Skocz do zawartości
pszywszymor

Szybka TN'ka czy wolniejszy IPS? Eizo vs. Asus

Rekomendowane odpowiedzi

Print Screen... Hehehe, nawet nie wiecie jak się uśmiałem! Przepraszam :) Chodzi o to, żebyśmy zobaczyli czy monitor (MONITOR A NIE TWÓJ PULPIT) przy zgaszonym świetle i wyświetlaniu czerni świeci i razi czy nie. Więc zrób tak: UWAGA, BARDZO DOKŁADNA INSTRUKCJA!

 

1. Wyciągnij i przygotuj aparat do zrobienia zdjęcia.

2. Wstań, podejdź do wyłącznika światła i go wyłącz. Wróć przed monitor.

3. Włącz załóżmy wygaszacz (tak, aby cały ekran był CZARNY).

4. Przy zgaszonym świetle i wyświetlonym czarnym kolorze na ekranie weź aparat w rękę i zrób zdjęcie.

5. Zrób zdjęcie od dołu monitora.

6. Zrób zdjęcia pod kątem z boku monitora.

7. Ciesz się po podziękowaniach użytkowników forum za włożony trud w tą czynność.

 

Bardziej łopatologicznie się nie da... Ale dzięki z góry :D

EDIT:

To trzeba było tak od razu Dołączona grafika Chociaż nie wiem czy też cokolwiek Wam to da ( cyfrak niestety kiepski ). Ta niebieska rozmyta kropka to dioda monitora, pozostałe kropki to wina aparatu http://wstaw.org/m/2014/01/14/IMG_0002.jpg

 

Gacek, ale ty w ogóle włączyłeś ten monitor? Fotka w ciemności powinna wyglądać CO NAJMNIEJ tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać dioda na monitorze świeciła na niebiesko więc monitor był włączony :) A mówiłem że proszę o łopatologiczne instrukcje no :D Fotkę zrobię dziś jak już będzie ciemno - wczoraj już spałem na 1 oko jak robiłem więc wybaczcie nieścisłości :) A robiłem tak jak pisałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gacek83, chodzi o to, ze w ciemnym pomieszczeniu (bez zadnego swiatla), monitor wyswietlajacy tylko czarny kolor ma rogi ekranu nieco jasniejsze, a tego nie widac na tym zdjeciu co wstawiles. Byc moze trafiles na dobra sztuke :). Z ciekawosci - gdzie kupiles ten monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gacek83, chodzi o to, ze w ciemnym pomieszczeniu (bez zadnego swiatla), monitor wyswietlajacy tylko czarny kolor ma rogi ekranu nieco jasniejsze, a tego nie widac na tym zdjeciu co wstawiles. Byc moze trafiles na dobra sztuke Dołączona grafika. Z ciekawosci - gdzie kupiles ten monitor?

 

Ty za to nie trafiłeś. W zupełnej ciemności widać, że czerń nie jest całkowicie czarna, tylko ciemnoszara/granatowa - z powodu podświetlenia matrycy.

 

A to, o czym Ty mówisz, to tzw. backlight leakage, czyli jaśniejsze plamy na krawędziach (nie tylko rogach) ekranu, których powodem jest kiepskie spasowanie elementów monitora (wtedy odrobina światła może "wyciekać" pomiędzy ramką, a matrycą). Monitor wykonany w 100% poprawnie nie będzie miał żadnych takowych objawów. Tutaj przykładowe zdjęcie:

http://www.tftcentral.co.uk/images/dell_up3214q/P1040470.JPG

 

gacek - postaraj się zrobić zdjęcie tak, by efekt był podobny do tego przykładowego zdjęcia, czyli 100% czarna ramka i lekko jaśniejsza matryca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dammeron
Nie wiem jak Panowie wyzej, ale mi chodzilo wlasnie o to co napisalem. Chociaz przyznaje, mam bardzo mala wiedzie na temat monitorow i pewnie stad te niescislosci... 
Edytowane przez lain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten Eizo nie smuży, czerń też nie jest fioletowa. Aczkolwiek srebrzenie widać (a to podobno jeden z najlepszych IPS gdzie srebrzenie jest mocno zredukowane)

 

Tak z ciekawostek, to na innym forum jeden user pisał, że na EIZO CX nie ma już zupełnie srebrzenia, pomimo IPS - ale to inna klasa i kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko odnośnie tego monitora. Mianowicie mam obecnie Win XP 32 bit i w OSD monitora mam nieaktywne praktycznie wszystkie funkcje w zakładce " Color " - aktywne jest tylko wybieranie rodzaju profila koloru oraz jasność. Monitor podłączony jest do karty Radeon 5850 Toxic za pomocą DVI. Nie mam do niego zainstalowanych żadnych sterowników. Dlaczego w/w opcje są nieaktywne? 

Edytowane przez gacek83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam User 1 i  user 2 ale nie włączałem tego. Obecnie używam sRGB. . I eureka :) Po włączeniu User 1 opcje aktywowały się :) Dzięki :)  Mam teraz tylko jeszcze 1 pytanie - jak ustawić opcje Saturation, Hue oraz Contrast Enhancer ?

Edytowane przez gacek83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawostek, to na innym forum jeden user pisał, że na EIZO CX nie ma już zupełnie srebrzenia, pomimo IPS - ale to inna klasa i kasa.

 

Nie srebrzy. Jest zastosowany kosmiczna technologia NASA ( Dołączona grafika ), podobna do starych A-TW z Nec 2490.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór oczywisty, jeżeli grasz w dynamiczne gry (fps,rts)to zdecydowanie ASUS. Jeżeli grasz we wszystko po trochu to też zdecydowanie ASUS.

 

Eizo to shit jeżeli chodzi o monitory gamingowe. Poczytaj, wszystko masz w internecie. Szerzej na ten temat rozmawialiśmy na forum mva, nie chce mi się kopiować linków ;) Kopalnią wiedzy jest też prad.de ale tam już musisz poszukać trochę w forach. 

 

pzdr.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...