Skocz do zawartości
mlun

Modernizacja, wybór płyty.

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zmodernizować komputer. Mam zamiar kupić i5 na podstawce 1150, do tego jakieś 4gb ramu na początek.

Zastanawiam się tylko nad płytą. Nie będę podkręcać. Chcę żeby po prostu wszystko to działało jakoś sensowanie ze sobą. W każdym temacie polecacie co innego i sam już nie wiem co brać:P

Czy jest jakaś znaczna różnica między h81 i b85? Czy to tylko kwestia wyposażnia płyty?

Czy płyty mATX nie są gorzej wykonane niż ATX? Bo widzę jakaś tendencję do sprzedaży mATX.

Na większości płyt jest dodatkowe gniazdo ATX 8pin. Problem w tym, że o ile pamiętam mój zasilacz OCZ ma tylko wtyczke 4pin. Czy jeśli ją podłączę to będzie działało czy zabraknie prądu? W sumie mam teraz asusa p5q pro też z 8 pinowym gniazdem i wsio działa.

Grafikę zostawiam starą (radeon 4850), z zamysłem kupna czegoś fajniejszego w okolicy lutego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty matx są tańsze więc stąd mogą cieszyć się zainteresowaniem. Wiele osób woli mniejszy komp, z tego wynika matx. H81 to tylko dwie kości pamięci, B85 - 4 kości. Wadą czasami jest to, że pci-e jest bliżej gniazda cpu, stanowi to mały problem przy chłodzeniach z wentylatorem 140mm, przy mniejszych tj z wentylatorem 120mm nie powinno być problemu. Jeśli nie będzie oc, kloc z wentylatorem 140mm jest zbędny.

 

Zasilacz może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli w przyszłości zamierzam dokupić drugą kostke 4gb i nic ponadto to nie ma sensu pchać się koniecznie w b85.

Czytałem w recenzjach płyt msi i asrocka że chipsety potrafią się dobrze nagrzać przez te mikre radiatorki ale rozumiem, że się nie przegrzewają?

Co do chłodzenia to chyba będzie box bo jakoś nie chce mi się już bawić w jakieś cuda jak kiedyś skoro i tak proc nie będzie kręcony. Także o tą bliskość pci z gniazdem cpu się nie przejmuję.

Czyli wychodzi na to żeby kupić tą która jest tańsza/ładniejsza :)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...