Skocz do zawartości
kalcypion

System widzi 3GB ramu zamiast 4GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem. Wymieniłem 2GB ramu na 4GB. Wszystkie kości takie same (kingston) po 1GB ddr1, oczywiście nie nowe, tylko kupione na Allegro. W biosie widzi 4GB, a Windows widzi 2,89GB. Podczas startu kompa, gdzie pokazują się np. pamięć karty graficznej, dyski itp. pokazuje, że mam 2,89GB ramu. Gdy wchodzę do biosu, pokazuje, że mam 4GB 200MHz. Jeśli chodzi o ustawienia pamięci w biosie wszystko mam na auto. Program CPUZ pokazuje, że mam zajęte 4 banki pamięci po 1GB. Aida64 pokazuje, że mam 2,89GB. Co już zrobiłem:

1. Sprawdziłem Windowsowym programem "Diagnostyka pamięci systemu Windows" - 0 problemów.

2. Zresetowałem Bios (wyjąłem baterię na kilka minut), co spowodowało całkowitym padnięciem Windowsa. Format dysku i i ponowna instalacja Windows.

3. Zamieniałem miejscami pamięć.

4. Wkładałem tylko jedną i odpalałem kompa. Zawsze pokazywał 1GB.

5. Po kolei dokładałem pamięć, najpierw jedną kość, potem kolejną. Do 3GB było dobrze. Włożyłem 4 i dalej pokazuje 2,89GB.

6. Teraz co jakiś czas widzę niebieski ekran i dwukrotnie pokazał mi się komunikat błędu "Memory management".

 

Mój komp to:

płyta główna Asrock 939dual-sata2 (w instrukcji napisali, że obsługuje do 4GB Ramu)

procesor Athlon 64 x2 3800+

karta graficzna Geforce 9600gt

wersja biosu 2.30, czyli wg producenta najnowsza

Windows 8 pro x64

 

Jeżeli macie jakieś pomysły, to chętnie wysłucham, bo moje się już wyczerpały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...