Skocz do zawartości
scratix

DPD - najgorsza firma kurierska?

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno w Szwajcarii tak zostawiaja pod drzwiami i nikt nie kradnie Dołączona grafika Ale to tylko slyszalem z opowiesci. W UK zostawiaja u sasiada.

W IRL u sąsiada lub pod drzwiami. Mnie to nie przeszkadza, nikt nie kradnie. Choć przy paczkach większej wartości to deczko stresujące :)

 

Moje doświadczenia z DPD bardzo pozytywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie kiedyś paczka z morele bodajże UPSem przyjechałą też po 19, mówię już nie przyjedzie, a tu przejechał i jeszcze tego dnia wszystko złożyłem. Nigdy nie miałem problemu z UPSem i Siódemką, DPD kiedyś zadzwonił do mnie i powiedział, że zły adres podałem ;), ale trafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez zostawiaja u sasiada. Nie wazne czy ups, dpd czy dhl. Raz zostawil przesylke warta 5tys i nawet nie zadzwonil. Sasiad puka i mi paczke wrecza -.- telefon kontaktowy zawsze podaje. Moze 1 na 10 przesylek zadzwoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh jako prywatna osoba odbierająca nigdy nie miałem problemu z telefonem od kuriera że ma dla mnie paczkę. Jako nadawca - firmowo Siódemka spoko odbiera ale to co czasem później dostajemy na maila jeży włos na końcu pleców. Dokumenty ( w ciul i ciut ciut ważne ) - u sąsiada. Przesyłka za xxxx - zostawiona u sąsiadki. Mała koperta - podrobiony podpis i wepchnięta do skrzynki na listy. 

 

Najlepsza faza była z jedną przesyłką gdzie po telefonie na centralę miła pani oznajmiła że kurier porzucił pracę i nie wiadomo gdzie jest cały towar wraz z dostawczakiem.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż zawsze bardziej się denerwuję jak wysyłam paczkę niż odbieram bo jak to tylko możliwe to zawsze wybieram opcję za pobraniem. Co innego gdy wysyłam komuś. Ostatnio na próbę wysłałem w K-EX i było ok. Paczka z GTX 670 dotarła w jeden dzień na jakieś zad... zabite dechami. Myślę że teraz to kwestia samego kuriera doręczającego i bez względu na firmę to od niego zależy jak podchodzi do swojej pracy. Nie raz widziałem pod blokiem u mnie jak kurier traktował swoje paczki rzucając jedną na drugą by dostać się do tej co potrzebuję. Niestety nikt nie jest w stanie tego kontrolować. Musieli by zrobić monitoring jakiś czy coś lub zatrudniać bardzo rzetelnych pracowników. A takich to ze świecą szukać. Nie wiem jakie tam stawki mają kierowcy, więc nie wypowiadam się na ten temat. Jak dla mnie ogólnie to jest jedna wielka loteria jak potraktowana będzie nasza przesyłka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie kiedyś przyjechał kurier z DHL i mówił że żeby coś zarobić musi robić prawie co dziennie po 12h, dodatkowo twierdził że przyjechał już do mnie w nadgodzinach za które ma płacone jak za zwykłe. Mnie to trochę podniosło na duchu że są gorsze roboty niż moja.

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż zawsze bardziej się denerwuję jak wysyłam paczkę niż odbieram bo jak to tylko możliwe to zawsze wybieram opcję za pobraniem. Co innego gdy wysyłam komuś. Ostatnio na próbę wysłałem w K-EX i było ok. Paczka z GTX 670 dotarła w jeden dzień na jakieś zad... zabite dechami. Myślę że teraz to kwestia samego kuriera doręczającego i bez względu na firmę to od niego zależy jak podchodzi do swojej pracy. Nie raz widziałem pod blokiem u mnie jak kurier traktował swoje paczki rzucając jedną na drugą by dostać się do tej co potrzebuję. Niestety nikt nie jest w stanie tego kontrolować. Musieli by zrobić monitoring jakiś czy coś lub zatrudniać bardzo rzetelnych pracowników. A takich to ze świecą szukać. Nie wiem jakie tam stawki mają kierowcy, więc nie wypowiadam się na ten temat. Jak dla mnie ogólnie to jest jedna wielka loteria jak potraktowana będzie nasza przesyłka. 

