Skocz do zawartości
xKondziox

Jaki dysk kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,Potrzebuje szybko dysku twardego 500GB lub większy do max 250zł, oczywiście SATA,Proszę o szybkie odpowiedzi i z góry dziękuję. Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2 Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tylko nie Seagate. Polecam zobaczyć temat o Seagate na naszym forum. Odechce ci się tej marki od razu. Tapatalk 4 @ SGS 3

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tylko nie Seagate. Polecam zobaczyć temat o Seagate na naszym forum. Odechce ci się tej marki od razu. Tapatalk 4 @ SGS 3

Problemy występują raczej z wersją dwu-talerzową. Sam się przymierzam do zakupu dysku 1TB i jednak przeglądając liczne komentarze itd wersja ST1000DM003 wydaje się okej oprócz tego że jest chyba trochę głośny w porównaniu np do mojego samsunga hd502hi (green). W tej cenie ciężko coś wybrać jedynie wd blue który jest jednak trochę wolniejszy. Osobiście jeszcze zastanawiam się nad wd red bardzo cichy, wydaje się najtrawalszy z wymienionych ale niestety słaby czas dostępu więc chyba dyskwalifikuje go na dysk systemowy. Jeśli chodzi o system i programy to najlepiej zainwestować w ssd a na magazyn i np gry to już nie problem dysk znaleźć

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym pewnie REDa, wydaje się dobrze zbalansowany.

Też byłem przekonany do Reda dopóki nie zobaczyłem czasu dostępu na poziomie 21ms. Chyba został mi do wyboru seagate *****003 1TB lub WD Blue. W moim przypadku chyba padnie na seagate

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest loteria. U mnie Seagate jest skreślone, gdy czarę goryczy (po wcześniejszych przygodach) przelało to, że w nowym laptopie, zaraz po uruchomieniu jak sprawdzałęm podzespoły, SMART w Crystal Disk Info zaczałsypać błędami... Wymienili mi go na Toshibę (która z tego co pamiętam nie robi 3,5 calowych dysków), a ja dałem sobie spokój z Seagate, aż mnie WD zawiedzie, choć taki np. dysk zewnętrzny WD Passport (któryś tam), którego mam od 5 lat i zjeździłze mną pół Europy działa świetnie. To jednak nic nie znaczy.

Zostało dwóch producentów, jak zwiedzie jeden -  zaczniemy kupować drugiego, jak i ten zawiedzie - wrócimy do pierwszego :-).

Przeczytałem jeszcze raz test dysków na PPC i dobry wybrałeś. RED ma plusy, ale czas dostępu zbyt mocno odstaje. Oby ci działał :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o serię Red to są dość często polecane ,ja polecę ze swojej strony taki modelhttp://dyski.cdrinfo.pl/dyski/1746-Western-Digital-WD10EZEX-Caviar-Blue-1000-64-SATA-6Gb

Brałem go pod uwagę, jednak trochę za mało o nim można przeczytać w internecie Dołączona grafika i tak wnioskując po opiniach nie tylko ze sklepów ale i forum podobno jest głośniejszy od seagate. Już dzisiaj miałem kupować seagate ale akurat nie było w sklepie więc kupuje w poniedziałek, a to znaczy że mogę jeszcze przeanalizować to wszystko. W każdym razie biorę już pod uwagę tylko te dwa dyski i narazie moim faworytem jest seagate

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej szukam dysku do zapisywania pojedynczych duzych plikow (wielopoligonowe obiekty 3D majace czasem kilkaset mb). Ma byc to dysk nie duzy, bo bedzie tylko buforem miedzy ssd a zewnetrznym, oraz w miare cichy i przyzwoicie wydajny. Raz na pol roku zainstaluje na nim jakas gre, a poza tym to jak wspomnialem bede na nim trzymal tekstury, modele 3d etc. Cena do 200zk bez przesylki. Myslalem o czyms takim: http://wd.strefamarek.allegro.pl/wd-wd5000azrx-500gb-64mb-sata6.html

 

Chcailbym poznac wasza opinie.

Edytowane przez BuncoleX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...