Skocz do zawartości
wizner5

Zmiana Q6600@3,6 na i3 4130 3,4 Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuję zmienić mojego Core2Quad Q6600 podkręconego do 3,6 Ghz na Intel i3 4130 3,4 Ghz.

Moje pytanie brzmi czy duża będzie różnica w wydajności na korzyść i3 (o ile w ogóle będzie)?

Zmiana platformy dla mnie da dużo więcej korzyści jak chociażby obsługa USB 3.0 oraz SATA III, gdyż mam dysk SSD zgodny z tym standardem.

Pytam, ponieważ zastanawiam się jeszcze nad i5, ale na to na razie brak funduszy :(

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za każdą radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten test Ci pomoże: http://www.purepc.pl/procesory/jaki_czterordzeniowy_procesor_wybrac_intel_core_i5_czy_amd_fx

 

Jest wprawdzie Q9550, ale w tym przypadku różnice będą jeszcze większe.

Dzięki, czytałem już ten artykuł i do końca nie rozwiał moich wątpliwości ... na pewno już sama zmiana platformy na s1150 da sporego kopa tylko pytanie czy i3 4130 będzie lepsze od Q6600@3,6 Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie porównywalny - sporo zależy od gry .

 

Q6600 to jednak lity Quad a nie 2 rdzenie + HT jak I3 , ale wydajność pojedyńczego rdzenia jest dziś średnia , do tego jest dużo bardziej prądożerny niż I3 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie porównywalny - sporo zależy od gry .

 

Q6600 to jednak lity Quad a nie 2 rdzenie + HT jak I3 , ale wydajność pojedyńczego rdzenia jest dziś średnia , do tego jest dużo bardziej prądożerny niż I3 .

Czyli, żeby poczuć sporą różnice trzeba by było zainwestować np. w i5 4440?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem powienieneś dołozyć te 250 zł i kupić najtańszą i5 Dołączona grafika Róznica bedzie kolosalna wzgledem Q 6600, i wieksza niż w przypadku i3.

 

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4440-6m-cache-do-3-30-ghz-box-bx80646i54440-603033/

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady, dozbierałem trochę kasy i zdecydowałem się na zakup i5 4440 :-)

Mam nadzieję, że doda to duuuużego kopa mojemu blaszakowi :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę Wszystkim Wesołych Świąt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...