 

wystarczy ubezpieczać przesyłki i zawsze to spokojniejsza głowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd zacząłem zamawiać ZA POBRANIEM, wszyscy kurierzy kulturalnie stawiają się w odpowiednim momencie pod moimi drzwiami:), mało tego wydzwaniają jak głupi by wszystko ładnie dograć:) 

Gdy była przesyłka opłacona, to czasem dostawa powodowała u mnie napady k***cy

Moja rada, dorzucić parę zł za pobranie i się nie szczypać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z tym pobraniem.

Do mnie właśnie jedzie jakaś bzdura za 15 zeta UPS-em. Kurier wczoraj przyjechał o 11:30, nikogo nie było, wrzucił awizo do skrzynki, ale jest tak pobazgrane, że ani nadawcy, ani numeru telefonu do niego nie idzie odczytać. Dzisiaj znowu przyjechał o 12, znowu nikogo nie ma i znowu awizo. Z pracy do domu mam 15 minut z buta, jestem w stanie nawet wyskoczyć do domu.... żeby tylko głąb zadzwonił.

A z DPD nie miałem żadnych problemów, nawet w ostatnie święta paczka wysłana 22-go przyszła 23-go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż zawsze bardziej się denerwuję jak wysyłam paczkę niż odbieram bo jak to tylko możliwe to zawsze wybieram opcję za pobraniem. Co innego gdy wysyłam komuś. Ostatnio na próbę wysłałem w K-EX i było ok. Paczka z GTX 670 dotarła w jeden dzień na jakieś zad... zabite dechami. Myślę że teraz to kwestia samego kuriera doręczającego i bez względu na firmę to od niego zależy jak podchodzi do swojej pracy. Nie raz widziałem pod blokiem u mnie jak kurier traktował swoje paczki rzucając jedną na drugą by dostać się do tej co potrzebuję. Niestety nikt nie jest w stanie tego kontrolować. Musieli by zrobić monitoring jakiś czy coś lub zatrudniać bardzo rzetelnych pracowników. A takich to ze świecą szukać. Nie wiem jakie tam stawki mają kierowcy, więc nie wypowiadam się na ten temat. Jak dla mnie ogólnie to jest jedna wielka loteria jak potraktowana będzie nasza przesyłka. 

 

Musieliby ich w ogóle zatrudniać, większość jedzie na samozatrudnieniu, a płacone mają od ilości dostarczeń, więc nie dziwne, że kombinują jak mogą, żeby tylko paczkę wypchnąć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poprzez wysyłajtaniej zamówiony kurier. Zamówiłem odbiór przesyłki w godzinach 8.30-12.00 w dniu dzisiejszym. Krótko po 12 dzwoni kurier, czy może przyjechać pomiędzy 13-14. OK. Przyjeżdża parę minut po 14.

Niby wszystko w porządku. Kurier musi się naharować by zarobić.

Ciekawostka, na stronie na której można śledzić przesyłkę widnieje "14.01.2014 11:44 Skan odbioru". Ważne, że papierach jest porządek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DPD zawsze działalo OK

Natomiast nie rozumiem po co kombinowac i oszczedzac 1zł na paczce i wysylac jakims noname kurierem
w tym wypadku Box espress kurier (noname dlatego ze pierwszy raz o nich usłysząłem w piatek 10 stycznia - kiedy zostala nadana paczka)

