Skocz do zawartości
White_Lies

Modernizacja za ok 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

W najbliższym czasie planuję modernizację komputera - bebechy takie jak w sygnaturze.

 

Konkretnie, czasami laguje, wyskakują bs-y, ale mimo to daje radę. Choć służył mi dobrze, czas na wymianę kilku części.

 

Na pierwszy ogień pójdzie monitor( stary crt choć niezniszczalny, mam go dość). Planuję coś w rozmiarze 22". Robiłem mały rekonesans i cos takiego wpadło mi w oko: http://www.x-kom.pl/p/127244-monitor-lcd-led-22-samsung-s22c300h-hdmi-czarny.html#

 

Zaraz w krótkim czasie po monitorze, pod młotek pójdzie CPU, MOBO i RAM. Chciałbym zmienić na sprawdzonego Intela. Tutaj w grę wchodzi, biorąc pod uwagę koszta, i5, Jakieś mobo ze średniej półki, coby można było troszkę podkręcić procek. No i ram to w sumie obojętnie.

 

I tu jest pies pogrzebany, bo nie wiem, czy wystarczy mi mocy w zasilaczu na takie modyfikacje. Co myślicie?

 

Aaaa, jeszcze jedno. Dawno temu chyba przeciągnąłem śrubkę od Mugen II i za cholerę nie mogę jej odkręcić. Czy jak jedną utnę w jakiś sposób, to da radę jakiś zestaw dokupić do tego, żeby były dodatkowe śruby?

 

Pozdrawiam

 

Merry X-mas!

 

P.S. 1000zł za same bebechy, bez monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nad tym monitorem się jeszcze zastanów. Sprzedaj starą płytę, procka i RAM. Musiałbyś sprawdzić po ile teraz są takie części- ja na szybko typuję ok 200zł.

Za równe 1000zł masz nowy i5, 4gb ramki i jedną z tańszych płyt umożliwiających montaż tego wszystkiego. Jeśli miałbyś do czegoś dopłacać, to polecałbym właśnie do płyty głównej - czegoś z chipstetem b85.

Co do schładzacza - nie wiem konkretnie jaka śrubka, ale zazwyczaj można znaleźć jakąś podobną, która będzie pasowała. Miałem tak z schładzaczem Arctic cooling  - poszedłem do warsztatu, pogrzebałem i się znalazła jakaś pasująca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bebechów i5 żeby podkręcać trzeba mieć z literką K na końcu (odblokowany mnożnik) a to koszt ok 800 zł dodatkowo potrzebujesz pamięci DDR 3 a nie 2 jakie posiadasz ale to wiesz no i z zasilaczem będzie problem bo musisz sobie sprawdzić czy jest zgodny z haswell-em (nie wszystkie są), a kartę graficzną możesz sobie przełożyć,

 

Propozycja:

 

CPU: Intel CORE I5-4670K 3.4GHz - 839 zł

RAM: Kingston HyperX 4GB 1600MHz DDR3 - 148 zł 

MoBo:  ASRock Z87 Pro4  360 zł

 

przekroczyłem budżet lecz wydaje mi się że sprzęt jest warty swojej ceny / dolożenia do tego jeśli chcesz podkręcać (chipset Z87 pozwala na zmiane mnożnika w prockach z serii K) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KapitanZ

 

No w sumie to z monitorem moge poczekać, kupić za 50zł jakąś używkę lcd, cokolwiek.

 

Ze starymi będę sie bujał jak wstawię nowe.Dołączona grafika Coś się wymyśli.

 

Co do tej śrubki, to tam są tylko 4 śróbki i właśnie jedna mi się przeciągnęła. Moze uda mi się ją jakoś odzyskać, zobaczę, jak będę to rozbierał. Ale z tego co pamiętam, to był swego czasu jakiś mount kit dla innych podstawek do tego Mugena, tylko pytanie, czy ze śrubkami.

