na marginesie dodam, że podstawka jest świetna.

 

3.możliwe, że skończysz i z nowym monitorem, i z nowym meblem ;]

 

(...)

2. Z drugiej storny przesiadka z 22 cali na 24 cale to chyba wielkiej różnicy nie zrobi.(chociaż może)

Co polecacie żebym chociaż znacząco odczuł różnicę (...)

4. i ad 2.

22" 16:10, 1680x1050, 0,282 -> 24" 16:10, 0,27, kolosalnej fizycznej różnicy nie robi, ale w parze z 1920x1200 zmiane oczywiście się odczuje.

22" -> 27" 16:9, 2560x1440, 0,23 będzie już skokiem znaczącym.

edit : jeszcze linki :

http://monitory.mastiff.pl/images/ekrany.jpg

i przydatna stronka : http://displaywars.com/22-inch-16x10-vs-27-inch-16x9

 

(...)

3. Monitora używam do Internetu i dokumentów 55% czasu , natomiast 35% czasu to filmy. 10% to gry (czasem sobie w coś zagram) (...)

5. i ad3. dla dodatkowego info : najczęściej jeśli coś czytam na www, to w operze przeskalowaną mam stronę na ok 130-150%.  po prostu przyjemniej i mniej męcząco.

 

(...) Nec 1500 zł ( z tego co widzę często trafiają się felerne czego gwarancja nie obejmuje)

hmm? z ciekawości : co dokładnie?

zastanawiałem się również nad EA244WMi, EA234WMI, EV2336W

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za wyczerpującą odpowiedź. Sporo mi to rozjaśniło.

Biurko nowe już zakupione - tak jak mówiłeś. Blat ma 79 cm + ekran będzie na ścianie czyli dodatkowe 6 cm = 85 cm od monitora.

Chętnie rzuciłbym się na jakieś 27" ale w tej kasie jakości nie mam co się spodziewać (jedynie Dell U2713HM) który w sumie można powiedzieć że jest przeciętniakiem zreszta tak jak kasowo. Można kupić 27" za 1000 zł jak i za 3500 zł. Ale tutaj jeśli mówisz że będę latał oczami jak szalony to może sobie odpuszcze.

Dokładnie ja www używam z zoomem, bo mniej męczy.

Nec EA244WMi spotkałem się z problemami, które wszędzie występują pixele i podświetlanie, gdzie normy są dość wysokie = problem z wymianą.

Dodatkowo przy głębszej lekturze spojrzałem się jeszcze na Eizo FS2331 (PVA) i FS2333 (PLS) Jedno czerń piękna (smużenie) drugie gorsza czerń (brak smużenia). Ale to są 23" i znów wywalać kasę na 1" więcej. Myślałem, że będę miał mniejszy problem z wyborem, ale ciągle nie mogę się zdecydować.

Kuszą mnie w EIZO kolorki (boli rozmiar) za to w Dellu rozmiar piękny (kolorki przeciętne).

I co tu zrobić ??? A jak się ma sprawa z Asus PB278Q ? Niby jest na PLS jak Eizo?

Edytowane przez BorysVasiliev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

1. Biurko nowe już zakupione - tak jak mówiłeś. Blat ma 79 cm

2. ekran będzie na ścianie czyli dodatkowe 6 cm (...)

3. Chętnie rzuciłbym się na jakieś 27" ale w tej kasie jakości nie mam co się spodziewać (jedynie Dell U2713HM) (...)

4. Ale tutaj [27"] jeśli mówisz że będę latał oczami jak szalony to może sobie odpuszcze. (...)

5. Dodatkowo przy głębszej lekturze spojrzałem się jeszcze na Eizo FS2331 (PVA) i FS2333 (PLS) Jedno czerń piękna (smużenie) drugie gorsza czerń (brak smużenia). Ale to są 23" i znów wywalać kasę na 1" więcej. (...)

6.(...) A jak się ma sprawa z Asus PB278Q ?

Wymiary, odległości i ogólny komfort zależą od kilku detalicznych kwestii :

-czy biurko masz/musi być dosunięte do ściany.

-czy dookoła ogranicza cię coś jak czasem w biurowych boxach.

-czy klawiatura leży na biurku przed lcd (lub rozpłaszczony laptop jak mój obecnie)

-czy może, czego osobiście nie znoszę, klawiatura jest na wysówanej niżej półce. (która to jednak wymusza/pozwala oddalić się od lcd i nie wymaga głębokich blatów)

-czy biurko masz dosunięte do pełnej ściany, czy może parapetu z oknem, czy może do niskiego lub ażurowego mebla.

-czy masz jakiś manewr, elastyczność w odległości od lcd.

-nawet typ stopki monitora robi różnice, jeśli biurko musi być bezpośrednio przy ścianie :

a) HighAdjustable jaki ma S2431W zajmuje mniej przestrzenii za monitorem od,

b) FlexStand2 z EV2436W : który wg mnie zajmuje dostrzegalnie więcej mimo iż sam panel jest cieńszy od tamtego.

podstawka EIZO EV jest lekko wygięta do tyłu i górze i ten kształt wymusza dużą głębokość - spr w necie

 

ad1. Blat 79cm daje już pole manewru, jest już jakieś miejsce i na lcd, i klawiature w bliskim i dalszym ustawieniu, może jakies notatki/papiery, itp.