13 stycznia w poniedziałek dzwonią do mnie czy bede w domu jutro (wtorek) w godzinach tych a tych - potwierdzam dziekuje dowidzenia
We wtorek otrzymuje sms-a ze przepraszaja ale cos na sortowni i paczka bedzie w czwartek dopiero. OK no zdarza sie.
W czwartek sms - przekładaja na dzien jutrzejszy czyli piątek i doręczą w godzinach 16-19
Był sobie piątek godzina 19-20 niespodzianka - kuriera dalej nie ma.
W poniedzialek 20 stycznia piszą kolejnego sms-a ze paczka bedzie 21 wtorek i JEST TO TERMIN OSTATECZNY
Wtorek minał, jest środa, sms kolejny - ze przepraszaja(awaria systemu itp) przesyłki dla poludniowej polski zostaną doręczone jutro.

PS
FUN FACT about Box express kurier
Na infolinii jak i sms-ie obiecywali solidną rekompensate ze to opozniene. Nadawaca paczki rowniez mnie przepraszał choc to nie jego wina, ale wspomniał ze za kazdy dzien roboczy zwłoki mają oddac 25zł wiec w moim wypadku będzie to 175zł Dołączona grafika



edit////
piątek godz 18 kurier dzwoni ze ma tylko kilka paczek na krakow jedzie juz z rzeszowa do krk i bedzie u mnie o godz 20-21

godz 20 sms - skonczył sie tachograf Dołączona grafika wiec dalej nie moze jechac Dołączona grafika

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie podziele moimi doswiadczeniami w Hiszpanii -_^

 

Planowany czas dostarczenia 7 oct...

 

03 Oct 2014 21:25:15  Barcelona  Shipment Arrived At Tnt Location 

03 Oct 2014 08:56:31  Barcelona  Shipment Arrived At Tnt Location 

02 Oct 2014 22:41:16  Barcelona  Shipment Arrived At Tnt Location 

02 Oct 2014 08:23:50  Barcelona  Shipment Arrived At Tnt Location 

01 Oct 2014 23:44:59  Barcelona  Shipment Arrived At Tnt Location 

01 Oct 2014 08:37:47  Barcelona  Shipment Arrived At Tnt Location 

30 Sep 2014 22:50:31  Barcelona  Shipment Arrived At Tnt Location 

30 Sep 2014 10:33:34  Barcelona  Shipment Arrived At Tnt Location 

29 Sep 2014 22:26:24  Barcelona  Shipment Arrived At Tnt Location 

29 Sep 2014 06:11:14  Barcelona  Shipment Arrived At Tnt Location 

26 Sep 2014 22:56:00  Barcelona  Shipment Arrived At Tnt Location 

25 Sep 2014 23:20:04  Barcelona  Shipment Arrived At Tnt Location 

24 Sep 2014 22:56:38  Barcelona  Shipment Arrived At Tnt Location 

24 Sep 2014 13:00:00  Barcelona  Shipment Held. Follow Up Actions Underway. 

24 Sep 2014 10:27:48  Barcelona  Shipment Arrived At Tnt Location 

23 Sep 2014 23:17:17  Barcelona  Shipment Arrived At Tnt Location

23 Sep 2014 22:30:00  Barcelona  Delivery Issue Resolved. Delivery At 1st Opportunity 

23 Sep 2014 21:36:02  Barcelona  Shipment In Transit. 

23 Sep 2014 20:18:54  Barcelona  Shipment In Transit. 

23 Sep 2014 19:09:00  Gerona  Shipment In Transit.

23 Sep 2014 17:39:59  Gerona  Shipment In Transit.

 

 

Podkladka z chin szla 11dni... za 1euro. Tutaj za 25e nie moge sie doczekac... Eh te zycie na wyspie ;X

 

Podobno jest tylko 1 proba doreczenia, ja ustalilem ze musi byc miedzy 13-16:00 bo inaczej mnie nie ma w domu. Znajac zycie przyjdzie jak bede w pracy albo jak wyjade na urlop 16.10 ...

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chory kraj, chorzy ludzie.

