Skocz do zawartości
fazerr

Problem po zmianie karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam wielki problem... Mój problem polega na tym że podczas grania w gry, komputer się wyłącza po około 10 min gry... Przez pierwsze 3 dni było wszystko ok ale od dzisiaj cały czas się wyłącza podczas grania. Części jakie obecnie mam:CPU: AMD Athlon II X4 640 3.0 GHzGPU: MSI GTX 770Zasilacz: Miałem jakiegoś no name'a 550W więc wraz z kartą zmieniłem na Aerocool 600WPłyta główna: ASUS m4n68t-m le v2RAM: 6 GB ddr3Temperatury:CPU: 30 CGPU: 29 CW stresie (to znaczy podczas grania w gry typu Assasin Creed Black Flag lub obciążania programami):CPU: ~ 45 CGPU: ~ 55 CKomputer wyłącza się nie zależnie od tego jaka to jest gra, nawet gdy gram w LOL'a... Nie wiem kompletnie co może być tego przyczyną, przypominam że przez pierwsze dni problem nie występował. Podczas obciążania komputera różnymi programami, komputer się nie wyłącza. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczyść chłodzenie, wymień pastę. W obudowie masz zapewniony dobry przeciąg?

 

Jeśli programy podają ci temp. cpu z socketu, nimi się sugeruj.

W moim Athlonie temp. z rdzeni są zaniżane o jakieś 20-25 st. C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje nic się nie przegrzewa teraz gdy włączę jakąś grę to po około 20 s komputer się wyłącza... A przed chwilą wyłączył się gdy nic nie było włączone, tylko pulpit.

Edytowane przez fazerr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tempy i napięcia w miarę, jak masz OC to wróć na standard, sprawdź w dzienniku zdarzeń, może jest jakiś błąd krytyczny przed zamknięciem systemu, sprawdź w biosie może masz ustawioną niską temp. zamknięcia systemu po przekroczeniu temp. procka, banał-ale zaktualizuj sterowniki grafy również

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC nie mam, sterowniki od grafy najnowsze, grałem teraz prawie godzinę w bf4 i AC IV na ultra i było wszystko ok a wczoraj i jeszcze dzisiaj rano po jakiś 2 min gry wszystko się wyłączało. Na moje na 99% temperatura nie jest tego winą.


Nadal to samo... po 5 min gry w LOL'a znów się wyłączył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączył i koniec ?

 

Nie ma wcześniej żadnych komunikatów, artefaktów i innych symptomów ?

 

Masz może zasilacz na podmianę ?

 

Linia 12 Volt jest na granicy tolerancji pod obciążeniem.

 

Bardzo trudno coś konkretnego ustalić na odległość, ale od czegoś musisz zacząć.

 

Zasilacz wydaje się być tym najbliższym prawdzie rozwiązaniem problemu.

 

Pożycz zasilacz i testuj z dzień/dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ceneo.pl/11373730  zainwestuj w takie cos. Ja tez obstawiam zasilacz a mierniki na plycie glownej sa nic nie warte. Tutaj masz jak zmierzyc napiecia na lini 12V : http://www.dzikie.net/index.php?art=napiecia Jesli zasilacz ok to nastepna w kolejnosci jest plyta glowna. Sprawdz czy wizualnie wszystko ok, kondensatory nie wybrzuszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maybe ram!?

 

z poprzednim zestawem sprzętu, miałem sytuację bardzo podobną do Twojej (posiadałem wtedy zasilacz noname) - wymieniłem zasilacz ale problem co jakiś czas się powtarzał - wtedy zacząłem testować ram i okazało się, że wyjmując jedną kość wszystko działało - winna była jedna z kości pamięci (a możliwe że wcześniej również zasilacz).

 

Proponowałbym spróbować pokombinować z ramem , jeśli to nic nie da - IMO na pewno zasilacz i zbytnie obciazenie 12v.

 

pzdr

Edytowane przez Dvd3K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie zasiłka powinna wytrzymać, v12 może mieć odchylenia 5% więc nie widzę tu jakiś szaleńczych wyników, zrobiłbym testy oddzielnie procka, ram, grafy jakimś orthosem, 3dmarkiem, heavenem itp. co może pomóc w określeniu problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foramt nic nie pomógł... mierzyłem v12 podczas obciążenia, gdy nie mam nic włączone wynosi 12,5v a podczas obciążania najniższa wartość jaką zanotowałem to 12,08v, średnio podczas obciążania wynosi 12,2v. Obciążałem procka i GPU różnymi programami i wszystko w porządku, nie wyłącza się, a wątpię żeby od RAM się tak po prostu wyłączał, najgorsze jest to że nie ma żadnych komunikatów... :/ jak miałem przy laptopie zepstą kość ramu to BS wyskakiwał.


