Skocz do zawartości
Gość

Ultrabook 13.3 - 14 cali do 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam ogromną prośbę, poszukuję dla siebie jakiegoś laptopa, na studia, do domu, do autobusu. Generalnie mam mocny stacjonarny komp także wszelkie operacje typu Photoshop, gry itp na nim będę wykonywać. Potrzebuję:

 

- laptopa przenośniego - 13.3 lub 14 cali, lekkiego - no bo mobilny ma być :)

- cena maks 4000 zł choć wolałbym coś koło 3 - 3,5 k....

- na pewno dysk ssd - obrotowe mnie nie interesują - wielkość obojętna

- matryca conajmniej hd choć fajnie by było nawet mieć full hd choć wiem że ciężko dostać dla 13 lub 14 cali takową, zależałoby mi też aby była to matryca ips bo oglądanie filmów pod złym kontem na nie ips jest beznadziejne...;/

- konfiguracja sprzętowa - szczerze srednio sie znam - chcialbym aby był wmiarę mocny jak na swoje mozliwosci cenowe wagowe i rozmiarowe - chce tam robić notatki na wykładach (czyli jak najdłuższy czas pracy na baterii - conajmniej 6 godzin) ogladac filmy, przegladac net, skorzystac z photoshopa od czasu do czasu, poprogramować (wybieram sie na studia informatyczne), zagrać w cs 1.6 też czasem ;d najnowsze gry nie musza smigac...

- fajnie jakby klawiatura była podswietlana (choc nie wymagam)

- napęd na płyty - najlepiej brak - jest on zbędny dla mnie

- przynajmniej jedno wejscie usb 3.0 - lepiej więcej

 

To chyba tyle, będę wdzieczny za każdą pomoc - przeszukałem "pół" internetu i nic co spełnia wszystkie moje wymagania nie znalazłem ;/ siedze juz ładne parenascie dni. Pomóżcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slabo szukales Dołączona grafikahttp://www.notebookcheck.net/Laptop_Search.8223.0.html#results

 

Ja mam Samsunga Ativ 7 (podobny model, co kolega podal w poscie ponizej, ale serie 740), ale niestety moj ma ekran glossy i musialem wymienic ram na 8 GB i smiga cacy. Na Ubuntu trzyma z wifi spokojnie po 4.5h piszac tekst (moze nawet bym wycisnal wiecej ale nie mam az takiego cisnienia).

Nie uzywam karty ati bo sterowniki są zrypane, ale intelowski dziala swietnie, do tego nawet mozna pograc w gierki pokorju quake3 na 70fps na full hd.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Panowie ;) Za tak szybki oddzew i podanie konkretnych modeli, ja w nocy wyszperałem jeszcze sony vaio pro 13 - też spełnia wszystkie moje oczekiwania a cena podobna, teraz muszę jechać ale jak wrócę to sobie poczytam szczegółowe testy tych ultrabooków i jeśli będę miał dodatkowe pytania ( a raczej na pewno będę miał ;p ) to się jeszcze odezwę.

 

Jeszcze raz ogromne dzięki^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie troszkę się naczytałem i naoglądałem i teraz mam dylemat:
Sony Vio Pro 13 czy Samsung Serii 7

 

Szczerze mówiąc Sony dużo bardziej podoba mi się estetycznie - samsung nie zbyt mi się widzi - no ale przecież wygląd nie jest najważniejszy - obydwa są przyzwoicie ładne - Sony jest wręcz piękny.

Dla mnie obydwa mają parametry zbliżone. Moglibyście doradzić? Co wybrać na co zwrócić uwagę co sądzicie o firmie sony a co o samsung itp. Bardzo proszę o pomoc bo nie mogę się zdecydować.. ;/

 

PS. Dlaczego kupując laptopa sony vio pro 13 na sony store płacę aż tak dużo? bo jakoś nie mogę się dopatrzyć, chodzi tylko o różnicę 4 gb ramu?

 

Z góry dzieki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli oczy kupują ;)

Dla mnie oba ładne (ale to kwestia gustu a o tym........)

