Skocz do zawartości
Zes123

Komputer za 1,8k.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar złożyć komputer za ok 1500 zł jako, że nie jest to zbyt wysoka kwota na sensowny zestaw to wymyśliłem, że kupie składaka za 1550 bez dedykowanej grafiki. Byłby to Intel Core i5-4440 z integrą hd 4600 graphics. Za jakieś 3 miesiące kupił bym Radeona 7790. Czy ten pomysł ma sens, czy na tej integrze da się w coś pograć przez ten czas na starym monitorze 17'? Czy zamontowanie karty graficznej jest trudne i czy może to wykonać typowy lajk ? Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej ci będzie przeszukać Youtube pod tym kątem, jest naprawdę wiele lepszych lub gorszych filmów z gameplayami na różnych intelowskich integrach (bo ludzi ciekawi na co mogą liczyć). Jak autor jest ogarnięty to w opisie poda konkretne dane typu rozdziałka, czy ustawienia.

Choć oczywiście wszystko zależy od rozdzielczości, jak i ustawień, które uznasz za akceptowalne, oraz tytułów. Jeżeli składasz komputer to teoretycznie możesz się rozejrzeć za RAMem w dwóch kościach (zależy ile chcesz). Zintegrowana grafika odniesie korzyść z dual channel, choć na Intelu naprawdę niewielką. Jeżeli jednak byłyby w takiej samej, lub zbliżonej cenie - czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrew777 - Rozdzielczość wynosi 1280x1024 .

 

 

 

 

Wydaje mi się, że lepszy wyjściem jest wzięcie teraz i5 z integrą i wymiana później na jakąś dedykowaną dobrą kartę niż wzięcie pentiuma g3420 i lepszej karty.

Edytowane przez Zes123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przecież na PPC jest test HD 4600 w rozdzielczości 1366x768: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/przeglad_igpu_test_zintegrowanych_kart_graficznych_amd_i_intel

 

Dla porównania masz Pentium G2020 + HD 7750. Niemniej jednak lepiej teraz zainwestować w CPU i dozbierać do GPU, niż ładować trwale w dwa rdzenie. 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki komputer teraz posiadasz. Może można coś zostawić np. dysk, zasilacz albo obudowę, a to co oszczędzisz przeznaczyć na jakąś tanią kartę graficzną np. GTX 260/460. W 1280x1024 te karty radzą sobie całkiem nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, że z tego komputera można coś zostawić - on ma chyba z 10 lat.

Jego konfiguracja : 

System - Windows 7 Ultimate 32-bit

CPU - Intel Celeron 346 Technologia Prescott 90nm

RAM - 512MB 1-Kanałowy DDR @ 133MHz (3-4-4-Dołączona grafika

Płyta Główna - ASUSTeK Computer INC. P5GPL-X SE (LGA 775)

Grafika - Rodzajowy monitor inny niż PnP (1024x768@60Hz)

128MBATI RADEON X600/X550 Series (Microsoft Corporation - WDDM) (C.P. Technology)
ATI RADEON X600/X550 Series Secondary (Microsoft Corporation - WDDM) (C.P. Technology)
CrossFire Wyłączony
Dysk - 149GB Maxtor 6V160E0 ATA Device (SATA)
Zasilacz to jakiś szmelc CUBE atx 400W
 
Zestaw z i5 oszczędzając na obudowie i np. na dysku twardym bez karty graficznej można złożyć za ok ~1500zł , mój budżet to max 1700
Edytowane przez Zes123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym używasz Windows 7? Jak ci chodzi, w sensie odciążałeś go wyłączając bajery w stylu aero, indeksowania itd. (widziałem gdzieś poradnik, ale szczegółów nie pamiętam)? Myślałem, że na coś takiego tylko XP się nada... Pytam, bo jestem nieco w szoku - myślałem, że to moi rodzice się męczą na Sempronie 64 1,6@2GHZ i 1GB RAM na XP :-). Musi ci ostro dyskiem mielić jak włączysz choćby jakąkolwiek współczesną przeglądarkę. Wiem co u nich się dzieje jak odpalą sobie Operę i Windows Live Mail...

