Skocz do zawartości
scratix

DPD - najgorsza firma kurierska?

Rekomendowane odpowiedzi

Przesyłka od 24.12. lata sobie po trzech sortowniach dzisiaj od 7 leży cały czas w jednej, co to za burdel tam jest?

 

28.12.2013 00:18:00 Przesyłka wchodząca do sortowni NCS

 

27.12.20130 6:48:39 Przesyłka wchodząca do sortowni Linehaul: przyjęcie OPO

26.12.2013 21:46:00 Przesyłka wchodząca do sortowni NCS

24.12.2013 12:23:34 Przesyłka wchodząca do sortowni WRO

24.12.2013 10:17:48 Przesyłka odebrana przez kuriera0000 WRO

 

Fajnie sobie krąży od sortowni do sortowni...

Czytałem opinie o tej firmie to włos jeży się na głowie, jutro tam zadzwonię czemu przesyłka krąży po różnych sortowniach.

Edytowane przez scratix
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś do czynienia z Siódemką i Opekiem. Nie wiesz co to burdel.

 

Miałem do czynienia z Siódemką też nie polecam, o ile z samą firma nie miałem problemów to sam kurier okazał się gburem i chamem.

 

Wiem że dziś jej nie dostanę, chce tylko żeby już nigdzie nie latała bo martwię się o jej stan. Wiem co przesyłki przechodzą w sortowniach. W obecności kuriera dokładnie sprawdzę stan przesyłki. A przesyłka została nadana 23 a że odebrali ją w Wigilie to nie moja wina.

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłkę praktycznie każdą należałoby sprawdzać podczas odbioru.Zresztą kupująć w znanych sklepach,dostajesz info że w razie czego przesyłki masz nie odbierać tylko spisać protokół szkody.

Co do kuriera to w każdej firmie pracują ludzie o różnych charakterach,jeden będzie bardziej zrozumiały drugi nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale z kurierami do powiedzmy 30 lat nie miałem żadnych problemów życzliwi, wyrozumiali. Dużo gorzej gdy to jakieś dziadki, raz jeden chciał żeby za nim latał bo akurat byłem w pracy a on dzwonił spod moich drzwi z pretensją że nikogo nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo wyslac PP. Na nowy rok bys mial paczke lub kto inny. Tak swiatecznie po swietach. Czasem  sie przydaje Dołączona grafika

 

Zamówiłem 23.12 pewną rzecz przez allegro, nawet się nie łudziłem, że przyjdzie wcześniej niż 27.12. O dziwo paczka dotarła do mnie przed 12.00 dnia 24.12, ok 300km miała do przebycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 23.12 pewną rzecz przez allegro, nawet się nie łudziłem, że przyjdzie wcześniej niż 27.12. O dziwo paczka dotarła do mnie przed 12.00 dnia 24.12, ok 300km miała do przebycia.

 

zapewne UPS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu kurier zostawił telewizor 42' pod drzwiami, bo nikogo w domu nie było, nie biorąc od nikogo podpisu, a wy narzekacie ze paczka lata po sortowniach Dołączona grafika

Mnie kiedyś na ganku zostawił małą paczkę (dysk zewnętrzny). Wtedy jeszcze nie miałem płotu - ciekawe, co by zrobił, gdyby płot już był? Zostawił pod furtką? Dołączona grafika Ale miałem tylko jeden taki przypadek i nie wiem jaka firma była tak sprytna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziął bym to gdzieś skitrał po czym stwierdził, że paczka nie dotarła, sorry ale jak może zostawić paczkę bez potwierdzenia odbioru jakim jest podpis, nie ma podpisu - paczka niedostarczona.

Edytowane przez ʞoʌɐls

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź nie strasz, autorze tematu - aktualnie czekam na pierwszą paczkę dostarczaną przy pomocy DPD.

 

Dołączona grafika

Najprawdopodobniej będzie za kilka godzin Dołączona grafika.

Co do kurierów, to drewiej często miałem kontakt z DHL, a obecnie z UPS i polecam. Gość ten sam od paru lat robi w moim rejonie, bezproblemowo idzie się dogadać co do dostawy wygodnej dla obu stron.

Źle natomiast wspominam Siódemkę. Obudowa dotarła z wgniotką, acz wartość sporu była stosunkowo niska, toteż nie pultałem się zanadto, po prostu nigdy już nie skorzystałem i raczej nie skorzystam z ich usług.

Edit: Paczka dotarła dziś o ~9:15 rano. Sprawnie, szybko, skutecznie, b.dobrze Dołączona grafika.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DPD lubię, bo przywozi mi zawsze w zębach bagaż, zgubiony przez tych nieogarów z KLM. Jak chcecie pohejtować linie lotnicze, to KLM się świetnie nadaje. Nie latałem jeszcze Aerofłotem albo jakimiś afrykańskimi Bongo Bongo Airlines z Tupolewami pamiętającymi wczesnego Gomułkę, więc wszystko przede mną.

 

Siódemka to moja ulubiona firma kurierska. Zatrudnione tam ogolone z grubsza szympansy potrafią odstawiać takie cuda z paczkami, że w pale się nie mieści - awizo na drzwiach do klatki schodowej (w bloku) od zewnętrznej strony, paczka zostawiona tamże, będę u pana o 11, będzie pan, to w porzo, o 16 zagrożony śmiercią głodową idę do sklepu i kwadrans później telefon - e no ziąs, ja tu czekam z paczką a cie nie ma tej!

Uśpić hurtem to mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprzedawca nadał dwie paczki z felgami 18" koło godziny 12, każda po ~25kg i akurat przez Siódemkę, dzisiaj po 12 już była u mnie (300km), cała i bez uszkodzeń, więc wszystko zależy od regionu i kuriera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problemy z dpd. Tracking pokazywał nieudaną próbę doręczenia, podczas gdy cały czas był ktoś w domu. Kurier prawdopodobnie nie zdążył i w ten sposób oszukiwał. Miałem taką sytuację 2x, z różnymi kurierami z dpd.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DPD lubię, bo przywozi mi zawsze w zębach bagaż, zgubiony przez tych nieogarów z KLM. Jak chcecie pohejtować linie lotnicze, to KLM się świetnie nadaje. Nie latałem jeszcze Aerofłotem albo jakimiś afrykańskimi Bongo Bongo Airlines z Tupolewami pamiętającymi wczesnego Gomułkę, więc wszystko przede mną.

 

Siódemka to moja ulubiona firma kurierska. Zatrudnione tam ogolone z grubsza szympansy potrafią odstawiać takie cuda z paczkami, że w pale się nie mieści - awizo na drzwiach do klatki schodowej (w bloku) od zewnętrznej strony, paczka zostawiona tamże, będę u pana o 11, będzie pan, to w porzo, o 16 zagrożony śmiercią głodową idę do sklepu i kwadrans później telefon - e no ziąs, ja tu czekam z paczką a cie nie ma tej!

Uśpić hurtem to mało.

 

Numer z awizo na drzwiach od klatki zrobił mi facet z GLS. Żeby było śmieszniej, do przymocowania awizo użył naklejki z kodem QR paczki, przedartej na pół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...