Kwestia jak ustawisz mebel. Kwestia co robisz na blacie przed lcd.

Jeśli jest możliwość odsunięcia mebla od ściany te 10cm, i cię to nie będzie denerwować (mnie denerwuje), to pozwoli przesunąć monitor lekko w głąb.

ad2. Na ścianie? tzn? bo nie bardzo rozumiem to 79 + 6 = 85.

ad3. 27" 2560x1440 to miła sprawa. Z chęcią sam bym już na taki przeskoczył. albo na 30 Dołączona grafika

ad4. Latałbyś oczami mając tylko 50cm. 27" 16:9 to na wysokość praktycznie to samo co 24" 16:10, + kilka dodatkowych cm wszerz. Wobec 22" 16:10 to już większa różnica. Rzuć okiem na linki co ci dałem. Max +/-50cm od 27" ekranu do oczu przeszkadza na ogarnięcie właśnie tej szerokości. o ile ruchy góra-dół nie były by problemem, to te na boki oczami, lub oczami i szyją dawałyby się trochę we znaki.

ad5. 23" 16:9 nie jest większe od 22" 16:10. To nie jest żadna zmiana wielkości in plus. Odpuść sobie coś takiego całkowicie.

ad6. Nie pomogę. Nie śledzę kompletnie nic poza EIZO, NEC, DELL. A i te wyrywkowo.

 

/ Moim zdaniem 27" ma swoje plusy i jeśli zależy ci na 27 to spróbuj tego Della U2713HM. Nie robisz nic związanego z kolorem, więc nie jest to dla ciebie ważne. Jesli nie trafisz pechowo z jakością matrycy (przebarwienia, bleeding) zapewne nie będzie powodu do narzekania.

Zamów sobie online. Postaw na meblu. Sprawdz jak się czujesz z tą wielkością przez minimum 3dni. Sprawdz jakość egzemplarza. I albo zostaw, albo odeslij wg prawa 10dni.

 

7.(...)Kuszą mnie w EIZO kolorki (boli rozmiar) za to w Dellu rozmiar piękny (kolorki przeciętne).(...)

ad7. Nie przesadzałbym z tą niesamowitą jakością kolorów na EIZO serii EV. To są monitory dość uniwersalne, ale jednak biurowo-domowe. To generalnie patrząc ta sama klasa co w/w Dell, fakt są świetnie zaprojektowane zewnętrznie, itp, zapewne mają trochę lepszą elektronike, typową wyższą kontrolę jakości i fabryczną powtarzalność, ale nie jest to produkt o pełną klase wyżej.

I mówię to jako (obecnie) posiadacz i EV2436W i S2431W. Niestety S'ka jest daaleko ode mnie, więc nie porównam 1:1. Na pewno lepiej mi się używało S'ki. Lepsze matowe wykończenie. W EV mam wrażenie, że coś mnie dzieli od treści wyświetlanej na ekranie. Lepsza czerń na S. Lepsza równomierność podświetlenia. Lepsza równomierność reprodukcji koloru (tzn np cała biała plansza). Trochę mnie nęci by ten jeszcze odesłać i sprawdzić inną sztukę. Wiem, że cześć to po prostu cechy IPS, wobec S-PVA w S2431W. Niestety nie ma już nowych S-PVA, a tym bardziej 27".

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary, odległości i ogólny komfort zależą od kilku detalicznych kwestii :

-czy biurko masz/musi być dosunięte do ściany.

-czy dookoła ogranicza cię coś jak czasem w biurowych boxach.

-czy klawiatura leży na biurku przed lcd (lub rozpłaszczony laptop jak mój obecnie)

-czy może, czego osobiście nie znoszę, klawiatura jest na wysówanej niżej półce. (która to jednak wymusza/pozwala oddalić się od lcd i nie wymaga głębokich blatów)

-czy biurko masz dosunięte do pełnej ściany, czy może parapetu z oknem, czy może do niskiego lub ażurowego mebla.

-czy masz jakiś manewr, elastyczność w odległości od lcd.

-nawet typ stopki monitora robi różnice, jeśli biurko musi być bezpośrednio przy ścianie :

 

Biurko nie musi być dosunięte do ściany jednak mnie też drażniłaby dziura wielkości 10 cm.

Biurko stoi w rogu więc z jednej strony ograniczony jestem ściąną.

Klawiatura leży na biurku, i nigdy więcej śmiesznych szufladek.

Manewr odsunięcia się od monitora to spokojnie do tyłu fotelem 100 cm.

Fakt, dlatego mówie jak monitor na ścianę to trochę na plus odległość pójdzie.79 cm ma blat biurka i schodzące kable od monitora w obudowie dadzą jakies 5-6 cm od ściany.

Zawsze w sumie mogę zrobić udostępnienie i oglądać filmy na 50" cali tylko wtedy troche kiszka jest z jakością na tak dużym TV.

Coraz bardziej przychylam się do tego Della.

Jest trochę matryc :

AH-IPS w Asusie

AMVA+ w Iiyama

IPS w LG

 

Jeszcze jdno czy warto dopłacać w sumie 1000 zł  bo tak wychodzi do rozdziałki 2560x1440 ?Czy aż tak będzie mnie to drażnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...