Skocz do zawartości
The_Thing

Asrock Fatal1ty H87 Performance - świecąca czerwona dioda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym prosić Was o pomoc w rozwiązaniu problemu, z którym borykam się od wczoraj. Zakupiłem nowy zestaw i starałem się go złożyć jednak coś poszło nie tak. Cały czas przy próbie uruchomienia zaświeca się czerwona dioda "BIOS_A_LED1" no i dalej czarny ekran i nic się nie dzieje. Próbowałem też wystartować z drugiego BIOSU, ale sytuacja ta sama. Konfiguracja wygląda następująco:

 

1. Asrock Fatal1ty H87 Performance

2. Intel i5-4670K

3. GF GTX760

4. 2x4GB RAM Ballistic Crucial

5. XFX 550W

6. SEGATE 1TB 

7. Silentum Gladus 40M

 

Proszę o pomoc. W załączniku zamieszczam zdjęcia.

 

 

post-193958-0-28799200-1387879176_thumb.jpg

post-193958-0-94189800-1387879216_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. manuala ten LED pokazuje tylko który Bios jest wybrany.

Gdy zmieniasz na drugi BIOS świeci sie ta druga dioda?

Wygląda że coś jest nie sprawne, pytanie tylko co.

Czy płyta wydaje jakieś dźwięki? 

Z tego co widzę twoje pamięci nie widnieją na liście kompatybilnej z tą płytą.

 

Sprawdziłbym dwa razy dokładnie wszystko od początku.

Procek, czy piny proste.

Ram spróbowałbym z jedną kością, a najlepiej z inną, bo tu może być pies pogrzebany.

No i zacznij od zabawy bez karty graficznej

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak zmienię zworkę to zmienia się dioda LED. Dźwięków żadnych nie ma.

Zrobiłem dokładnie jak mi wskazałeś tzn. wyciągnąłem kartę graficzną, przełożyłem z drugiego komputera kość DDR3 8GB RAM KINGSTONA i jest drobna zmiana gdyż dioda gaśnie po kilkunastu sekundach (przedtem świeciła cały czas) jednak wentylator od procesora ani drgnie i na monitorze widnieje napis "no cable connected".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odlaczyc zasilanie od zasilacza, wyjac baterie,

zewrzec zwroke od clear cmos na 30s

wsadzic baterie, zasilanie

 

nie wsadzaj karty amd - sprawdz czy jest obraz na wyjsciach graficznych co sa na plycie glownej.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę graficzną mam wyciągniętą, a jak pisałem nie ma obrazu nawet z wyjść na płycie głównej. Żeby flashować to muszę coś widzieć, a tu cały czas czarny ekran.

 

P.S. Kartę mam GF 760 od GIGABYTE

Edytowane przez The_Thing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak zmienię zworkę to zmienia się dioda LED. Dźwięków żadnych nie ma.

Zrobiłem dokładnie jak mi wskazałeś tzn. wyciągnąłem kartę graficzną, przełożyłem z drugiego komputera kość DDR3 8GB RAM KINGSTONA i jest drobna zmiana gdyż dioda gaśnie po kilkunastu sekundach (przedtem świeciła cały czas) jednak wentylator od procesora ani drgnie i na monitorze widnieje napis "no cable connected".

Jesli kupiles calosc w jednym sklepie, i nie masz od kogo procka pożyczyć to niestety musisz udać się do sklepu;/

Na moje oko problem tkwi w mobo, ale jest jednak szansa że to proc jest padniety i cięzko wyrokować.

Dziwi mnie że nie startuje wentylator na procku....

 
Ps. a speaker systemowy podpiąłeś ?
Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speaker podłączyłem, nic nie mówił. Oczywiście sprawdziłem też każdy port pamięci. 

 

Sprawa jednak się rozwiązała Dołączona grafika Wentylator procesora nie startował gdyż był tak ciasno owinięty przewodami, że nie mógł ruszyć. Druga sprawa to sam monitor, który niestety nie przestawił się automatycznie na HDMI i dlatego nie było żadnego obrazu. Sprawy trywialne, które powinienem sprawdzić na samym początku, ale chęć uruchomienia nowego sprzętu nie pozwoliła myśleć racjonalnie.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i mam nadzieję, że w przyszłości osoby mające podobny problem zaczną od rzeczy podstawowych, a nie tak jak ja Dołączona grafika

 

Wesołych Świąt Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą płytę i ta dioda tylko oznacza który bios jest używany po wczytaniu systemu ona automatycznie gaśnie a co do pierwszego włączenia moja płyta h87 performance wyłączała się i włączała przez kilka sec ale po tym płyta załadowała wszystkie ustawienia i chodź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w oprogramowaniu o ile dobrze pamiętam było coś takiego jak "good night" i jak się odpaliło to wszystkie świecidełka gasły ale nie pamiętam czy to w tej płycie i czy tak się nazywało :P

Edytowane przez Drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...