W pierwszej kolejności za sony przemawia matryca ips jak i waga

jednak to kosztem czegoś bo sony bardziej podatny na uginanie /wyginanie

-jest mało sztywny

te włókno z którego jest zrobiny jest mniej solidniejsze niż w samsungu aluminium

druga wada to że po odchyleniu do ~~120' matrycy podnosi się spód laptopa

Ja chyba jednak bym postawił na samsunga

ewentualnie możesz pomyśleć o ciemnym -ale cholerka droższym

http://www.x-kom.pl/p/151775-ultrabook-13-3-samsung-900x3e-i5-3337u-4gb-128ssd-win8-fhd.html?partnerid=100487700&sm12=MzY=&ts=1388249293&token=f55a88b70d0b57995d191c048aa8e9ae

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością nie będę dokładał paru stów za kolor, gdy mogę dostać praktycznie to samo kilka stówek taniej.

Masz rację, że Soniak ma lepszą matrycę i to jest duży plus bo na tym mi zależy, jeśli chodzi o jego małą sztywność i uginanie się to fakt, widziałem to, jednak znalazłem temat na forum (nie wiem czy nie będzie to jako reklama ale pozwolę sobie umieścić link) Sprawdź POST. Chodzi mi głównie o podajżę 3 od końca post gdzie autor wypowiada się po zakupie Sony i miesięcznym teście. Podobno problem z uginaniem nie jest tak duży jak w pierwszych modelach, które były recenzowane i nagrywane były o nich filmiki na YT. A nawet jeśli to tylko złudzenie to wogóle nie przeszkadza to w normalnym użytkowaniu.

Jeśli mówisz o unoszeniu się spodu po odchyleniu górnej klapki to dla mnie jest to spoko, lepszy przepływ powietrza, lekko podniesiona klawiatura - nie widzę, żadnych problemów, no chyba że faktycznie sprawia to pewne problemy o których nie mam pojęcia to byłbym wdzieczny za wyjaśnienie.

No i oczywiście soniak mi się mocniej podoba jako kolejny argument, więc nadal jestem skłonny do Sony ale nie jest to moja ostateczna decyzja. Bardzo proszę o wypowiadanie się, podawanie jakiś argumentów dlaczego ten a nie ten. Będę baaardzo wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby masz rację, ale skoro Sony pozwoliło sobie wypuścić takie uginające się "cuś", ludzie z tego korzystają i żyją to oznacza że nie jest to aż tak upierdliwe i przeszkadzające. Biorąc pod uwagę że nie ma praktycznie alternatywy dla tego sprzętu (spełniającego moje wymagania) poza wyżej wymienionym samsungiem, który też ma swoje wady to może i warto zaryzykować - postaram się go też dorwać w najbliższym czasie w jakimś markecie i wyprobować to uginanie dostosowując do własnych wymaganiań. Dlatego może temat uginania pomińmy i podyskutujmy o innych aspektach, problemach i opcjach Dołączona grafika

 

Choć werk oczywiście bardzo Ci dziekuję za zainteresowanie i wypowiedzenie się w tej kwestii Dołączona grafika

Edytowane przez Sherpin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. strasznie mao ramu ma ten sony

2. czarny ladny, ale bedzie widac na nim brud, na srebrnym najmniej widac

3. samsung ma jeszcze grafike amd

4. samsung ma baterie o 50% wieksza (jesli nie lepiej)

5. nie wierz w aluminiowe obdudowy, bo to jest najczesciej plastik/kompozyt (cokolwiek) pokryty jakąś powłoką metalową.

 

To moze ja powiem cos o swoim Samsungu Ativ 740, bo mam go juz ponad miesiac.

0. oglnie mialem dostac inny model - z matowa matryca, ale mowi sie trudno

1. obudowa szara, krawedzie zaokraglowne, zero ostrych krawedzi (jak to ma np miejscie w macbookach) - jesst bardzo przyjemny w dotyku

2. otwieranie ekranu bez problemu, nic sie nie buja, mozna pracowac na laptopie na lozku majac nogi podciagniete, a ekran nadal dobrze podigety (n na macach tak sie nie da, bo nie da sie tak mocno wygiac ekranu)

3. podswietlana klawiatura, swietnie sie sprawdza wieczorem, pod linuksem mozna sie troche nadziac na dziwne przypisanie klawiszy korzystajac z klawisza Super, ale to wina softu