 

Oczywiscie moja paczka nie doszla 7.10 wiec wkoncu napisalem do idiotow dlaczego 2 tygodnie paczka wisi w barcelonie.

 

Powod prozaiczny, nikomu nie chcialo sie mnie poinformowac ze barcelonska izba celna nie mojego numeru identyfikacji podatkowej, wystarczylo 5min zeby im to wyslac tylko najpierw trzeba wiedziec!

 

EDIT:

NIE MOGE. 1 Korespondencja z TNT z osobistym numerem reklamacji.

1. Prosimy o numery NIF/CIF
- Odeslalem NIE
2. Prosimy ponownie o numer NIF/CIF a nie numer NIE
- Odeslalem im iz jako rezydent nie mam CIF/NIF tylko NIE
3. Nie znamy motywu dla ktorego wyslales nam tego emaila
- Co k****?!

 

Rece opadaja.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno TNT chce inwestowac w Polsce. Ja im zycze zeby szybko zdechli.

Tutaj moj (prawie final) bo paczka miala dojsc finalnie wczoraj. Oczywiscie nie doszla. Po moim ostatnim poscie tyle sie zmienilo:
 

23 Wrzesien 2014  17:39:59  Gerona  Shipment In Transit.  (wyslanie)
09 Pazdziernik  23:00:00  Barcelona  Customs Clearance In Progress
10 Pazdziernik  09:42:00  Barcelona  Out For Delivery
15 Pazdziernik  11:00:00  Las Palmas  Connection Delay. Recovery Actions Underway. :ploom:

Sklep bedzie bardzo zadowolony bo dostanie zwrot. Ja jestem juz po chargebacku prawie 200euro z karty we wtorek wieczorem. Hiszpania ;/

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DPD, TNT, DHL....wszystko jedno. Opinię tworzą ludzie często. Choć DPD i nas wkur*** ostatnio.

Zabieranie małych paczek spoko, z chłopakami na telefon (stały odbiór) żeby nie latali codziennie kiedy jest pusto czasami. Ale palety...a tu już żal! Mamy przerąbany parking, bo cały teren pod rampą przekształcił sięna przestrzenii dziejów  w nieformalny parking dla jednej z firm z biurowca. Zajmują 80% miejsca. No ale odjechanie ich autami to 5minut dosłownie, wystarczy im powiedzieć. Ale i tak kilka już razy zdażył się brak odbiorów i wpisy:

- rampa za wysoka
- za dużo towaru (brak miejsca na aucie) - mimo że kurier towaru nie widział bo nawet nie wszedł
- brak możliwości podjazdu
itd. 

A ostatni szczyt...kurier odbiera 5 palet, zwraca uwagę na jedną i mówi że to chyba nie jest europaleta. No ale w sumie tak się przygląda...dobra będzie. 3 godziny później, przed 20 wieczorem telefon że wraca zaraz z towarem bo na magazynie nie przyjęli. Paleta była o 1cm za szeroka... O_o
Nosz <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>a, scyzor, młot i ogień takim w twarz. Jak wziął na auto to wziął i koniec dyskusji cholera jasna. Walka trochę trwała i poszło wszystko. Ale nerwy zepsuli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, i trafiło na mnie.

Kuriera znam osobiscie ponad rok, zadna paczka nie zagineła, sielanka.
W czwartek wyslalem kilka paczek, dzis dzwoni jedna osoba ze paczki nie ma a obiecywalem ze jak wplaci szybko (kupno w czwartek) to wysle jeszcze tego samego dnia.

Patrze w tracking - paczka nie istnieje. W sendicie status paczki - czeka na odbior kuriera - nosz kurrrrrrr. WTF

Czyli formalnie paczki wogole nie przekazałem.
Protokół odbioru niby mam, w poniedzialek mam im wyslac skan na maila - zobaczymy.

Chociaz jak niezeskanowali paczki to i tak gowno z tego bo jakby była fizycznie na magazynie to napewno zostalaby zeskanowana. :/

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...