 

@Święty spamer

 

Dzięki za info, co do tej literki K. Kiedyś czytałem, ale zapomniałem o tym.

 

A w jaki sposób mam to sprawdzić? Na stronie producenta? No i czy te 550W wystarczy, bo w sumie jeest to stosunkowo nowy zasilacz, prawie nie używany.

 

Propozycja spoko, przemyślę ją.Dołączona grafika

 

Jeszcze jakieś sugestie?

 

edit:

I w jakim sklepie szukać, coby taniej było?

Edytowane przez wojownik112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nie strasz go tymi problememi z zasilaczem bo moze wogole nie miec jakichs problemow z tymi nowymi stanami zasilania Haswellow a jak beda jakies problemy to wylaczy te opcje oszczedzania energii w biosie plyty glownej i po sprawie.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko pytanie, czy tyle mocy wystarczy do tych nowych podzespołów, czy będę musiał wymienić zasilacz na mocniejszy?

 

edit:

 

Ten i5 proponowany wcześniej, to na podstawce LGA1150 rozumiem? On jest czwartej generacji, tak? Bo jest na LGA1155 i5, ale bodajże trzeciej generacji. Jak inwestować, to inwestować w tą 1150?

 

I czy płyta ma być właśnie z tym chipsetem z87? Nic tańszego do OC nie wchodzi w grę?

Edytowane przez wojownik112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooookeeej. Jakieś argumenty przemawiające za tym zestawem?

 

 

Reasumując.

 

Pomyslałem sobie ogólnie i doszedłem do wniosku, że w sumie procesor mogę kupić bez "K". Teraz pytanie tylko, który z i5 bedzie odpowiedni i cenowo i wydajnościowo. Postanowiłem, że wyłożę większą kasę na płytę główną. Teraz kupię CPU bez odblokowanego mnożnika, ale z płytą z trochę wyższej półki, za jakieś dwa lata pomyślę o mocniejszym procku. Co do RAM, na start wystarczy mi 4gb w jednej kości. Za jakiś czas dokupię drugą.

Przepraszam za zamieszanie, mogłem to od razu sprecyzować.

Pomożecie teraz coś doradzić - ostatecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

również jak kolega wyżej uważam, że nie ma się co pchać w dobrą płytę główną, jeśli ktoś nie ma zamiaru podkręcać przez najbliższe 2 lata. Powód jest prosty - jeśli faktycznie za 2 lata chciałbyś wymienić obecny i5 na coś mocniejszego, to będzie to na pewno nowy socket, czyli bez wymiany mobo się nie obejdzie. Taką niestety strategię posiada Intel - Tick-Tock. Ja złożyłem Ci zestaw za niecałe 1000zł - procek, mobo i pamięć. W przyszłości możesz dorzucić kolejną kostkę RAMu, gdyby 4 okazało się za mało lub zrobić to od razu, ale wtedy delikatnie przeskoczysz budżet.

 

http://i.imgur.com/SaJDfsk.jpg tutaj zestaw. Płyta jest budżetowa, ale solidna.

 

Pozdrawiam.


Witam,

 

również jak kolega wyżej uważam, że nie ma się co pchać w dobrą płytę główną, jeśli ktoś nie ma zamiaru podkręcać przez najbliższe 2 lata. Powód jest prosty - jeśli faktycznie za 2 lata chciałbyś wymienić obecny i5 na coś mocniejszego, to będzie to na pewno nowy socket, czyli bez wymiany mobo się nie obejdzie. Taką niestety strategię posiada Intel - Tick-Tock. Ja złożyłem Ci zestaw za niecałe 1000zł - procek, mobo i pamięć. W przyszłości możesz dorzucić kolejną kostkę RAMu, gdyby 4 okazało się za mało lub zrobić to od razu, ale wtedy delikatnie przeskoczysz budżet.

 

http://i.imgur.com/SaJDfsk.jpg tutaj zestaw. Płyta jest budżetowa, ale solidna.

 

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...