Skocz do zawartości
Gumili

Wymiana zasilacza z ewentualną modernizacją komputera.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jak co roku, naszła mnie chęć na modernizację mojego blaszaka Dołączona grafika

 

Obecnie posiadam poniższą konfigurację:

CPU: Intel Core i5 750 @ 4 GHzChłodzenie: Scythe Mugen II Rev.BRAM: 2* Kingston KHX1600C9D3/4GX @ 1600MHzMB: MSI P55-GD65PSU: OCZ ModXStream Pro 500WGPU: Sapphire Radeon HD7950HDD: Samsung 500 GB SATA II 7200 RPM, 16 MB (HD502HJ)SDD: Crucial M4 128GBDVD: LG GH22LS50Obudowa: Fractal Design Define R4

Chciałbym w pierwszej kolejności wymienić zasilacz na coś sprawniejszego, cichszego. Pierwszy problem jaki mam z tym zasilaczem, wygląda tak, że w pozycji kiedy wiatrak znajduje się na dole zasilacza, zasilacz zaczyna wydawać dźwięk podobny traktorowi (słychać takie terkotanie, czy jak to się tam nazywa). Drugi problem, to minimalnie za krótkie kable.

 

Czy warto dopłacać do zasilaczy z certyfikatem 80+ Gold, czy lepiej zostać przy tańszych 80+ Bronze?

Czy polecany zasilacz do zestawów z grudnia (Be Quiet! L8 CM-530W) będzie wystarczający do mojego zestawu?

Może jest mi ktoś w stanie polecić jakiś fajny zasilacz półpasywny w podanym budżecie?

 

Budżet na nowy zasilacz: 350zł (może ulec zmianie, jeśli droższy zasilacz będzie wart każdego grosza).

 

Przy okazji zakładania nowego tematu, chciałem zapytać czy warto (poza wymianą zasilacza) brać pod uwagę wymianę CPU i MB na najnowszą platformę? Obecna konfiguracja powoli zaczyna nie wyrabiać przy nowszych grach (głównie CPU-żernych), ale pomimo tego jestem w stanie wytrzymać jeszcze kilka miesięcy zanim ten zestaw ostatecznie odmówi posluszeństwa.

 

W przypadku ogólniej modernizacji, całkowity budżet (łącznie z zasilaczem) to: 2000zł

 

EDIT: Zapomniałem dopisać, że główne przeznaczenie komputera to granie w rozdzielczości 1920x1200 w maxymalnych detalach :).

Edytowane przez Gumili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy ilość fps Ci wystarcza bo GPU masz całkiem dobre. Wymiana zasilacza ma sens jedynie gdy albo przesiadasz się na haswella albo zasilacz który masz jest źle dobrany do tej konfiguracji i np. brakuje mu mocy. Ja bym na twoim miejscu poczekał i przeżył kilka fps mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...