Skocz do zawartości
Disconnect

HP Pavilion dv5-1100ew - grzeje się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem tego laptopa i bardzo mi się podoba lecz nie wiem czemu mi się bardzo grzej  są to podzespoły AMD , zmieniłem pasty na płycie głównej  i chłodzeniu , kiedyś była to temperatura 95 stopni a po wymianie pasty to juz 65 lecz dalej wiatrak chodzi jak na 95 stopniach .. macie jakąś rade czemu tak jest i jak to zmienić mam Windowsa 7 , a i na ekranie mam takie paski jak go uderzę lekko od góry jak jest kamerka to znikają czytałem ze to niby taśma ale może to ekran  pomóżcie ;) 

post-206619-0-78399200-1387802965_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie w coolsense masz ustawiony tryb najnizszej temperatury. Zmien na tryb ciszy a bedziesz mial nieslyszalnego lapka. Ponadto warto zainwestowac w podkladke chlodzaca. Nawet nie podkladke tylko cos co go podniesie. Ja sobie z pleksy taki stojaczek wycialem zeby moc do wyrka brac mojego hp i podczas grania temp zbija o 10 stopni. Popularne byly takie kuleczki ktore podstawia sie pod nozki z tylu. Ja mam dv6 z i7 QM i radeona 6770 i nawet na wlaczonej dedykowanej lapek jest bezglosny chyba ze gram albo wlacze film fullhd.

 

http://www.ebay.com/bhp/laptop-cooling-ball

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

start>wyszukaj> wpisujesz coolsense

 

Jesli nie dziala, bo czasami tak sie zdarza, instalujesz HP Support Framework: ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp56501-57000/sp56878.exe

a pozniej samo coolsense : http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?cc=pl&lc=pl&dlc=pl&softwareitem=ob-99160-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowales HP support? najlepiej wejdz na strone hp ze sterownikami i zainstaluj cale oprogramowanie dolaczone do twojego laptopa, Zajmuje malo miejsca na dysku i nie obciaza w ogole systemu. Ja tez kiedys bylem wyznawca pogladow guru ze wywala sie caly soft dodany przez producenta ale z czasem doszedlem do wniosku ze wiecej z tego szkody niz pozytku bo jest tam kilka naprawde fajnych rozwiazan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy Ci żeby pracował cicho, to rozbierz i wyczyść chłodzenie. Najprawdopodobniej czeka Cię również wymiana tasmy matrycy (~50zł), a z tego co mi wiadomo to te laptopy nie miały coolsense.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie paviliony miały problemy z przegrzewaniem sie grafiki. Nie wiem czy w twoim wypadku jest to samo ,jednak lepiej zadziałać szybko aby czegoś nie spierniczyć bardziej.

 

możesz wejść na  http://serwisko.pl/dodaj_awarie i tam zgłosić usterkę - wiadomość ta idzie do wszystkich firm specjalizujących się w naprawie takiego sprzetu z twej okolicy - odpowiedzą Ci i za free dostaniesz pewnie info czego to może być przyczyną i ile może kosztować . Potem sam zdecydujesz co dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...