4. obudowa, lekko sie ugina, moze nie az tak jak Vaio, ale nie zauwazylem, aby stanowilo to jakikolwiek problem przy codziennym uzytkowaniu

5. nie ma zadnego podnoszenia sie laptopa na otwartym ekranie jak to jest w Vaoi - moim zdaniem laptop nie powinen sie podnosic w taki sposob

6. touchpad - dziala dobrze, multitouch przydatny, nie ma problemu z zasypianiem

 

Ekran:

1. jakosc ekranu bardzo dobra, jedynie matryca glare powoduje ze troche refleksy irytuja, ale wystarczy podniesc troszke jasnosc ekranu i problem staje sie mniej uciazliwy

2. gdyby nie glare, to nie dalo by sie uzyskac takiej jakosci ekranu, jakakolwiek matryca matowa niestety ale by pogorszyla jakosc.

3. warto byloby sie rozejrzec za laptoapmi z ekranami pol-matowymi - kumpel ma takiego soniacza w pracy i bardzo przyjemnie sie na to patrzylo, ale nie mial full-hd, sprawdze co mial.

 

 

Wydajnosc:

1. moc procka - no problem, wszystko smiga, niestety jest to jeszcze ivy Bridge, wiec nie ma az takiego dobrego wykorzystania energii jak Haswell.

2. wymienilem ram na 8gb (i tu niestety okazalo sie ze jest tylko jeden slot pamieci), przy czym obudowa od srodka ma niestety bardzo ostre krawedzie wiec sugeruje ostroznie z otwieraniem, na youtube jest film z otwieraniem obudowy za pomoca karty plastikowej,

3. karta video amd + linux = zło, uzywam wiec grafiki intela zintegorwanej z prockiem - nie ma ZADNYCH problemow, dziala wysmienicie, nawet mozna w jakas gre pograc typu Xonotic (taki quake3) na full hd z 70fps.

4. dysk ssd - 128Gb LiteOn na msata, dziala ok, zarzynam bo 3 wirtualkami i chodzi ok, tylko raz sie system krztusił jak kompilwoalem na wirtualce software na 4 rdzeniach + kopiowalem pliki po usb - ogolnie to powiedzialm bym, ze nawet jestem milo zaskoczony ze tak dobrze sobie z tym poradzil, bo wszystkie rdzenie 100% a do tego pelne zarzniecie kontrolera dyskow i USB.

5. temperatury - ogolnie lapek chodzi cicho, dopiero po dluzszym obciazeniu np kompilowaniem softu przez 20min zaczyna dmuchac, ale jest cichszy niz wiele znanych mi maszym - ogolnie laptop sie nie przegrzewa, a to plus.

 

Inne

1. Windows 8 przeżył na nim jakieś 4 dni, potem wrzuciłem Ubuntu (a potem zmienilem menedzer okien z lightdm/unity na gdm/cinnamon'a)

2. ekran jest dotykowy ale kompletnie nie korzystam z tej funkcji, poza tym widac paluchy, oraz typowa zmora takich urzadzen - odbija sie tluszcz  z klawiatury na ekranie (jak sie zamknie i zaczyna dociskac ekran do klawiatury)

3. glosniki JBL -  nie oszukujmy sie - to pierdziawki, ale w sumie nie sa takie zle jak zaczynaja grac, oczywiscie nie spodziewajcie sie basow ;)

4. kamera i mikrofony - zero problemow

 

Problemy:

1. jedyny problem jaki mialem to klawiatura czasem kozaczyla, jakby ktos wcisnal strzake do gory ze 3 razy, ale jakos tak samo przeszlo, przy okazji troche zluzowalem sruby od obudowy to moze to pomoglo - moze to tez mial cos wspolnego z wyginaniem sie obudowy?

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za "wydajną" odpowiedź, jeszcze się nie zdecydowałem - prawde mówiąc nawet nie byłem w sklepiej żeby "pomacać" sobie te ultrabuczki... mam już jakiś pogląd na świat ale nadal nie jestem zdecydowany, jedni chwalą sony, drudzy Samsunga no i mam dylemacik. No ale mam jeszcze chwilkę czasu także się porozglądam i pozastanawiam ;) 
Jeszcze raz ogromne dzięki! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...