Istenieje taka możliwość że moja płyta głowna jest za słaba to karty graficznej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No name'a mam ale dlatego kupiłemn nowy zasilacz ponieważ ten no name miał tylko jedno wyjście 4 pin a ja potrzebuje jedno 6 pin i 8 pin do podłączenia karty graficznej.

Edytowane przez fazerr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paroma programami go obciążalem i nic się nie działo. Moja płyta główna ma 2 sloty na Ram i kupując komputer miałem 2x2GB i dokuiłem zaś jedną kość 4 gb i mam włożoną jedną 2 i jedną 4 więc ta stara 2 gb gdzieś tam leży to mogę po przekładać i zobaczę co się będzie działo.


Przegrzewanie się raczej wykluczam bo wyłącza się nawet w LOL'u czy symulatorze farmy gdzie podzespoły nie są nawet ciepłe... Wczoraj obciążałem OCCT jednocześnie karte graficzną i procesor i ciepło konkretne biło z kompa a się nie wyłączył.


Sytuacja wygląda tak, ramy odpadają na pewno, próbowałem różne opcje i w każdej komputer się wyłącza... Gdy komputer jest wyłączony powiedzmy 1h i włącze sobie jakąś gre to mogę grać około pół godziny i się wyłączy i gdy odrazu po tym go włącze, i włącze jakąś gre to pogram około 5-10 sekund. Przed chwilą wyłączył mi się około 5 razy i szybko po tym włączałem go i jakąś gre ale w każdym przypadku pochodził tak jak mówie 5-10 s. Gdy go na trochę wyłącze to znów pogram około 20-30 min aż będzie się wyłączał. Wygląda to na przegrzewanie ale problem w tym że niby nic się nie grzeje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja dotyczy temperatur.

 

Bardzo możliwe, że to zasilacz  się przegrzewa i czujnik temperatury wyłącza zasilanie.

 

Wentylator w zasilaczu się kręci ?

 

Jak szybko ?

 

Czy po 20 minutach grania, z wentylatora wylatuje gorące powietrze ?

 

EDIT: czy elementy zaznaczone żółtą strzałką bardzo mocno się nagrzewają  pod obciążeniem ?

 

Dołączona grafika

 

Rozumiem, że komputer pracujący w IDLE (bez obciążenia)  nie wyłącza się ?

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szybko się kręci to nie wiem ale tak na oko to wolno :p Prędzej jak miałem no name'a 550W to po 15 minutach gry w bf3 obudowy przy zasilaczu się na dało dotkknąć taka gorąca była :p Teraz jak mam ten aerocool 600W to nawet ciepły się nie robi.


Dobrze że wrzuciłeś tą fote bo zawsze sprawdzałem tylko radiator na chipsecie i tak na dotyk mniej wiecej to bez obciążenia ma 30 C a z obciążeniem około 50, 60. A to drugie co zaznaczyłeś to chyba sekcja zasilania i muszę przyznać że teraz jak mam włączoną tylko przeglądarke to trochę paży.


Pracując w idle nie wyłacza się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez obciążenia komputer się nie wyłącza ?

 

Możesz sobie googlować bez problemów ?

 

A linx powoduje wyłączenie komputera ?

 

http://www.softpedia.com/get/System/Benchmarks/LinX-benchmark.shtml

 

Chociaż... w pierwszej kolejności wykonaj test w Prime 95 (jest delikatniejszy od linxa):

 

http://www.overclock.pl/komentarze/viewtopic.php?id=8528

 

Opisz co się dzieje... czy komputer się wyłączył, co jest gorące, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas testowania prime według HWmonitor temp cpu doszła do 61 i wyżej nie chce iść, komputer się nie wyłączył ale za to te elementy zaznaczone na czerwone były tak gorące że nie dało się ich dotknąć wraz z tymi czarnymi płytkami zaznaczonymi na żółto

Dołączona grafika

I tak myślę że to będzie właśnie to, jutro się okaże bo powinny mi przyjść części, zamówiłęm:

CPU: i5-4670k

płyta główna: MSI B85-G43

RAM: Kingston hyperX 2x8gb 1600MHz

Dysk: Seagate 1Tb SATAIII

Edytowane przez fazerr
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...