Skocz do zawartości
wladziu

Dysk zewnętrzny Seagate Expansion 2TB STBV2000200

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!
Czy ktoś z forumowiczów zakupił może dysk STBV2000200 w celu wymontowania go z obudowy i używania jako wewnętrznego?
Słyszałem, że jest taka możliwość i chciałbym też sprobować uzyskać ST2000DM001 kupując tańszy STBV2000200, ale zastanawiam się jak wygląda kilka aspektów związanych z STBV2000200.
Po pierwsze zastanawiam się jak wyglądałaby wtedy sprawa ewentualnej reklamacji, tzn czy w razie czego można bezproblemowo włożyć dysk do obudowy dla niepoznaki?

Czy używać obudowy jako kieszeni na inny dysk np konkurencji - WD?

Czy wszystkie "obudowy" STBV2000200 mają zawsze takie same parametry i wymiary co ST2000DM001:
7200 obr./min,
64 cache?
max transfer 6GB/s

W niektorych opisach STBV2000200 spotkałem się z różnymi parametrami:
8 lub 16 cache
5400 i 7200 obr./min,
max transfer 4,8 lub 6GB/s
więc czy może siedzi tam inny dysk niż ST2000DM001, czy może interface USB 3.0 obniża te parametry??

PS. Nawet w autoryzowanym sklepie Seageta  parametry STBV2000200 nie odpowiadają ST2000DM001.

Czy wie ktoś na co patrzeć, aby trafić na STBV2000200 z dyskiem ST2000DM001 dwutalerzowym?

Edytowane przez wladziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam

Teraz trafienie na dysk dwutalerzowy w wersji ST2000DM001 w obudowie STBV2000200 to trochę ruletka. Ja kupowałem 4 takie dyski w NEONE-cie ale 3 były dwutalerzowe a 1 ma trzy talerze i jest sporo wolniejszy. Najlepiej dogadać się ze sprzedawcą w lokalnym sklepie  i w razie czego zwracać. Mamy na to zgodnie z prawem konsumenckim 10dni i nie musimy się z niczego tłumaczyć. Poza tym mozna w sklepie sprawdzić jakimkolwiek programem diagnostycznym co siedzi w obudowie. Niestety teraz wypadłem z obiegu bo na jakiś czas mam dysków pod dostatkiem więc nie wiem na co obecnie trzeba zwracać uwagę. Na Youtube jest dokładna instrukcja jak wyjąć te dyski z obudowy nic nie niszcząc. Trzeba to jednak robić z głową, a końcowo w rękawiczkach by w razie czego na blaszkach nie zostały odciski, które są prawie niemożliwe do usunięcia. Odradzam te dyski jako systemowe bo jednak głowice parkują, można to ograniczyć ale z tym różnie bywa.

Ja korzystam z nich jako magazynów na dane.

Pozdrawiam i życzę powodzenia przy zakupie.

Edytowane przez lukaszd82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wszystkie dyski STBV2000200 jakie zakupiłes miały w środku ST2000DM001 z dokładnie takimi parametrami:

7200 obr./min,
64 cache
max transfer 6GB/s?

 

W jaki sposób miałbym go sprawdzić w sklepie? Na własnym laptopie?

 

PS. Spotkałem się z opiniami, że akurat ST2000DM001 nadaje się na systemowy, więc teraz nie wiem...A może parkują tylko dyski będące w STBV2000200, ponieważ w odróżnieniu od wewn. są typowo na dane.

 

Czy można, np po nr seryjnym sprawdzic czy w STBV2000200 siedzi dwutalerzowiec?

Edytowane przez wladziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam

Teraz trafienie na dysk dwutalerzowy w wersji ST2000DM001 w obudowie STBV2000200 to trochę ruletka. Ja kupowałem 4 takie dyski w NEONE-cie ale 3 były dwutalerzowe a 1 ma trzy talerze i jest sporo wolniejszy. Najlepiej dogadać się ze sprzedawcą w lokalnym sklepie  i w razie czego zwracać. Mamy na to zgodnie z prawem konsumenckim 10dni i nie musimy się z niczego tłumaczyć. Poza tym mozna w sklepie sprawdzić jakimkolwiek programem diagnostycznym co siedzi w obudowie. Niestety teraz wypadłem z obiegu bo na jakiś czas mam dysków pod dostatkiem więc nie wiem na co obecnie trzeba zwracać uwagę. Na Youtube jest dokładna instrukcja jak wyjąć te dyski z obudowy nic nie niszcząc. Trzeba to jednak robić z głową, a końcowo w rękawiczkach by w razie czego na blaszkach nie zostały odciski, które są prawie niemożliwe do usunięcia. Odradzam te dyski jako systemowe bo jednak głowice parkują, można to ograniczyć ale z tym różnie bywa.

Ja korzystam z nich jako magazynów na dane.

Pozdrawiam i życzę powodzenia przy zakupie.

Nie wolno rozbierać do talerzy dysków nawet najmniejsza drobinka kurzu psuje taki dysk każdy dysk jest montowany w sali tak higienicznej i pozbawionej kurzu że nawet sala operacyjna jest bardziej "zakurzona". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno rozbierać do talerzy dysków nawet najmniejsza drobinka kurzu psuje taki dysk każdy dysk jest montowany w sali tak higienicznej i pozbawionej kurzu że nawet sala operacyjna jest bardziej "zakurzona". 

A kto mowi o rozbieraniu do talerzy, chyba nie wiesz o jakim dysku piszemy.

 

Ponawiam swoje pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamill94 myślałem że to taki pure joke ale po liczbie postów wnoszę że na serio Dołączona grafika

 

na necie spotkałem się z opiniami że spokojnie ludki wymontowują i wsadzają do desktopów, jak pisał kolega w te obudowy wsadzają dwa dyski trzy talerzowy i dwu talerzowy (w proline sporo ich mieli nawet w opisie podawali prędkość obr.7200 ale aktualnie mają pustki), jak chcesz do kompa poluj tylko na ten drugi, można jechać z lapkiem podpiąć i w np: AIDA podpatrzeć co leży w środku, program pokaże ile jest ich fizycznie a także symbol dysku,,, ja go też rozważałem na backup ale wybrałem WD RED ze względu na 3lata gwary... 

Edytowane przez witek-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...