Cokolwiek byś teraz nie kupił to porównując do tego tutaj zestawu, to będzie... Nie będzie porównania. Jeżeli gdzieś tam w planach jest dedykowana karta, to szedłbym w mocną podstawkę teraz, a więc i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 mój budżet to max 1700

W takim razie jesteś w stanie kupić zestaw z i5 i HD7770.

H81, 4GB DDR3, i5 4440 kupisz za 1000zł.

Używany dysk 500GB 100zł, obudowa to kolejne ~100zł lub możesz zostawić starą. Zasilacz Fortron/Delta z allegro za 70zł lub nowy Corsair 450W za 150zł.

Za to co zostało HD7770.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że na coś takiego tylko XP się nada...

 

Dzisiaj, nawet do komputera biurowego, przy 512 MB RAM, na Win XP praca jest czystą NIEprzyjemnością.

Pytam, bo jestem nieco w szoku - myślałem, że to moi rodzice się męczą na Sempronie 64 1,6@2GHZ i 1GB RAM na XP Dołączona grafika. Musi ci ostro dyskiem mielić jak włączysz choćby jakąkolwiek współczesną przeglądarkę. Wiem co u nich się dzieje jak odpalą sobie Operę i Windows Live Mail...

 

Wyłącz plik strony - Winda XP jest głupia i ładuje tam nawet jak nie musi. 1 GB do przeglądarki na Win XP wystarczy - sprawdzone. Po wyłączeniu system szybciej chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, nawet do komputera biurowego, przy 512 MB RAM, na Win XP praca jest czystą NIEprzyjemnością.

 

Wyłącz plik strony - Winda XP jest głupia i ładuje tam nawet jak nie musi. 1 GB do przeglądarki na Win XP wystarczy - sprawdzone. Po wyłączeniu system szybciej chodzi.

Hmm, jak u nich będę to może spróbuję, ale starą szkołą zrobiłem im plik stronnicowania (bo o nim mówisz?) na wydzielonej partycji, tuż za C w FAT16, na chyba 1,5GB stałego rozmiaru. Ostatnia przeglądarka z jakiej mogą w miarę korzystać, to już niewspierana 12.16 Opera, ale i jej apetyt na RAM rośnie.

Generalnie problem z tym systemem jest taki, że od daaawna nie reinstalowany i choć konserwowany dobrze, to zwyczajnie nie mam już dostępu do XP (ta aktywacja została jeszcze z MSDNAA lata temu...).

 

No, ale nie zaśmiecam już wątku OP.

 

PS Nie, coś pomieszałem, tam chyba jest plik wymiany, a stronnicowanie owszem, mają wyłączone. Musze odświeżyć sobie temat.

Edytowane przez Frasier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam zrobilem podobny myk. kupilem i5 4570 i korzystam na ta chwile tylko z integry. w nowe tomb raider i w far cry mozna pograc na ,,konsolowych" detalach. czyli w hd i grafa na +- medium. tez stwierdzilem ze jak kupic byle jaka grafe to lepiej wcale. sam teraz zbieram na gtx760.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić składaka za 2k. I wyszedł mi taki zestaw http://www.morele.ne...ry/info/6eF5fj/

Czy da się na tym w coś pograć w rozdzielczości 1280x1024? Czy ta karta graficzna będzie dobra z tym procesorem? I czy wszystko będzie ze sobą kompatybilne?

Jedyne zmiany w tym zestawię mogą być to obudowa na Brutus i dysk na 500 Gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w najbliższy piątek mam zamiar zamówić komputer za ok. 1850zł. Link do zestawu : http://www.morele.net/inventory/info/1BTIWM/

Wybrałem i5, ponieważ za jakiś rok kupie lepszą kartę graficzną, a i5 wydaję mi się bardziej przyszłościowa niż i3.

Czy sądzicie o tym zestawie i o tej karcie graficznej? Czy da się na tym pograć w nowsze gry na ekranie 18'? Czy wszystko będzie ze sobą współgrało? Kartę graficzną musiałem tak wybrać by miała wejście D-SUB. Czekam na opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...